İhraç edilenler örgütün emrindeydi, kararı OHAL komisyonu verecek

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül FETÖ ile mücadele, kamudan ihraçlar, ihraç edilenlerin durumu ve OHAL işlemleri inceleme komisyonu hakkında açıklamalar yaptı.

İhraç edilenler örgütün emrindeydi, kararı OHAL komisyonu verecek

İhraç edilenler örgütün emrindeydi, kararı OHAL komisyonu verecek

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül Star’dan Fadime Özkan’a açıklamalarda bulundu. 24 Haziran seçimleri için Gaziantep’te çalışmalarını sürdüren Bakan Gül önemli açıklamalarda bulundu. FETÖ ihraçları konusuna da değinen Bakan Gül, FETÖ mensubu olan ve meslekten ihraç edilenlerin kamuya değil örgüte hizmet ettiğini vurguladı.

İHRAÇ EDİLENLER FETÖ’YE HİZMET EDİYORDU

Bakanı Abdulhamit Gül’e Hükümet olarak Kanun Hükmünde Kararnamelerle meslekten ihraç edilen ve mağdur olanların tespiti ve adaletin tecellisi için ne yapacaksınız ? sorusu soruldu. Bakan Gül 15 Temmuz darbe girişiminden sonra örgütle mücadele için FETÖ ile irtibatlı kamu görevlilerinin ihracıyla ilgili Kanun Hükmünde Kararnameler çıkartıldığını ve bu ihraç KHK’leri ile 100 binden fazla kamu personelinin meslekten çıkartıldığını hatırlattı. “Kamu yerine örgütün emrinde olan bu kişileri ihraç etmeniz gerek” açıklamasında bulunan Bakan Gül “Bunlar memur ama kamu hizmetinde değil örgütün emrinde. Sizin bunları ihraç etmeniz gerek” dedi.

İTİRAZ MEKANİZMASI YOKTU

İşlemlerin hukuk çerçevesinde deliller ışığında yapıldığının altını çizen Bakan Gül, bir kişi için bile olsa yanlışlık yapılmaması için OHAL inceleme komisyonu mekanizmasını kurduklarını belirtti. FETÖ mücadelesinde meslekten çıkartılan kişilerin başvuracağı bir itiraz mekanizması olmadığını ifade eden Bakan Gül “Normalde atılan kişinin başvuracağı yer yoktu, komisyonu hükümetimiz kurdu. Bu işlemlere karşı yargı yollarını açan hükümetimizdir.” açıklamasında bulundu.

 

OHAL inceleme komisyonu hakkında açıklama
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül

OHAL KOMİSYONU HIZLI KARAR VERMELİ

“Derdimiz skor ya da sayısal rakamlar değil, derdimiz adalet” açıklamasında bulunan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül “Biz FETÖ ile mücadele ediyoruz. Skor değil bizim derdimiz, adalet.” dedi. Star yazarı Fadime Özkan tarafından “Hükümet terörle mücadele ederken oluşan mağduriyetleri gidermekten de sorumlu mu diyorsunuz?” sorusuna da cevap veren Bakan Gül “Devleti terör örgütü ve uzantılarından korumak, bunu da adalet ve hukuk çerçevesinde yapmak için titizlik gösteriyoruz. Elbette kararı OHAL Komisyonu verecektir. Komisyon bağımsız bir kurum. Bizim beklentimiz Komisyonun hızlı karar vermesi. Vatandaşımızın da öyle.” açıklamasında bulundu.

KOMİSYONA BAŞVURULARIN ÇOKLUĞU

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’e OHAL işlemleri inceleme komisyonuna yapılan başvuruların çok olması ve kararların yavaş verilmesi şikayetleri de hatırlatılırken Bakan Gül “Her üyenin tetkik manada raportörleri var. 230 civarında çalışan var. İlgili kurumlardan gelen hâkimler, müfettişler dosyaları çalışıyor. Mühim olan bu tarihe kadar olmayan mekanizmanın kurulmasıydı. Yeni sistemde takipsizlik kararları, banka, bakanlık verileri, savunmaları gerekçeleri hepsi sisteme entegre. Kuruluş tamamlandı, teknik çalışmalar bitti, sistem hızlandı.” dedi.

Kaynak; star.com.tr/yazar/abdulhamit-gul-demirtas-chp-oyle-istedigi-icin-hapiste-yazi-1354905/

Sosyal Medyada Paylaşın:

40 yorum

 1. Ne hikmetse neredeyse tüm ülke biliyor ihraçların örgüt bağlantısını… Ancak bir sıkıntı var ihraç edilenler hangi örgüt? ne örgütü? hepsinden bi haber. Ne silahların yerini bilen var, ne de bir eylem planını bilen var. Ya tüm safları toplamışlar toplama bir örgüt kurulmaya çalışılmış, ya da söylenilenlerin hepsi yalan. Sizce?

 2. rabbimden tek dilegim su mubarek gunde ohal komisyonunun eline dusun emi sayin bakan.o zaman gorursunuz kime hizmet ediyormusuz …

 3. İhraç olanlar Fetömnün emrinde derken hiç mi Allahtan korkmuyorsunn sayın bakanım. Madem ihraç olanlar fetönğnn emrinde ise neden komisyon takipsizlik veriyor ve Örgütle bağlantısı yoktur diyor komisyon müracatcısınaa. Allahım dan tek dişeğimdir ki ne siz ne de evlatlarınız gün yüzü görmesin. Biliyorum evlatlatınızınn suçu yok ama benim de evlatlarımınn
  suçu suçu yokken gözlerinden yaş eksik olmadı. Muhtaç olursunuz adalete inşallah

 4. Hangi suç, hangi yargı, hangi adalet! En büyük zulmü yaptınız! Hakka değil güce tapanlara, garezden ya da korkudan masum insanları işinden, ailesinden, özgürlüklerinden ve yaşamlarından edenlere lanet olsun. Allah (cc) iki dünyada süründürsün.

 5. Bende sorgusuz sualsiz ihrac oldum. Hemde sosya hizmetler ve cocuk esirgeme kurumu mezunuyum. Bunun emrine girenin ALLAH belasini versinmi?

 6. daha dün devletin (sizlerin) eli ile kurulan ve kurumlara yazı gönderen (sizler) sendikaya üye kişileri terör damgası vurarak işlerinden ettiniz. terörist damgası vurdunuz. o kişilerin birçoğu mahkemelerden takipsizlik ve beraat almasına rağmen hala ADALETSİZLİK yüzünden görevine iade edilememekteler. Neyi bekliyorlar.

  Haklarında komik suçlamaların olduğu binlerce kişi olduğunu okuyoruz medyadan.

  şunu da belirteyim. Bugün vermediğiniz bu adaleti gelecekte çok arayacaksınız.

 7. YARGI BANA SENİN HAYATININ HİÇ BİR DÖNEMİNDE FETÖ İLE HİÇ ALAKAN OLMADIĞI TESPİT EDİLMİŞ HAKKINDA TAKİPSİZLİK VERİYORUM DERKEN HANGİ GAVUR EVLADI NE BULDUM DİYE BENİMLE İLGİLİ İŞLEM TESİS ETTİ. HAKKIM HARAM ZIKKIM OSUN ONA AİLEM VE ÇOCUKLARIMLA BERABER… GÜLDÜĞÜ GÜN AĞLASIN İNŞALLAH… ADALET HAAA ! FERSAH FERSAH UZAĞINDASINIZ İYİ BİLİN İMZA ATAN ADALET DAĞITICILAR. KUL HAKKI NEDİR ÖBÜR ALEMDE KUL HAKKI YİYİCİLERİN AKIBETİ NE OLACAK Bİ OKUYUN. HELALLEŞMEK İÇİN BULABİLECEK MİSİNİZ BU HAKSIZ YERE MAHVETTİĞİNİZ ALLAHIN KULLARINI.

 8. kime göre terörist size göre.ama yasaya hukuka vicdana islama göre hiç değil.hesabı bu dünya ama asıl hesabı ahirette.

 9. Zulme dur demenin zamanı geldi sen kimin ne olduğu nerden biliyosun ama hak elbet bir gün tecelli edecek

 10. Bir Müslüman bir müslümana ancak bu sekilde zulmedebilir.zalimi gören de Allah zulmü gören de.Bunlar Hz Omer diye adalet timsali yüce şahsiyeti tanıdıklarını sanmıyorum.yazik çok yazik

 11. Sayın bakan empati kuramıyor bence.masum oldugu halde en ufak bir soz soylenseydi kendilerini aklamak icin yeri gogu inletirlerdi.Allah goruyor.millet bangır bangır ben masumum diyor suçlusun diyorlar.bu nasıl adalet.

 12. eğer ben o fetullahın emrinde olduysam,eğer ben o adamdan nefret etmediysem, eğer ben ona karşı mücadele etmediysem, eğer ben darbe girişimi gecesi don gömlek sokaklara inip mücadele etmediysem ve dahası…çocuğumun yüzünü görmeyeyim,Rabbim cehenneminde yaksın beni.yoksa gerisini size bırakıyorum. sorunum bankada küçük bir miktar para bulgusu.fetullahçılar haşhaşi olmuştu da bizimkiler şimdi ne.ne farkı kaldı onlardan bizim. bunları hükümet yetkililerinin ne dolaplar çevirdiklerini ve söylediklerinin doğru olmadığını anlamanız için yazıyorum. toplumun güven duygusunu alt üst ettiniz.

 13. Sayın bakan yukarıdaki sözleriniz için Allah önünde sizi hesap vermeye çağıracağım. benim devletime hizmet edip etmediğimi nasıl bilebilirsiniz. bana hemen suçlu muamelesi yaptınız, sanık bile olmadan suçlu olduk. Adalet diyorsunuz hukuk diyorsunuz. peki hukukta bir insan suçlanırsa savunması alınmaz mı? sizin adaletiniz böyle bir şey mi? unutmayın ki, bir zamanlar sizler, fetönün emrinde idiniz. ama bugün inkar ediyorsunuz.

 14. Yahu sizde hic utanmaa duygusudami yok sayin bakan ihrac edilenler fetoya hizmet ediyordu diyorsunuz utanmadan sıkılmadan su zengin ve siyasi asıl fetocular ne oldu buharmi oldu bulamiyorsunuz tabi sikar biraz ucu size dokunuyor yazik insanliginiz bitmiş

 15. Avrupada denizi olmayan bir ulkenin denizcilik bakanligi varmis. Bizimkiler sormus; yahu bu nasl is deniziniz yok denizcilik bakanliginiz var demis. Onlar da ama sizde de adalet yok adalet bakanliginiz var ya demisler :))))

 16. Cahiliye döneminde de suçu işleyen üst tabakadan birisi ise af ediliyor alt tabaka ise en ağır ceza uygulanıyordu helak oldular aynı zulm şimdi var yapsanizya darbe araştırılsın feto arastilsin yolsuzluk araştırılsın neden evet diyemiyorsunuz ?

 17. Çok yazık! Koca Türkiye’nin adalet bakanı adalet adına konuşuyor: Binlerce masumun hakkına girdik yanlışlarımızı telafi edeceğiz, hakkı ve adaleti yeniden tesis edeceğiz, demek yerine muz cumhuriyetindeki sıradan bir yetkilinin dahi telafi etmekten çekineceği cümleleri sarffediyor. Bu insanların hesabını nasıl verecek, hakkını nasıl ödeyeceksiniz? Tabi, sizde öyle bir sorumluluk düşüncesi ve ahlakı kaldıysa bunca yanlıştan sonra. Malum, kalp ve vicdan yapılan her yanlışla karardıkça kararıyor.

 18. Feto ile mücadele diye sendika üyesi veya banka hesabı olan insanlar üzerinde tepinip duruyorsunuz ihanet tabakası kaçtı ticaret tabakası para babası gariban memur da günah keçisi oh oh ne güzel mücadele amma!

 19. Bu ihraç edilenler terör örgütünde idi de hala devletin basinda olanlar terör örgütünde değiller mi? Onlar yanildi alt taban yanılmadı mi?Ahireti Dunyaya degismeyin eger inanıyorsanız.Bu kadar mazlumun ahını almayın cikar aheste aheste tepeden terör örgütünde idi demek kolay Ahirette iki elimiz yakanizda olacak inşALLah size oy verdigim günlere nalet ediyorum sizin inanınızdan da supeliyim ALLAH sizi dosdoğru yoluna alsın InşALLAH sizi Adil olmaya davet ediyorum

 20. hiçbir örgütün emrinde değildim.hakkım olsun…Devletime Milletime hizmetten başka birşey yapmadim.Emegimin karsiligi bu mu olacak ti

 21. İşlemlerin hangi delillere dayanarak yapıldığını gerçekten merak ediyorum.bana atılı suc bylok du daha ilk duruşma görülmeden ihraç edildim ilk duruşma da sende bylok yok dediler.hangi adalet duygusuyla hangi delillerin ışığında ihraç edildim bir Allah in kulu açıkladı lutfen

 22. Fetonun emrindeki mv ve siyasiler nerde … ihraç edilen birisi olarak söylüyorum eğer feto den emir aldı isem ALLAH beni ebedi cehenneme koysun değilse bu zulme imza atanlar i ebedi cehennemine koysun amin amin amin

 23. Hukuk birgün işlediğinde onlar yaptıkları bu hukuksuzluğun bedelini göreceklerdir. Allah dini argümanlarla insanların duygularını istismar efenlerden bizi kokorusun.

 24. Şimdi, bu zulme sebep olanlara birşey anlatmak nafile. Çünki onların lügatında adalet ile zulüm yer deiştirmiş durumda.

  HHukuk

  • YARGI BANA SENİN HAYATININ HİÇ BİR DÖNEMİNDE FETÖ İLE HİÇ ALAKAN OLMADIĞI TESPİT EDİLMİŞ HAKKINDA TAKİPSİZLİK VERİYORUM DERKEN HANGİ GAVUR EVLADI NE BULDUM DİYE BENİ İHBAR ETTİ. HAKKIM HARAM ZIKKIM OSUN ONA AİLEM VE ÇOCUKLARIMLA BERABER… GÜLDÜĞÜ GÜN AĞLASIN İNŞALLAH…ADALET HAAA FERSAH FERSAH UZAĞINDASINIZ İYİ BİLİN İMZA ATAN ADALET DAĞITICILAR.

 25. kim kime hizmet ediyor Allah cc. biliyor. BEN KAMUYA HİZMETİMİ ALNIMIN AKIYLA YAPTIM KİMSENİN EMRİNE GİRMEDİM YASAL SENDİKAYA GİRMEK NEZAMANDAN BERİ FETÖYE HİZMET OLDU ALAH CC. SİZİ BİLDİĞİ GİBİ YAPSIN

  • hocanızın kaymağını yerken iyiydi. şimdi sütten çıkmış ak kaşık oldunuz maşallah. her türlü rol, takiye sizde . her türlü kötülük beklenir sizlerden. işinize gelmeyince beddua edin boş yere. yediğiniz haklar ne olacak??

   • Açığa alındıktan 5 ay sonra bir tanık onlarla iyi geçiniyordu demiş başkada bi şey yokmuş takipsizlik aldık bakanıma sormak lazım acaba kurumlardan istediğiniz listelerde fetocuo olan idarecilerin it izine karıştırdığı atlar biz olamazmıyız

   • Yüksek ihtimal kurum amirlerinin hazırladığı listesinden alındım 5 ay sonra bi tanık onlarla samimi idi demiş kim ile onuda bilmiyoruz bakana sormak lazım şu it izine karıştırılan atlardan futbolcuların araya sürdüğü garip gurabadan olma ihtimalimiz yokmu

 26. O kadar rahat yalan söylüyorsunuz ki. Derdinizin adalet falan olmadığını vicdan sahibi herkes görüyor. Yolsuzluğun üstünü örtüp bakanları yargılatmayanlar, dini paravan yapıp her türlü melaneti işleyenler kalkmış gariban memurların üzerinden adalet nutukları atıyor. Elbet sizin devranınız da bitecek. Seninle de sahibinle de ahirette hesaplaşacağız.

 27. Siz hangi mantıkla hareket ediyorsunuz vicdan varmı sizlerrde bu kadar insanı suçlamak ve fişlemek sizler için bu kadarmı kolay onlarca auleyi yıktınız yok ettiniz yetmedimibirde adaket bakanısınız hangi adaletin banı sizkeri bizler seçtik unutmayın örgütlerden emir alanlarından allah belasını versin allahtan tek dileğin çejtiğim acıların ve ızdırabın alimin dağılışı vs allah Inşallah aynı acıları sizlerede yaşatır belji ozaman anlarsınız ve düşünürsünüz biz ne yaptık diye yazıklar ilsun sizlere ve oy verdiğin elker kırılsaydıda sizlerde böyle iğneleyici yorunlar yapmazdınız biraz vicdab ve allah korkusu varsa insanları suçlamaktan toplum içinde karalamaktan vaz geçin gerçek suçlu çeksin cezasını ama masumlara dokunmayın yeter artıkbirde üstüne fetoyu biz yüceltik ve büyütuk diyorsunuz yazıklar olsun diyorum faturasını garibanlara kesmeyin siyasi partililerde yokmu suçlu hepmiz bilyoruz onlara neden dokunulmuyorda mahsumlar cezalandırılıyor allaha havale editorum allahta şahidimizki bizler nahsumuz

 28. Meslekten ihraç ederken kimlere hizmet ettiğini mi araştırdınız ki kamuya değil örgüte hizmet ettiğini söylüyorsunuz? Mesela, yasal bir sendika sebebiyle attığınız ve de takipsizlik kararı almış bir öğretmen mi darbeci generalleri terfi ettirmiş? Veya bu öğretmen gibiler mi darbe girişiminde kullanılan silahları, helikopterleri, uçakları finanse etmiş? Gariban bir memuru suçlarken utanın biraz be!

 29. Örgütün emrinde mantığıyla bu iş çözülmez. Herkes biliyor ki ihraç edilenlerden örgütün emrinde olmayan, devletin resmi kurumu bağlantısı dışında hiçbir bağlantısının olmadığı çok sayıda kişi var. Bu mantıkla siz dürüst olmadığınızı ispat ettiniz değersiz bakan.

 30. Sizin bu mantığınızla şuan kamuda çalışan ciddi bir çoğunluğu ihraç etmeniz gerekir. Onlarca farklı dini gruba bağlı on binlerce memur var. Objektif hukuka göre suç işleyen ihraç edilmeli. Ama siz aşiretlerin kan davası mantığıyla selam veren herkesi terörist ilan ettiniz. Evet fetö bir haindir ama sizin hukuksuzlukların da onunla birlikte anılacak.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM

Beyaz Yunus