İçişleri Bakanlığı kaymakamlar kararnamesi 2016 Resmi Gazete’de yayımlandı

İçişleri Bakanlığı mülki idare amirler atama kararnamesi 1 Aralık 2016 tarihli Resmi Gazete’de yayımlandı. İçişleri Bakanlığına ait mülki idare amirler kararnamesinde çok sayıda Kaymakamın ve Vali Yardımcısının görevlerinde değişiklikler oldu. 2016 Kaymakamlar kararnamesi haberimizde.

İçişleri Bakanlığı kaymakamlar kararnamesi 2016 Resmi Gazete’de yayımlandı

İçişleri Bakanlığı kaymakamlar kararnamesi 2016 Resmi Gazete’de yayımlandı

01.12.2016 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan mülki idare amirlerinin atanmasını ve yer değiştirmesi kapsayan mülki idare amirleri kararnamesi birkaç gündür bekleniyordu. 30 Kasım tarihinde yayımlanması beklenen ve kamudan haber gündeminde merakla beklenen kaymakam ve vali yardımcıları atama kararnamesi 1 Aralık çarşamba günü Resmi Gazete’de yayımlandı.

YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK

Mülki idare amirler kararnamesinden önce 30.11.2016 tarihinde  Mülki İdare Amirleri Atama, Değerlendirme ve Yer değiştirme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmelik yayımlandı. Mülki İdare Amirleri Atama, Değerlendirme ve Yer değiştirme Yönetmeliği 14.maddesine aşağıdaki fıkra eklenmiştir;

Temel kamu görevlerinin ifasını veya temel kamu hizmetlerinin etkin sunumunu ya da kamu düzeninin sağlanmasını temine yönelik acil ihtiyacın varlığı ve bu ihtiyacın hiçbir suretle bu maddede belirtilen usullerle giderilemeyeceğinin değerlendirilmesi halinde, meslek mensupları tecrübe, bilgi ve liyakatlerinden yararlanılmak üzere atanmaları gereken grup hizmetinden daha alt grup hizmetlerindeki görevlere atanabilirler. Bu fıkra uyarınca yapılan atamalar, meslek mensuplarının normal şartlarda atanacakları grup hizmetlerinden sayılır ve toplamda beş yılı geçemez. Bu fıkra çerçevesinde yapılan atamalarda bu yönetmeliğin 7 nci maddesinde belirtilen coğrafi bölge hizmet süreleri ile 22 nci maddesinde belirtilen en az iki yıl hizmet görmek mecburiyeti göz önünde bulundurulmaz.

Mülki İdare Amirleri Atama, Değerlendirme ve Yer değiştirme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmelik için TIKLAYINIZ

KAYMAKAMLARIN VE VALİ YARDIMCILARININ YERLERİ DEĞİŞTİ

İçişleri Bakanlığı tarafından 1 Aralık 2016 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararlarına göre çok sayıda kaymakamın yeri değişti. İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğüne, İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşavirliğine, İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğüne, İçişleri Bakanlığı Personel Daire Başkanlığına ve bunlara bağlı şube müdürlüklerine atamalar yapıldı.

İçişleri Bakanlığı Atama Kararları için TIKLAYINIZ

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM