Hakan Çavuşoğlu Başbakan Yardımcısı oldu, Hakan Çavuşoğlu kimdir?

Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu yeni kabinede Başbakan Yardımcısı olarak görev yapacak. Bakanlar Kurulu listesi Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklandı.

Hakan Çavuşoğlu Başbakan Yardımcısı oldu, Hakan Çavuşoğlu kimdir?

Hakan Çavuşoğlu Başbakan Yardımcısı oldu, Hakan Çavuşoğlu kimdir?

Başbakan Binali Yıldırım tarafından bugün açıklanan yeni kabine listesinde Ak Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu Başbakan Yardımcısı olarak görev yapacak. Hakan Çavuşoğlu’nun özgeçmiş bilgileri TBMM’nin internet sitesinde yer alırken Yunanistan doğumlu olan Çavuşoğlu uzun yıllar serbest avukatlık yaptı.

YENİ KABİNEDE BAŞBAKAN YARDIMCISI

Yeni Bakanlar Kurulu listesi içerisinde Başbakan Yardımcısı olarak yer alan Hakan Çavuşoğlu, 26 Şubat 1972 tarihinde Yunanistan Gümülcine’de doğdu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdikten sonra Avukatlık yapmaya başlayan Çavuşoğlu, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Başkan Yardımcılığı ve Şube Başkanlığı görevlerini yürüttü. 24.Dönem seçimlerinde Bursa Milletvekili seçilen Hakan Çavuşoğlu, TBMM’de Adalet Komisyonu Üyeliği ile Türkiye-Bosna Hersek Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlığı görevlerinde de bulundu.

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu iyi düzeyde Yunanca, orta düzeyde İngilizce ve Arapça dillerini bilmekte olup evli ve 2 çocuk babasıdır. Başbakan Binali Yıldırım tarafından bugün açıklanan yeni kabine listesi içerisinde yer alan Hakan Çavuşoğlu yeni kabinede Başbakan Yardımcısı olarak görev yapacak.

Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan yeni kabine listesi;

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM