İbadet tabakası ağır bedel ödüyor, mağdurlar acil olarak tespit edilmeli

Meslekten ihraç edilen FETÖ üyelerinin ihraç kriterleri ve ihraç edilme nedenleri kişilere bildirilmelidir. Yetkililer FETÖ’den mağdur olanların göreve iadelerini sağlamalıdır.

İbadet tabakası ağır bedel ödüyor, mağdurlar acil olarak tespit edilmeli

İbadet tabakası ağır bedel ödüyor, mağdurlar acil olarak tespit edilmeli

Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ele başı Fethullah Gülen olan FETÖ örgütüne yönelik yapmış olduğu açıklamada; Alt tabaka İBADET, orta tabaka TİCARET, üst tabaka ise İHANET içinde benzetmesini kullanmıştı. Bugün kamuda yürütülen FETÖ soruşturmasında yaşanan mağduriyetler hala sonuçlandırılmadı. Yetkililer tarafından yapılan açıklamalarda ihraç edilenler arasında hata payı çok az denilse de 29 Ekim tarihinde göreve iade edilenlerin sayısı mağdur sayısının çok çok altında kalmıştır. ogretmenlericin.com olarak terör örgütü FETÖ’ye destek verenler en ağır şekilde cezalandırılsın düşüncesindeyiz ancak mağdur olanların mağduriyetinin de acilen giderilmesi ve en kısa sürede sadece iadeler için bir KHK (Kanun Hükmünde Kararname) çıkarılması gerektiğini düşünüyoruz.

BYLOCK MAĞDURLARI

ByLock uygulaması kullanan MEB personeli ve kamu personeli meslekten ihraç edildi, ihraçlardan sonra yapılan soruşturmalarda ByLock kullandığı tespit edilenler açığa alındı. FETÖ iletişim programı olan ByLock uygulaması kullanan herkes meslekten atılmalı ve asla göreve iade edilmemelidir. ByLock uygulaması FETÖ için en somut kanıttır, ByLock uygulaması kullananların göreve dönmelerinin mümkün olmadığına değinmiştik. Ancak ByLock uygulamasını dahi bu zamana kadar hiç duymayan kişilerin ByLock uygulaması kullandıkları gerekçesi ile açığa alınmasında mağduriyetler yaşanmaktadır. Örneğin Wi-Fi hattını komşusu ile kullanan ya da internetini paylaşıma açan kişiler ByLock ile karşı karşıya kaldılar. Bu kişiler internetini kullanan FETÖ üyeleri yüzünden açığa alındılar, ihraç edildiler. Herhangi bir işlem için bir yere kimlik fotokopisi verdikten sonra kendi adlarına GSM hattı çıkartılıp ByLock mağduru olanlar bulunmaktadır. Örgüt bu programı gerek internet gerek GSM hattı üzerinden iz bırakmadan başkaları üzerinden de kullanmıştır. Bu hususlar en bariz tespit edilen ByLock mağdurlarını ortaya çıkarmıştır.

BANK ASYA MAĞDURLARI

17-25 Aralık sürecinden önce Fethullah Gülen tarafından ağbi, imam diye anılan örgüt üyelerine verilen talimat üzerine Bank Asya’ya 7 ayda 400 bine yakın hesap açıldığını sizle paylaştık. 1 Aralık 2013 tarihi ile 30 Haziran 2014 tarihi arasında Bank Asya’da artış gösteren mevduat hesaplarının meslekten ihraç konusunda incelendiğini ve kriterler arasında yer aldığına değindik. ogretmenlericin.com olarak Bank Asya’nın 3 Şubat 2015 tarihinde %63 lük bir kısmının TMSF’ye devredilmesi ve devamında da 29 Mayıs 2015 tarihinde tamamının devredilmesi ve devletin bankaya el konulması olayında yaşanan DEVLETİ PROTESTO olaylarına ve insanların akın akın bankaya giderek destek verdiklerinden bahsettik. Evet bu yaşanan olaylarda FETÖ’ye destek olan, elindekini avucundakini bu terörist başı için bankaya yatıranlar meslekten ihraç edilsinler. Dönüşü olmasın. Ancak Bank Asya’da hesabı olan yaklaşık 5 milyon kişi için aynı durum söz konusu olmamalı. Bank Asya’dan kredi kartı almış kişinin banka ile başka bir bağı yoksa, görevden atıldıysa bu kişi mağdurdur. Bank Asya’ya faizden dolayı hesap açan ve bu hesaptan FETÖ’ye para aktarmayan kişi açığa alındıysa bu kişi mağdur olmuştur. Bank Asya aracılığı ile fatura ödeyen, altın hesabı açan, forex işlemleri yapan ve bunların dışında gerek ilgili tarihlerde gerek başka tarihlerde FETÖ’ye destek amaçlı para yatırmayan kişiler görevden atılarak, açığa alınarak mağdur olmuşlardır. Bank Asya aracılığı ile FETÖ’ye hizmet edip Sayın Erdoğan’ın tabiri ile TİCARET yapanlar meslekten atılmalıdır lakin İBADET içerisinde olan Bank Asya mağdurları göreve iade edilmelidir. Faizden, haramdan kaçayım derken meslekten atılan, işinden olanlar İBADET kurbanı olmuşlardır.

SENDİKA MAĞDURLARI

Aktif Eğitim-Sen yöneticileri, il temsilcileri, ilçe temsilcileri, şube başkanları ve şube yöneticileri meslekten ihraç  edildiler bazıları ise tutuklandılar. Bize göre de tüm yönetim kademesi meslekten ihraç edilmelidir. Cemaat sendikası olarak bilinen bu sendikanın yönetim kademesi neye hizmet ettiklerini, kimin peşinden gittiklerini biliyorlar. Ancak sendikaya kısa süreli üye olmuş, arkadaş hatırına girip çıkmış, kocasının karısının baskısı ile sendikaya üye olmuş kişiler meslekten ihraç edilerek, açığa alınarak mağdur olmuşlardır. Bu kişilerin itirazları ayrıntılı olarak incelenmelidir. Değerlendirme sonucunda bu kişilerin suçsuz olduklarını, sendika üyeliklerinin öğretmen olmalarına rağmen gelişi güzel bilinçsiz oldukları görülecektir.

SUÇUNU BİLMEYENLER

Sitemize gelen görüşlerden en dikkat çeken ise ne banka, ne sendika ne de başka bir kriterle alakası olmadığını söyleyen kişilerin ihraç edilmesi. Açığa alınan, meslekten ihraç edilenlere hangi suçtan neden atıldığı açığa alındığı bildirilmelidir. Kendisini suçsuz sanan ancak geçmişte yaptığı bir işlemden dolayı FETÖ bağlantısı kurulan kişi de kendisinin suçsuz olduğunu savunmakta, kısa süreli sendika üyeliği olduğu için ihraç edilmiş kişi de suçsuz olduğunu savunmakta. Yetkililer açığa alınanın, ihraç edilenin gerekçesini, eylemini, fiilini bildirmelidir. Suçu olanlar gerekli cezai yaptırımla karşı karşıya bırakılmalı, suçsuz olanlar ise göreve iade edilmelidir.

MAĞDURLARIN YAŞANTILARINDAN ÖRNEKLER

Suçsuz olduğunu söyleyen ihraç edilmiş bir kişi yağmurun altında akşama kadar sattığı ürünlerden 17 lira kazandığını belirtmiş.

Öğretmenken okul müdürünün baskısı ile üye olduğu Aktif Eğitim-Sen’de 1 yıllık üyeliğinden dolayı meslekten atılan kişi marangozun yanında günlük 40 lira yevmiye ile çalışıyor.

Doğum yapan bayan memur bebeğine takılan altınları Bank Asya’ya koyduğu için meslekten atıldığını, suçsuz olduğunu hergün üzüntüden kahrolduğunu bize iletmiş.

Kocasının baskısı ile Aktif Eğitim-Sen’e üye olan öğretmen mağdur olduğunu söylüyor.

3 kız çocuğuna günlük 1 lira dahi harçlık veremediğini belirten MEB personeli meslekten neden ihraç edildiğini bilmediğini ifade etmiş.

Bu örnekler saymakla bitmez. Daha fazla yaşantı ve mağduriyet mesajları için yukarıda haber aralarında belirttiğimiz haberlerimize bırakılan yorumları okuyabilirsiniz.

MAĞDUR EDEBİYATI İLE MAĞDUR ARASINDAKİ FARK

Gerçekten mağdur olan ve İBADET tabakasında olanların gözü kulağı devlet yetkililerinden gelecek olumlu haberlerde. Bugün gelinen noktada FETÖ’den talimat alan kişilerin evlerinde yapılan aramalarda ihraç sonrası ifade, savunma tutanakları, soru örnekleri ortaya çıktı. Bu kişiler mağdur edebiyatından nemalanlamaya çalışan asıl FETÖ üyeleridir. Bu kişiler cezalandırılmalıdır. Ancak FETÖ soruşturmalarından direkt ya da dolaylı olarak mağdur olanların mağdur edebiyatı yapmaya ne moralleri var ne de güçleri var. Sayın Cumhurbaşkanı başta olmak üzere yetkililerden mağdurların tespit edilmesi ve göreve iadesi için gerekli iş ve işlemlein yapılması hususunda olumlu adım atması beklenmektedir.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

47 yorum

 1. Cumhurbaşkanı altı ibadet dedi ama en büyük zulmü onlar görüyor en ufak bir bağlantısı olan insanları mağdur ediyorlar bu ülkede bir şekilde bu yapıya bulaşmayan insan sayısı çok azdır boy boy resimleri olan onlara her türlü kapıları açanlar ihaneti yapıp kaçanlara birşey yok tamamen dine hizmet için çalışanların hepsi cezaende Adalet mi? Herkim vatanına milletine ihanet ettiyse ALLAHA havale ediyorum ve her kim ümmete zulüm ediyorsada onları da RABBİM E havale ediyorum

 2. Zalim, münafık, yalancı, iftiracıları Allah a havale ediyorum. O kimin ne olduğunu en iyi bilendir.

 3. Ssyin editor esim 22 kadimda ihrac ettiler ne ozel okul,banka sendika by lock yok 19 senelik is hayatinda gorevde yukselme hic bir sey yok yinede ihrac 2 cocugum var bu nedeir nasil magdur yok derler su 5 ay dirne cekiyoruz hic mi merhametleri yok bu insanlarin

 4. Sayin editor, ben 1 eylul de aciga alındım, 1 eylulde ihrac edildim. Örgütle medyada yer alan hiç bir bağım yok. Ne sendika ne banka hesabi ne program. Hic biri yok. Neden dolayi ihrac edildigimi de bilmiyorum. Bu en kötü olan sey. Ve hic bir sekilde tasvip etmedigim taraftari olmadigim bi örgütün üyesi olmakla suclaniyorum. Bu oyle aci ki. Daha 3 yillik öğretmendim. Meslegime doyamadan, okurken onca sıkıntı cekip nihayet artik rahata erdim derken bunlari yasamak cok zor. Bir ay sonra anne olacagim. Bebegime yeni hic bir sey alamadim daha. Gecen yılki kaybettigim bebegimin ardindan oyle heyecanlanmistim ki anne olacagim icin. Ama uc aydir hic gozyasim dinmedi. Hergun Ağlıyorum bu cocugun geçimini nasil saglariz diye. Akrabalarin verdikleriyle yetinecegiz mecbur.
  Cok sukur her halimize. Ama biz hayatimizin baharindayken bize bunu neden yapiyorlar. Bu zamanlar er gec geçecek ama bu yasadigimiz travmanin hesabini kim verecek. Ben hic bir suçum yokken bir kendini bilmezin iftirasiyla atildiysam bunu nasil kaldirayim. Oyle zor oluyo ki yasamak bazen, ele bakmak, muhtac duruma dusmek. Lutfen yetkililere sesimizi duyurun. Lutfen

  • Yazdıklarınız karşılığında yazacak bir şey bulamadık ancak mesajınızı okuduğumuzdan ve bilgimiz dahilinde olduğundan emin olun.

 5. 15 temmuz ve sonrasında Yenikapı ruhu degil ulkemizde tum islam aleminde de ittihada vesile olmasını temenni ettik,dua ettik ve ediyoruz.Coğrafyamızın selameti ummetin ittihadında.Bu konuyu sadece dini görmemek aslında siyasi yönünün insanlık için elzem olduğunu farketmek gerekiyor.Evet Yenikapı ruhunun birlik beraberlik ruhuna tezat olarak sayin Reisi Cumhurumuzun tespitleri uzere at izi it izine karıştırılmamalı ve yaşla kuru beraber yanmamalı. Bu süreçte adalete olan güvenin sarsılmamasına azami gayret gostermeli, durumunu maddi belgelerle,mahkeme kararıyla ortaya koyanlar bekletilmeden iade işlemleri yapılmalı.Şuan adima kayitli olmayan telefon hattına 2014 yılında bir ay kurulu kalan ve sonrasında örgüt amaçlı kullanıldığını öğrenince hic mesaj atilmadan kaldirilan programdan dolayı açığa alındım.Hatti kullanan kişi yetkili makamlara bizzat kendisi giderek telefonunu teslim edip mahkemesi yapılmış ve samimi bilgiler nedeniyle mahkeme adli kontrol ile serbest kalmasını takdir etmistir.Bu hukuka olan guvenimizi artırmıştır.Başkası tarafindan kulanilan Hatlara ait mahkeme kararı ve ifade tutanakları gibi belgelere istinaden acikta olanlarin ve dahi ihrac edilenlerin bekletilmeden iadelerinin saglanmasini beklemekteyiz.mahkeme kararlarının bekletilmeden işleme alınması gerekir

 6. Sayın cumhurbaşkanimız allah sizi başımızdan eksik etmesin ;ben ve benim gibi olan bütün kamu khk ihraclarina 24 kasım ögretmenler günümde topluc çikıck bir KHK iadesi KHK AFFI bekliyoruz.Cunku bizler sucsusuz ve tam anlamiyla maduruz.Hergün Butcemiz dahada eriyor . Itibarımız yokoldu cevre bizlere atıldınız gozuyle bakyor.Me olur bizleri akklayın artık,size zor değil bunu yapmak………

 7. gerçekten hatır için 3-5 aylık üyelik ve öğretmen olmama rağmen bu konudaki bilinçsizlik tam beni anlatıyor.giçbir sendikaya üye olmamıştım daha önce adını ilk defa duyduğum o malum sendikaya da sırf müdür beni her gördüğünde ısrar esiyor kaç kere hayır diyeyim ayıp olmasın altı üstü sendika diye girip bikaç ay sonra istifa ettim.zihniyet olarak da hiç ilgim yök fetöyle zaten dindar bir insan olduğum da söylenemeZ.3,5 aydır açıktayım hakkımda hiçbir işlem yapılmadı delirmek işten değil bu sürecin bitmesi işin hayırlısıyla dua etmekten başka elimizden bişe gelmiyor.çok teşekkür ederim sesimiz olduğunuZ için.

 8. Allah razi Olsun bu tespitlerinizden
  Sizden ricam lutfen sn.canikliye iletin faizden Kacmak icin 10 15 yil once katilim hesabi acmis bdkk el Koyma tarihinden sobra hicbir hesap artis Girdisi olmamis báskaca bir olumsuzlugu olmayanlar ivedilikle iade edilsin

 9. Evime kadar gelip peşimi bırakmayıp üye yaptıkları sendikadan kime ait olduğunu öğrendiğim anda istifa etmeme rağmen ihraç edildim. Atatürkçü Cumhuriyet çi biriyim.Tek ifademiz alınmadan adli ve idari soruşturma yapılmadan ihraç edildim.Çevrem şaşkın.Ters olduğum bir yapıdan ihraç edilmek beni perişan etmektedir.Derinlemesine araştırma istiyoruz.yasal bir sendikadan istifa etmek ne zaman suç oldu Hukuk devletinde.yasal diye araştırma yapmadık.suçumuz ne.

 10. tükendik artık hiç haberimiz bile olmayan hatta tamamen karşısında olduğumuz bir eylemin tüm faturası bize kesildi artık ne insanlara güvenimiz kaldı ne da başka bir şeye.Ne tehlikeli ve kötü insanlarmışız ki azıcık umut kırıntısı verilse ertesi gün bakan,müsteşar,c.başkanı ,başbakan vs. biri çıkıp zehirden acı sözlerle bir daha vuruluyoruz lütfen artık kimse umutlanmasın bakanın dün ki açıklamaları ortada hata payı yok demek artık hepiniz suçlusunuz ve cezanıza razı olun demektir.benim umudum kalmadı artık bırakın biz evlerimizde çoluk çocuğumuzla sarılıp hergün döktüğümüz gözyaşlarında çürüyelim.En çok içimi acıtanda daha 3-4 ay önce c.başkanı ve hükümeti hararetle savunduğum insanlar şimdi suratıma bakıp gülüyorlar .ne diyim…

 11. Sendikaya girmek önemliyse,suçsa; ÇIKMAK aylar öncesinden İSTİFA etmek önemli değil mi?
  Karı-koca ihraç edildik, 3 çocukla kiradayız! Ama Allah her şeyi görüyor, işitiyor ve biliyor! Er ya da geç hakikat tecelli edecektir.

 12. sendika 2014 yılında kurulmuş ikinci defa ve ohal khk ile kapatıldı. bunlarda milat tan sonra olduğunu biliyorlar mı acaba.

 13. Bakin magdur nasil oluyor.ben universiteyi aciktan okudum yurtlarini okullarini vs. Bilmem bank asyada hicbir zaman hesabim olmadi kapisindan girmisligim yok.2009 da nimet cubukcc hanimin bakan oldugu donemde 10 bin okul oncesi ogrt.atadigi atamada 60 kusurla atandim bahsi gecen programi ilk darbe ile duydum ben biraz teknoloji ozurluyum okulda arkadaslardan evde esimden yardim alarak kullaniyordum.ben sendikalarini da ilk defa duydum ama 21 temmuzda aciga alindim 21 ekimde acikta olma durumum uzatildigi tebligati geldi 29 ekimde de ihrac oldum.ben dotr aydir kafa patlatiyorum neden suclaniyorum diye.avukat olan esimin kuzeni bana adina baska tlf hatti var mi diye sorana kadar.evet adima olup 2006_2016 kadar olan sure zarfinda benim hic kullanmadigim akrabalarimin kullandigi hatlar.ama Allahin askina bu hatlari benim kullanmadigimi tespit edilmesi bu kadar zor mu.cumhurbaskanimiza,basbakanimiza meb adalet bakanligina icisleri bakanligina ak partiye chp ye haber spikerlerine il komisyonuna dilekcemi ve dilekcemin disinda yazdiklarimi ispatlayan ekler gonderdim.Allah muhammed aski icin uzaktan yakindan alakasi olan bir insan bunlari yapar mi ailem hem maddiyi gectim manevi olarak coktu.bana en cok aci veren ne oldu biliyor musunuz 8 cocugunu cok zorlanarakta olsa okutup meslek sahibi yapan babamin adinin ihrac listesinde yazilmasi oldu.dort aydir gozumden yas dinmiyor yetkililerden rica ediyorum sizler araciligiyla yapilan yanlisliklarin duzeltilmesini.sayin cumhurbaskanimiz kurunun yaninda yasi yakmayacagiz dedi yalniz ben yasin en somut ornegiyim Allah rizasi icin

 14. Bence mağdur yok;Mazlum var…Ve zulüm baki değildir.Rabbim bu kadar mazlum hakkında çok kolay karar veren yetkililerin yardımcısı olsun.İşleri kolay değil.Hele yasal bir sendikaya üye olanları,çocuğunu o günün şartlarında daha iyi eğitim alsın diye bunların okuluna gönderenleri,benim gibi tamamen faiz hassasiyetinden dolayı (2007 den beri) bankalarını kullananları…falanları filanları mesleklerinden ihraç etmek,yetkililerin deyimiyle sistemin dışına atmak büyük vebal…Azıcık imanımız varsa biline ki ;bu Hakk huzurunda da kul hakkıdır.Bu açıdan diyorum işleri zor.Ben şahsen kişisel kinleri için bu zulümleri yapanlara, kızımın “Baba seni neden KOVDULAR?” sorusu karşısında sustuğum ve gözlerine bakamadığım her anın,öğrencilerimden ayrı geçirdiğim her dersin hakkını haram ediyorum.Çok şükür ki ahiret var…Ve bu karar vericilerin darbeci hainlere değil de hiç bir şeyden haberi olmayan sadece ibadetle uğraşan kesime yaşattıkları zulümlerden sonra gerçekten işleri çok zor.ALLAH ONLARA FERASETLE VE VİCDANLA KARAR VERMEYİ NASİP ETSİN…Şüphesiz ki Allah her şeyi görüyor.

 15. Benim gibi ihraç edilen arkadaşlar;benim anladığım şu,devlet çok hızlı bi refleks gösterip en geniş dairede yaptı bu işi,çoğumuzun terörist olmadığını biliyor zaten, kısa vadede dönüş pek mümkün görünmüyor, bu büyük ve ağır bi imtihan,hele benim gibi karı koca ihraç edildi iseniz.dua edelim devletin bi plani olsun, aksi durumda büyük vebal var.bence bu dönemde haber takip etmekte insanı tuketiyor,

 16. bugun haberturkte m.egitim bakani banka hesabi yuzunden kimseyi atmadik dedi.manisa milletvekili akp li oda aynisini soyledi. gercekler oyle degil ama.niye bunu yapiyorlar sayin editor.varmi bir fikriniz

   • Evet, bu yuzden kamuoyu da atilanlarin hepsinin orgutte aktif çalışan, destek veren, gizli kapakli militanvari işler çeviren kisiler oldugunu saniyor. Halbuki militanlarin cogunun bu isten sıyrıldıği soyleniyor, gizli kapaklı işler çevirmiş iz bırakmamışlar.

    • Bir de meb konuşulanlar dogruysa gercekten de sadece çağrı yapilan aylarda hesabini anormal arttiranlari atmis. Ama galiba kurumlarin cogu 17 25ten sonra cagri ayi olsun olmasin, hesapta olana gore cok az hatta hic yatirmasa bile 17 25ten sonra orada hesabi olan herkesi atmış.

 17. Üniversiteyi çok zor şartlarda okudum. Yetim idim. 6 kardeştik. Annem patik kazak örerek okuttu bizi. Öğretmen olduktan sonra erkek kardeşlerime yardım ettim. 2 sini okutabildim. Allah a şükür memur olduk. Hayatımızda hep iyilik yaptık. Şu biri açıkta diğer ikimiz ihraç edildik. Bize bu zulmü yapanları Allah in Kahhar sıfatına havale ediyoruz.

 18. Hukumet yakin bir tivit hesap ihraç edilen göreve donmesi zor dio.siz kaynaginiz kulaktan dolma mi.biz tum umidimizi hayallerimizi buna bagladik.Iade khk çıkmayacaksa lütfen yanlış yönlendirmeyin.zira dayanacak halimiz kalmadı.herşey cok zor. Zaman geçmek bilmiyor

 19. Siyasi ikdara yakin bir tivit hesabında ihraclarin donmesi zor die yazmis. Siz eminmisiniz kasimda bir iade khk cikacaginda. 15 kasim oldu hukumet ya da dier sitelerde bir açıklama yok. Tum umidimizi buna bagladik. Hayal kırıklığına gene düşmek cok zor gelecek.lutfen kaynağınız yetkili mi. Yoksa kulaktan dolma bir haber mi

  • Bakın biz Kasım ayında kesin iade çıkacak demiyoruz ve bu iade KHK’si konusunda net konuşmadığımızı defalarca dile getirdik. Bizim izlenimimiz Kasım ayında bir KHK beklediğimiz yönünde. Bu iade konusunda lütfen bizi zan altında bırakmayın.

 20. Sayın Editör
  Ben 17/25 Aralık tan sonra FETÖ nün gercek yüzünü hemen göremedim. Bank Asya ya yatırım amaçlı düşük meblağı para yatırmaya devsm ettim. Toplamı 10 bin TL yi bulmaz. Ancak yaklaşık 5 ay sonra olayı farkettim ve tüm paramı çektim. Nasıl farkettin derseniz özellikle yerel seçimlerde ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde cemaatin tavrı gerçekleri görmememe vesile oldu. Cumhurbaşkanlığı seçiminde Sayin Cumhurbaşkanımızın tabana seslenmesi sonrası da artık bende tavır almalıyım dedim ve bunlarla fikri mücadeleye başladım. Bu konuda kanıt olarak Facebook ve WhatsApp yazışmalarım vardır. Ne 2014 sonunda ne de 2015 Şubat ta bir daha Bank Asya ya bulaşmadım. Sendika, dernek falan da yok. Sizce de en azından milat Cumhurbaşkanlığı seçimi olmalı değilmi dir? İnsanlara 5-6 ay olayları anlama süresi taninsa daha iyi olmaz mı? Ben açığa alındm 3 ayi geçti. Herşeyi açıkça anlattım. Kanıtları verdim. Ancak hala göreve iade edilmedim. En azından milat olarak Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa binlerce insan mağdur olmaktan kurtulacaktır.

 21. Sayın editör sizin haberlerinizde sendikadan istifa eden ve tek kriterden ihraç edilenlerin dönebileceğini anlamistik.dün gece baskentci twiter hesabında ihraç olanların dönmesi çok çok zor dedi ki genelde sağlam kulis veriyor,sizin bu konudaki yorumunuz,

 22. BEN 17 AĞUSTOS TA SORGUSUZ SUALSİZ İHRAÇ OLDUM. ALLAH KAHRETSİN FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜNÜ. HİÇ ALAKAM OLMADI. VE ÜÇ AYDIR KİMSE NE ARADI NE DE SORDU. BEN BU ZALİM PARALEL YAPIYLA 2011 YILINDAN BU YANA HEP SORUŞTURMA VE MAHKEMELİK OLDUM. AMA DİNİ İMANI YOK İMANSIZ İDARECİ YÖNECİLERİM BENİ YAZDIRMIŞLAR. ALLAH BURNUNLAEINDAN GETİRİE İNŞAALLAH. DEDİKLERİNŞ YAPSAYDIM. ŞİMDİ BENDEN İYİSİ OLMAYACAKTI. ALLAH KATINDA DOĞRU YAPTIĞIM İŞ İÇİN GÖNLÜM RAHAT. ALLAHIN ADALETİ BİR GÜN TECELLİ EDECEK. YETERKİ SEN DOĞRU OL. DOĞRULUK BÜYÜK BİR HAZİNE DİR. BU RANI ÖBÜR TARAFIDA VAR.

 23. Şikayetle açıkta bekleyenler var.Hiç mi insaf yok,birilerinin çocuğumuzun ekmegiyle oynamasına nasıl izin veriliyor.İftira yapanların yanına kâr bırakılıyor..yazık walla..alakam yok cekememezlik kurbanı oluyorum.Ben bu kadar kötü olamam kimsenin ekmeğiyle oynayamazdim reva mı

 24. Sayın hükümet vicdanınız mı kurudu. Sürdürmeyin artık bu zulmü. Bu mağdurlar sizin müslüman kardeşleriniz. Duyun ve görün artık.

 25. Bizi bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.Benim eşim açığa alındı fakat ne banka ne sendika üyeliği yok çocuğum bunların okuluna gitti.Yetkililere göre bu kriterler arasında değil ama yine de açığa alındı ne olacağımız belli değil böyle bir sebepten ihraç olurmu bilgilendirirseniz çok sevinirim.

  • Özel okul durumu işin içinden çıkılacak bir durum gibi gözükmüyor. Kimisi ihraç edildi kimisine dokunulmadı. Bu konuda araştırmalarımız sürüyor.

 26. Böyle bir haber gerçekten tam yerinde olmuş. Faizsiz diye arkadaşları dedi diye hiçbişeyden habersiz sadece banka diye giden birikim hesabı açan ve herhangi bir yere yardım havale yapmayan kişi sadece kendi halinde bir öğretmendir. Kul hakkı olmasın lütfen yıllardır emek emek didindim bu meslek için…

 27. Istifa etmiş olduğumuz sendikadan ihrac edildigimizi 4 buçuk yaşındaki çocuğum ister istemez anladı. Çocuk ne anlama geldiğini bilmeden anaokulunda heryerde benim annem babamı attılar diyor. Çok zor süreçler. Yaşayan bilir. Bizim icin Akp ye oy veren yakkasik 800 e yakin akrabamiz üzüldü . Tv izliyorlar. Hükümete güvenin dediler. Ben Hükümetin aklı selim davranacagina inananlardanim. Allahın izniyle panikle ihraç edilenlerin masum olduğunu anlayacaktır hükümetimiz

 28. Sayın editör lütfen sendikadan kısa süreli demeyin eşim 15 ay kalmış istifa etmiş istifalar baz alınsın.

 29. RABBİM RAZI olsun sizlerden,çok sağolun…Önce RABBİM sonra SİZLER ve DEVLETİM bizlerin yardımcısı olsun.DUA DUA yalvarıyorum RABBİME adalet ve merhamet diliyorum.Önce RABBİM sonra tüm çevrem,amirlerim,arkadaşlarım herkes şahit yemin ediyorum hiç bulaşmadığım, hep uzak durduğum hiç içlerine dahi girmediğim bu kahrolası yapılanmadan beni düşünmeyen eşim denilen fikirsiz insan yüzünden ihraç oldum.DURUŞUM NİYETİM BELLİ İKEN ben doğum iznimi kullanırken bizzat kendisinin doldurup getirdiği sendika kağıtlarına ısrar edip,baskıyla imzaattırmasıyla üye yaptı.Hatta imzalatırken, bak bu kağıtlar aileler arasında boşanmaya bile sebep oluyor ona göre, diyerek imzalattığı nalet sendika yüzünden ve asıl gözü dönmüşcesine o yapılanmanın arkasından giden eş denilen insan yüzünden mağdurum, iki çocuğumla yaşam mücadelesi veriyorum..RABBİM BETERİNDEN KORUSUN..ALLAHIM BENİM HİÇ SUÇUM GÜNAHIM YOK NE OLUR YARDIM ET.

 30. Yazınız yüreklere su serpiyor gerçekten, teşekkürler öncelikle ,ama insanların niyetlerini okumak mümkün değil elbette ,bence Türkiye de büyük çoğunluk bu yapının gerçek yüzünü 15 temmuzdan sonra gördü buna cemmaate sempati duyanlar da dahil ,nitekim itirafçıların ifadeleri ,soru çalarak devletin içinde kadrolaşmalar,vs.gibi bir çok faaliyetleri yeni yeni gün yüzüne çıkıyor ya da netlik kazanıyor bence bir memur kesinlikle işini tarafsız bir şekilde yapmalı hiçbir cemaat hiçbir oluşum dernek devlet içinde kadrolaşmaya kalkmamalı.Şunu samimiyetle itiraf edeyim bu yapıya bir kere kolunuzu kaptırdığınızda birakmiyorlar insanı, illallah ediyorsun ,ya sizi gazete diye ya burs diye veya sendika diye sıkıştıyorlar 15 temmuz da bunların gerçek yüzü çok net bir şekilde ortaya çıkınca iyi dedim ebediyen kurtulacağım bunlardan,ama zararın bana dokunacağını bilemedim.Olsun hak eninde sonunda yerini bulacaktır.İnşallah devletin ekmeğini yiyip vatana ihanet edenler cezasını bulur.Hergün iyi niyetleri sömürülen ibadet tabakası dediğimiz grup ise hem bu istismarcılardan hem de bu yaşananlardan hiç yara almadan kurtulur.Hala gözünü açmayan körü körüne bu ihanetin parçası olanlar var ise onlar için söylenecek hiçbir söz yok!!!

 31. her gun birisi iyi birsey soyleyecek mi diye haberlere bakmaktan yoruldum ne olur artik gorevime donmek istiyorum istifa ettigim sendikadan ihrac oldum Ya Rab sen biliyorsun sucsuzlugumuzu kolay elde etmedik isimizi ama cok kolay alindi elimizden isimiz bu kadar basitmi ya

 32. ihraç yada açıga alınan memurlar hakim karsısına cıkıyor sucu olmayanlar takipsizlik adli kontrol veriliyor. bazıları hiç ifadeye bile çağrılmadı. sucunu bilmiyor. sendika yada banka diye düşünülenler hakim savcı karsısında hesap soruluyor. sucu olmayanlar serbest bırakılıyor. İŞTE asıl sorun sucu olmayan hukuk tarafından serbest olan ihraçların sucu ne peki ? bence hukuki ceza almayanlar geri dönmeli. yerel araştırmalar yapılmalı

 33. Bende açığa alındım. Ve çok üzgünüm. Bylock die bir proğram hiç kullanmadım. O hainlerle hiç alakam yok. Bir aydır boşu boşuna öğrencilerimden ayrı kaldım. Allah büyük. Rabbim bu yanlışlığı bir an önce düzelttirsin. Evde ızdırap içinde bekliyoruz. İsmimiz nasıl çıkmış hala anlamış değilim. Kızım eşim ve akrabalarım üzüntü içinde. Nasıl olurda böyle şeyler olur anlamıyorum. Şimdide yeni bir khk ile ihraç olmamak için dua ediyoruz. İnşallah biran önce iade ediliriz. Hükemete herzaman destek verdik. Bu insanları temizlerken benim gibi masum insanlarada zulmetmesinler. Saçma sapan şikayetlerle insanların ekmeğiyle oynamasınlar. Kızım 2 yaşındaydı kpss ye hazırlanırken. Ne kadar zorluk çektik. Sonra Siirte allımın teriyle atandım. Bir dönem git gel yaptım Ankaradan. Tam düzenimi kurdum okulum evim çok güzel kızım yanımda derken birden şok olduk. Böyle olması beni ve ailemi çok yıprattı ve üzdü. İnşallah yetkililer sesimizi duyar ve birazn önce iade eder.

 34. Rabbim razi olsun sizin gibi iyi yürekli insanlardan.Ağlıyorum ve dua ediyorum .Yamin ederim son güne kadar sohbet verenler görevlerinde hatta ben şaşırıyordum nasıl bu zamanda buna cesaret edebilir diye. Ama gelgorki bunlar hiçbir yere üye olmamıştır. Bizde saf saf gidip üye olmuduz. Hatta doğum iznindeydim o zamn her seyimi onlar doldurmuslar kapma kadar gelmisler bnde ne olcak altı üstü bir sendika diye üye öldum.bir sene öncede istifa ettim.ama esimde bnde ihrac olduk.her gün Hamdolsun evimde çorba ve Makarna pişiyor.Bunada şükür. Acindirmak için söylemiyorum. Çektiğimiz izdirab söylüyorum. Üç yaşındaki yavrum geçen sabah kahvaltıda anne sadece yumurta mi var neden başka bişey yok deyince oldum.ya kızım anne sen üzülme bn sana koyde naylondan bakkal yaparım ordan alır herkes ihtiyacını deyince inanin kahroluyorum.ama Hayır da ser de Rabbim den geliyor bunu biliyor ve yine de sukrediyorum.sayın editor samimi niyetine güveniyorum. Çünkü sadece siz özlü haber yapıyorsunuz ve cevap verr sunuz. Ne olur tek kriter den ihrac onlar için yada bayok kullnmayanlar için yetkililere söyleyin ne olur sayın Canikli yada kurtulmuş güzel bir haber versin.dayanacak gücümüz kalmadi

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM