HSYK’da ByLock operasyonu, FETÖ hakimlerini tutuklayan da açığa alındı

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu, ByLock uygulaması kullanan hakim ve savcılar soruşturması kapsamında 7 hakimi açığa aldı. Açığa alınan hakimlerin isimlerinde dikkat çeken hakimlerde bulunmakta.

HSYK’da ByLock operasyonu, FETÖ hakimlerini tutuklayan da açığa alındı

HSYK’da ByLock operasyonu, FETÖ hakimlerini tutuklayan da açığa alındı

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Fethullahçı Terör Örgütü soruşturması kapsamında aralarında mahkeme başkanlarının da bulunduğu 7 hakim ve savcıyı açığa aldı. Açığa alınan isimler arasında, Ankara 2. Vergi Mahkemesi Başkanı Ahmet Çimen, Erzurum Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Muharrem Yılmaz, Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Fatih Mehmet Aksoy da var.

MİT TIRLARI SORUŞTURMASI

Açığa alınan kişiler arasında Mehmet Aksoy’u kamuoyu MİT tırları soruşturmasından hatırlıyor. Aksoy FETÖ soruşturması kapsamında FETÖ bağlantıları gerekçesi ile FETÖcü oldukları belirtilen bazı hakim ve savcılar hakkında tutuklama kararı vermişti.

BYLOCK KULLANICISI ÇIKTILAR

Örgütün gizli haberleşme programı olan ByLock uygulaması kullandıkları gerekçesi ile ByLock soruşturması kapsamında açığa alınan hakim ve savcılar hakkında tekrar yetkili makamlardan açıklama yapılması bekleniyor. HSYK’da FETÖ üyelikleri ve ByLock soruşturması konularında halen işlemlerin devam ettiği belirtildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Nasıl bir bela olmuş devletin başına bu örgüt. Yıllarca devlete ihanet etmişler. Tüm kadrolara; hırsızlıkla kopyayla yerleşmişler. Allah devletimize zeval vermesin. Bir yanda yıllarca devlete ihanet eden FETÖ, bir yanda PKK, bir yanda DAEŞ, bir yanda DHKP-C, bir yanda ABD,ALMANYA,YUNANİSTAN … Rabb’im MİLLETİMİZİ vatanımızı sen koru.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM