HSYK tarafından meslekten ihraç edilen 78 kişi göreve iade edildi

Göreve iade edilenlerin listesi HSYK tarafından resmi internet sitesinden yayınlandı. Meslekten ihraç edilen 78 kişi hakkında yapılan incelemeler sonucunda HSYK tarafından göreve iade edildi.

HSYK tarafından meslekten ihraç edilen 78 kişi göreve iade edildi

HSYK tarafından meslekten ihraç edilen 78 kişi göreve iade edildi

Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından yapılan açıklamada 78 kişi hakkında göreve iade kararı verildi. HSYK yapılan inceleme ve soruşturmalardan sonra suçsuz olduğu anlaşılan 78 kişinin göreve iade edildiğini açıkladı. Göreve iade edilenlerin listesi HSYK tarafından yayınlandı. 667 Sayılı Olağanüstü Hâl Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararnamenin 3/1. maddesi kapsamında meslekten çıkarılmalarına karar verilen kişilerden 78 kişi HSYK tarafından göreve iade edildi.

İTİRAZLAR İNCELENDİ, SUÇSUZ OLDUKLARINA KARAR VERİLDİ

Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) meslekten ihraç edilen hâkim ve Cumhuriyet savcılarının itirazlarını kabul etti. HSYK yaptığı açıklamada başvuruları kabul edilen hakim ve savcıların soruşturma dosyalarında yer alan bilgi, belge ve delillerin yeniden incelendiğini, yapılan inceleme ve soruşturmadan sonra ilgili kişilerin görevlerine iade edildiği açıklandı.

HSYK’da göre iade edilen hakim ve savcıların listesi, bilgileri için TIKLAYINIZ

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

10 yorum

 1. Sayın editör. Hiçbir şeyden haberi olmayan insanlar nasıl bir çırpıda ihraçla cezalandırılıyor. İbadet tabakası için ihraç edilip açlığa mahkum edilmek bir müslümana yakıştırılacak bir tavır değil. Bu yanlıştan geri dönülmeli.

 2. darbenin d sinden haberi olmayan bu yapinin ne sohbeti ne de toplantilarina katilmayan ama gecmiste 2008den beri kullanilmayan pasif bir hesap ve 15 temmuzdan 13ay once istifa edilmis bir sendika yuzunden 30 yillik emegin Bir kalemde silinmesini kabullenemiyorum sucum ne biri bana aciklasin ust duzeydekilerin hem maddi hem manevi destek oldugu halde kandirilma hakki oluyor Ama benim gibi maddi manevi destegi olmayanlarin kandirilma hakki olmadigi gibi alinteriyle kazandigi meslegi elinden alinarak ceza kesiliyor bu Hakmidir adaletmidir Allah vicdan merhamet adalet duygusu versin yetkililere lutfen sagduyu ile yaklasilsin kurumlar arasi adil olunsun

  • Sizinle aynı durumdayım ustelik çevremdekilerin sen hain değilsin biz biliyoruz. Sahidiz de deseler, yardımcı olmak isteseler de yukarıdan! Siz karışmayan siz katılırsanız size de bulaşır diyenler olduğu sürece adalet zor. Bence bylok dışındakilere ihraç ağır bir ceza.

   • Size aynen katiliyorum en yakin arkadaslarim bana destek oluyor biz seni biliyoruz diyorlar Ama onlara gelip soran Yok Bir insani eniyi yakin cevresi bilmezmi aileyi gectim taraf tutmak olur diye Ama calisma arkadaslari yakin arkadaslari bilir kimin ne oldugunu bizim okulda bir benim icin uzuluyor herkes.kurunun yaninda yasta yanar ya o sensin iste diyorlar digerlerinin ne oldugunu biliyoruz onlara uzulmuyoruz dediler…insallah tez zamanda magdurlugumuz ortaya cikar iade ediliriz..Allah tum masumlarin yardimcisi olsun amin…

 3. Sayın editör lütfen bildiklerimiz kadar söyleyin, suçun tanımı nedir? Mesela bir insan ne yapmış da hangi tarihte yapmış da suçtur? Aynı davranışı x bakanlıkta yapan suçlu y bakanlikta yapan suçsuzmudur? Devletimiz tarafından terör örgütü olarak ilan edilmeyen bir yapının hangi tarihte hangi faaliyetine katılınca suçlu olur bir insan? Mütedeyyin kesimin %90 ının övgüyle bahsettiği bir yapının yanlışlarını devletimiz ne zaman farkettiler o zaman farkeden ve gerçekten o zamandan beri yanından geçmeyen, ve bu örgütün talimatı doğrultusunda değil devletin talimatıyla iş yapan gariban insanlar ne olacak, geçen numan kurtulmuş yanlışlar olmuyor mu elbette oluyor bakın bizimde tanıdıklarımiz var söyleyince düzeltiyorlar diyor, bakan tanıdığı olmayan ne yapacak, seni tanıyan insanlar ise hasbel kader bir tane fetöcü kalkarsak bizimde başımıza bir iş gelir diye kimse taşın altına elini koymuyor. Lütfen söyleyin bir insan kendi içinde kendini biliyorsa ve suç işlememişse sırf başkası dedi diye terörist olur mu? Terör örgütüne üyelik ne de alçak birşeydir. İnsan içine çıkacak halim kalmadı siyasilerimizin bu olaya empati yaparak yaklaşmaları gerekmez mi? Size kulislerden bilgi geliyordur lütfen bir kırıntı varsa paylaşırsaniz sevinirim. Bu arada gerçekten mağdur olanların yanında olduğunuz için teşekkürler.

  • Merak etmeyi olumlu ne olursa paylaşıyoruz. Olumsuzlukları zaten çok az paylaşıyoruz. Olumsuzlukları paylaşmak mağdurlar için dezavantaj yaratıyor. Çünkü gündemi neredeyse internet sektörü belirliyor. Sizlerin yazılara yazmış olduğu şu yorumlar bile gündem için önem arz ediyor.

 4. Rabbim bizede geri dönmenin sevincini yaşatsın inşallah. Lütfen suçsuz olan darbeyle hiçbir alakası olmayan ihraç mağdurları biran önce dönsün bu çile bitsin.

 5. Darısı MEB’in başına, bizim içinde örnek teşkil ediyor. Demekki hata yapılabiliyormuş. Suçsuz yere ihraç edilen kim varsa bir an önce inceleme ve araştırma yapılarak düzeltilmesi dileğiyle.

 6. Eger khk ile meslekten çıkarıldılarsa khk olmadan hsyk kendisi nasıl iade kararı verebiliyor.Bunu MEB de yapabilirmi sayın editör?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM