HSYK’da 202 hakim ve savcı FETÖ nedeniyle meslekten ihraç edildi

Halen görevde olan hakim ve savcılardan 202 kişi meslekten ihraç edildi. Bugün akşam saatlerinde HSYK tarafından alınan karara göre FETÖ/PDY soruşturmasında 202 hakim ve savcının meslekten ihraç edildiği bilgisi alındı.

HSYK’da 202 hakim ve savcı FETÖ nedeniyle meslekten ihraç edildi

HSYK’da 202 hakim ve savcı FETÖ nedeniyle meslekten ihraç edildi

HSYK’da yeni ihraçlar gelmeye devam ediyor. Haklarında FETÖ incelemesi ve gözetimi devam eden hakim ve savcıların da aralarında olduğu aktif görevdeki 202 hakim ve savcı bugün meslekten ihraç edildi. Ankara’da toplanan Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) genel kurul kararı ile yeni ihraç kararları aldı.

202 HAKİM VE SAVCI İHRAÇ EDİLDİ

Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması soruşturması kapsamında HSYK’da 202 hakim ve savcı ihraç edildi. FETÖ/PDY terör örgütü bağlantısı gerekçesi ile önceki ihraç kararlarında da çok sayıda hakim ve savcı meslekten ihraç edilmiş yapılan inceleme ve itiraz değerlendirme aşamasından sonra da bazı hakim ve savcılar göreve iade edilmişti. 17.03.2017 tarihli HSYK Genel Kurulunda 202 hakim ve savcı ihraç edildi. HSYK’da Mart 2017 ihraçları gerçekleşti. 17 Mart 2017 tarihinden önceki ihraçlarda yapılan açıklamada halen gözetim altında izlenen hakim ve savcıların olduğu açıklanmıştı.

Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Genel Kurulunun 17/03/2017 Tarihli ve 2017/113 Sayılı Kararı TIKLAYIN

HSYK ihraç edilen hakim ve savcı listesini, bilgilerini, Meslekten ihraç edilen hakim ve savcı isimleri 18.03.2017 tarihli resmi gazetede yayımlandı. Lise yukarıdaki karar bağlantısındadır.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM