İller kamuda yeni mesai saatleri için değişikliğe devam ediyor

Yaz saati-Kış saati uygulamasından dolayı bu yıl yaşanan şikayetlerden dolayı Valilikler inisiyatifi dahilinde mesai saatlerini değiştirmeye devam ediyor.

İller kamuda yeni mesai saatleri için değişikliğe devam ediyor

İller kamuda yeni mesai saatleri için değişikliğe devam ediyor

Kamu kurum ve kuruluşlarda yeni mesai saati düzenlemesi yapan il sayısı artıyor. Geçtiğimiz hafta Antalya ve Yozgat’ın mesai saatlerinde düzenlemeye gitmesinden sonra bu hafta da Sivas ilinde yer alan kamu kurumlarında yeni mesai saati uygulanacak. Sivas Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre kamu kurum ve kuruluşlarda yeni mesai saatleri uygulanacak.

YETKİ VALİLİKLERDE

Bu yıl alınan kararla birlikte kış saati uygulamasına geçilmedi ve en son 27 Mart tarihinde yapılan değişiklikte yaz saati uygulamasına geçilmişti, bu uygulamaya hala devam ediliyor. Kış saati uygulamasına geçilmemesinden dolayı sabah hava karanlık oluyor. Mesaiye giden memurlar karanlıkta mesaiye gidiyorlar. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu hükümleri gereğince illerde mesai saatlerini değiştirmeye yetkili merci Valiliklerdir. Valilikler illerinin bulunduğu şartlar neticesinde mesai saatlerinde istedikleri gibi düzenleme ve değişiklik yapabilirler.

ANTALYA, YOZGAT, SİVAS

12 Aralık tarihinden itibaren Antalya Valiliği yeni mesai saatlerini uygulamaya başladı. Valilik tarafından yapılan açıklamada ikinci bir açıklamaya kadar uygulanacak mesai saatleri belirtildi. Antalya’dan sonra yeni mesai saatleri uygulamasına Yozgat geçti. Yozgat Valiliği 19 Aralık tarihinden itibaren yayınladığı mesai saatleri çizelgesine uyulacağını belirtti. Yeni mesai saatleri düzenlemesine en son Sivas Valiliği de geçmiş oldu. Valilik kamu kurum ve kuruluşlarda yeni mesai saatlerinin uygulanacağını açıkladı.

Yeni mesai saatleri;

Mesai başlama saati: 08:30

Öğleden önce mesai saatleri; 08:30- 12:30

Öğle arası: 12:30-13:30

Öğleden sonra mesai saatleri; 13:30-17:30

Mesai bitiş saati:17:30

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM