Göreve iade edilenler norm durumuna göre eski görev yerine dönebilecek

Milli Eğitim Bakanlığı ve Çalışma Bakanlığı ihraç edildikten sonra göreve iade edilen MEB personellerinin eski görev yerlerine dönmeleri için norm kadro durumunun önemli olduğuna dikkat çekti.

Göreve iade edilenler norm durumuna göre eski görev yerine dönebilecek

Göreve iade edilenler norm durumuna göre eski görev yerine dönebilecek

Açığa alınan veya Kanun Hükmünde Kararname ile meslekten ihraç edilen sonrasında göreve iade kararı verilen öğretmenlerin tekrar eski görev yerlerine dönmeleri, yönetici olanların yöneticilik görevlerini sürdürmeleri ile ilgili Türk Eğitim-Sen tarafından yapılan yazılı başvuruya Milli Eğitim Bakanlığı ile Çalışma Bakanlığı yanıt verdi.

GÖREVE İADE EDİLENLERİN GÖREV YERİ

Türk Eğitim-Sen tarafından yapılan talebe T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Çalışma Genel Müdürlüğü tarafından verilen cevapta Kanun Hükmünde Kararnameler ile göreve iade edilen idarecilerin tekrar idareci olarak eski görev yerlerinde başlayabilmesi, öğretmen ve MEB personelinin  iade sonrasında eski görev yerlerine iade edilmesi ile ilgili sendikanın talep yazısının Başbakanlık tarafından Milli Eğitim Bakanlığına intikal ettirildiği belirtildi.

Çalışma Bakanlığı tarafından Türk Eğitim-Sen’e gönderilen cevap;

1

Devamı;

2

Devamı;

3

MEB; NORM KADRO DURUMU ÖNEMLİ

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün 20.02.2018 tarih ve 3639281 sayılı KHK ile göreve iade edilen personel hakkında konulu yazı Türk Eğitim-Sen’e gönderildi. Gönderilen resmi yazıda;

697 sayılı Kanun Hükmünde Kararname gereği, iade edilen personel norm ve kadro durumuna göre eski görev yerlerine dönmeleri yönünde gerekli hassasiyet gösterilmekle birlikte başvuruda bulunan personelin iş ve işlemleri ilgili Valiliklerce değerlendirilmektedir.

açıklamasına yer verildi.

MEB tarafından göreve iade edilenler hakkında sendikaya yollanan cevap;

MEB İKGM

Türk Eğitim-Sen yaptığı açıklamada Çalışma Bakanlığı ev MEB tarafından yazılarına verilen cevapların tüm Valiliklere gönderildiğini belirtti. Ve göreve iade edilenlerin eski görev yerlerine iade edilmesi için gerekli çalışmaların yapılmasını talep etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

8 yorum

  1. Bir eğitimci derneğine üye olmak suçmudur. Kaldıki x bakanlıkta suç değil , y bakanlığında suç olduğunu görüyoruz . Bu nasıl bir durumdur

  2. Kriter olarak belirlediklerinin hepsi yasal ve kanuni olduğu için açıklanmıyor bence.Aciklarsa arkadaşlar açık düşecek ve bu açıklamalar aleyhte kullanılacak diye korkuluyor sanki. Yapılan işlemlerin hepsi keyfi uygulamalar bence. Kim darbe yaptıysa Allah belasını versin tez gün de.. ….

  3. Komisyonun iade oranı %1.5 ve sekiz ayda iade olan sadece 100 kişi. Bu nasıl adalet! Neden mahkeme ile masumların arasına oyalama komisyonu koyuluyor? Yoksa devletimiz mahkemelere güvenmiyor mu? Yoksa amaç üzüm yemek değil bağcıyı dövmek mi? Peki bunca kul hakkı bunca vebal ne olacak?

  4. nıye tazminat yokmuş.adam heryerde hain oldu kimse iş selam vermesin hakarete uğrasın aç kalsın sonrada sanki nimetmiş gibi işe aldık daha ne istiyorlar gibi vicdansızlık olamaz.ahim tazminat verecek yüklü miktarda

  5. Tabii maşallah o kadar çok kişi döndüki çalışacak yeri ayarlamak kaldı zaten tek sorun o yoksa dönen dönene:)

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM