Hayrabolu Kaymakamı ve Körfez Adliyesi Hakimi FETÖ’den tutuklandı

Hayrabolu Kaymakamı Kürşad Özdemir ile Kocaeli Körfez Adliyesi Hakimi Metin Kolotooğlu tutuklandı. FETÖ soruşturmasında tutuklanan hakim ve savcı sayısı ile mülki idare amiri sayısı her gün artıyor.

Hayrabolu Kaymakamı ve Körfez Adliyesi Hakimi FETÖ’den tutuklandı

Hayrabolu Kaymakamı ve Körfez Adliyesi Hakimi FETÖ’den tutuklandı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada gözaltına alınan Hayrabolu Kaymakamı Kürşad Özdemir ile Kocaeli Körfez Adliyesi Hakimi Metin Kolotooğlu tutuklanarak cezaevine gönderildi. Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeleri arasında iletişimi ve örgüt haberleşmesini sağlayan ByLock programı kullandıkları gerekçesi ile gözaltına alınan Hayrabolu Kaymakamı ile Körfez Adliyesi Hakimi Metin Kolotooğlu tutuklandı. Tutuklanan sanıkların terör örgütüne üye olmak suçlaması ile yargılanacakları belirtildi.

BYLOCK UYGULAMASI

Şüphelilerin çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanarak cezaevine gönderildikleri açıklanırken sivil hakimler, savcılar ile mülki idare amirlerine yönelik yürütülen soruşturmada en önemli inceleme unsurunun ByLock uygulaması olduğu belirtiliyor. ByLock kullanan ve kamuda üst düzey görevlerde görev yapan kişilerin soruşturmalarının sürdüğü, ByLock programı kullandıkları tespit edilen kişilerin meslekten ihraç edilerek mahkemeye çıkartıldıkları açıklandı.

FETÖ/PDY soruşturmasının ByLock soruşturmasında Tekirdağ Hayrabolu Kaymakamı Kürşad Özdemir ile Kocaeli Körfez Adliyesi Hakimi Metin Kolotooğlu tutuklandı.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM