İnsâfın o yerde nâmı yok mu? FETÖ ihraçları, OHAL inceleme komisyonu

FETÖ ihraçları, açığa almalar, takipsizlik kararları, OHAL inceleme komisyonu ve diğer hususlar. İlgili yazı sitemize gelen yorumdan alınmıştır.

İnsâfın o yerde nâmı yok mu? FETÖ ihraçları, OHAL inceleme komisyonu

İnsâfın o yerde nâmı yok mu? FETÖ ihraçları, OHAL inceleme komisyonu

Aşağıdaki yazı ogretmenlericin.com sitesinde yorumlar kısmında yazılan bir yazıdır.

Ey “İnsan Yavruları” lütfen azıcık rikkat! Galip Dede “İnsâfın o yerde nâmı yok mu?” diye soruyordu… O halde ey İnsan Yavruları “bu yerde insafın hiç yeri” yok mu?

Evine gittiğiniz; evinize gelen akrabalarınız bile, yüzünüze “Biz senden şüphe etmiyoruz.” deyip, arkanızdan “İdare yanlış yapmaz, vardır bir suçu.” Diyebiliyor!!! Bu belgeyi (KYOK-Takipsizlik) alan kişi artık tartışmasız bir şekilde “temizdir”. Birer kopyası, çalışma arkadaşlarına ve bu tip akrabalara gönderilmelidir. Çünkü önemli bir nokta şudur: Cumhuriyet Başsavcılıkları Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürolarından bu belgenin (KYOK-Takipsizlik) çıkıp onaylanabilmesi için, soruşturma savcılığıyla (bir kaç savcı ile) birlikte çalışan EGM güvenlik, asayiş, siber daire başkanlıkları ve ilgili-yetkili şube müdürlükleri ile istihbarat analiz şube müdürlüğünün yaklaşık bir yılı bulan kapsamlı çalışmaları neticesinde ulaşılan bilgi, belge ve tutanakların raporlanması suretiyle şüpheliler hakkında hüküm ve işlemler tesis edilmektedir. Yukarıda sayılan safhaların tamamı bizzat Başsavcılık Makamlarının denetiminde ve aşama aşama onayıyla gerçekleşiyor. Bizzat Başsavcılık makamları adli tahkikatın her aşamasındaki işlemleri kamu adına sürekli denetliyor ve imzalayarak kayıt altına alıyor. Memur haber, kamu haber sitelerini takip eden sevgili takipçiler, ilave ve kamu adına önemli bir bilgiyi de dikkatlerinize sunalım:

T. C. Adalet Bakanlığı Cumhuriyet Başsavcılıkları Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu Sayın Savcılarımız ve koordinelerinde olağanüstü yoğunlukla, fedakarca ve hata payına yer vermemek için titizlikle çalışan kahraman kolluk birimlerimizin çalışma usullerini bir düşünelim lütfen! Onların kararlılıklarını ve azimlerini görmezden gelmemek ve emeklerinin hakkını teslim etmek adına; lütfen olur olmaz fikirler yürütmeyelim! FETÖ uğursuzluğunun olanca umursuzluğuna karşın FETÖ/PDY şüphelileri hakkında nasıl kılı kırk yararak KYOK (takipsizlik) hükümleri tesis ettikleri de bizzat karar metinlerinde geçmekte. Öyle ki Sayın Savcılarımız şüphelilerin kamu görevinden çıkarılmadan önce son çalıştıkları kurumlarından ihracına dayanak gösterilen idari tahkikate ilişkin bilgi ve belgelerin onaylı birer örneğini talimatla kendi adli soruşturma dosyalarına getirtiyor. Şüphelilerin kurum soruşturmasına binaen oluşturulan idari soruşturma dosyalarındaki bütün hususları kendi adli tahkikat dosyalarındaki hususlarla birlikte değerlendiriyorlar ve sonrasında hüküm tesis ediyorlar. Mahkemelerimizdeki Sayın Hakimlerimizin verdikleri berat kararları da aynı bu titizliğin sonucudur. Karar metinlerine kısaca göz atıldığında bunlar açıklıkla görülmekte efendim! Bu ne demek? Aklı evvel birileri çıkıp da, “Bu belgeyi veren savcı da FETÖcüdür.” diyemez, çünkü “kovuşturmaya gerek yoktur” kararı çok boyutludur. Yani kararda imzası olanların (siber suçlardaki yetkililerin, soruşturmayı yürüten Sayın Savcının, istihbarat ve analiz rapor ve tutanaklarını düzenleyen ilgili ve yetkili birimlerin, eve gelip arama yapıp daha sonra evde suç unsuru yoktur diyen beş polis memurunun ve Sayın Başsavcılarımızın hepsinin birden FETÖcü çıkması imkansızdır.

Lütfen artık kabul edilsin, “kovuşturmaya gerek yoktur” kararı bir çeşit “temizdir” kararıdır. Burada başka bir nokta: hiç bir şey yapılamıyorsa bile, bu belgeyi alanlarla ilgili en azından terörist damgasının silinmesi için bir adım atılmalıdır. Bu belgeyi alan kişi ile ilgili verilen çıkarma işlemi yanlıştır. Daha da ötesi, bu belgeyi alan kişi hala Resmi Gazete’de terörist olarak görünüyorsa, bu yanlış değildir, o kişiyi yıkıma götüren bir felakettir. Özetle, Devletimizin Başsavcılık Makamlarınca bu belge kendisine verilen kişiler devlete millete karşı ar eden ve arından kahrından da kendi kendini yiyip bitiren kişilerdir. Ne devlete ne millete küsmeyi akıllarına getirirler ne de bilirler. Düşüne düşüne bütün aileleriyle birlikte aralarından erir giderler. Takipsizlik kararı verilinceye kadar belki babanız mahalledeki camiye cemaate bile gitmez. Eve kapatır kendini. Benim soyumda hain nasıl olabilecektir. Allah korusun diye üzüntüsünden eriyip gidecektir. Bu nedenle sevgili insanlar elden geldiğince ne olur kuşatıcı ve analitik bakalım. Bu açıdan bu haber başlığı için Sayın Editorlüğünüze teşekkür ediyor bu sorumlu ve duyarlı habercilik anlayış ve tutumlarından dolayı da saygılar sunuyorum kendilerine…

Ayrıca, Kurban olduğum Allah o mundar ağlak, sümüklü similatör feto kardinalinde bu vatanın ahını koymasın. Yıllardır türlü türlü similasyonlarla salya sümük memleketin üstüne çöreklendi bu deyyus-ı muazzam. Bu milletin kanına girdiği yetmiyormuş gibi bi de memleketimin insanının kanını akıttı uğursuz imansız. Dinine de musibet getirdi. Onca özel harekâtçıya kıydı. Bu vatanın analarına babalarına çoluğuna çocuğuna onca bucağına dert saldı. Cenab-ı Allah kendi kötülüğünde boğsun bu uğursuz FETÖ mundarını. Bunca soysuz sürülerine inat Devletimize Milletimize hiçbir zeval erişmesin…

OHAL İnceleme Komisyonu Başkanlığı 29 Eylül 2017 tarihine kadar gönderilmesi talimatıyla kişilerin KHK sıralı listesine eklenmesine neden olan idari soruşturmaya esas bilgi ve belgeleri istedi. Kurumların çoğu ihraca ilgi ve esas tuttukları idari soruşturma dosyası ya da evraklarını hala göndermedi sanki. Gönderenler nasıl ve ne şekilde gönderdi hiç düşünülmüyor.

Terör ve örgütlü suçlar savcılıkları, kişiyle ilgili olarak son çalıştıkları kurumdan ihraç olmalarına gerekçe gösterilen idari soruşturma raporu ve evraklarının tamamının onaylı ve mevcutlu olarak adli soruşturma dosyalarına incelenmek üzere getirttiler. Adli soruşturma dosyalarındaki FETÖ şüphelisi kişilerin kurum idari soruşturmasında geçen hususları da görerek takipsizlik ya da iddianamelerini düzenlediler. Takipsizlik verilen ya da yargılaması devam eden kişilerin idari soruşturma süreçlerini ihtiva eden dosyaların bir örneği de bu durumda Terör başsavcılıklarının adli soruşturma dosyalarının içinde mevcut.

Örneğin 2017 şubat ayında takipsizlik alan kişinin Başsavcılık adli soruşturma dosyasında aynı zamanda ihracına gerekçe gösterilen kurum idari soruşturma evraklarının tamamı mevcut. Soruşturma kapandığı için kişiye 2017 şubat ayında tasdikli bir örneği verilen dosyadaki idari soruşturma belgelerine göre hiç bir kriter olmaksızın sadece sözel kanaatle kişi atılmış. Ancak 2017 eylül ayından bu yana kişi hakkında kurumu eski çalışma arkadaşlarından yıldırma ve baskıyla kişi aleyhinde ifade almaya çalışmaktadır. Kişinin ihraç tarihinden 11 ay sonra kurumu neden tehdit ve yıldırmayla 11 ay önce attırdığı kişi hakkında aleyhte ifade alma telaşına kapılır hatta gizli tanık bile bulmaya çalışır. Tam bir FETO klasiği değil mi. Kumpas iftira ne ararsan var.

Kişi hakkındaki adli soruşturma süreci takipsizlikle neticelenmiş hem de kişinin ihracına gerekçe gösterilen kurum idari soruşturma dosyası da getirtilerek incelenip takipsizlik kararı verilmiş ve bu karar da kesinleşmişken kişiyi ihraç ettiren kurum OHAL komisyonuna kişinin ihraç gerekçesini sunarken sonradan ve sinsice yeni yalan ve iftiraları da içeren işlemler de bulunduysa ne olacak?

FETÖnün sinsiliğinden illallah ettik milletçe. Bu durumlara ne yapacak bu gariban kişi. Kontrolü nası olacak! İhraç olalı 1 yılı geçmiş takipsizlik alalı 1 yıla yaklaşmış birisi için geçen hafta kurumu, kişinin bi eski çalışma arkadaşını çağırıp tehditle yazılı tanıklık almak istedi. Bu çirkin talebi geri çevirmeye çalışan kişiye kurum yöneticileri bak biz zanla adam atıyoruz sana FETÖcü dersek bize mi inanırlar sana mı diyorlar. Bu bayağı durumla karşılaşan kişi hayretten ve korkudan hala titriyor olmasın! (Editör notu: Buradaki belirtilen husus kişinin iddiası olup sitemiz tarafından teyit edilmemiştir)

Komisyon kurum yöneticilerinin bu sinsiliğine ve tuzaklamasına dikkat eder mi ne dersiniz? Vatana, millete, devlete, dine derin bir vecle bağlı kişi ailesiyle ardan bir mezara koymuşken kendini; ne bilsin FETÖ gediklisi artıkların bunca film fırıldağını… Ne yapsın gerçek garip. Namertlik ırak olsun; mertçe gel ölüm…

Saygıyla…

tfkgara

Sosyal Medyada Paylaşın:

21 yorum

 1. Herkes mağdur ayaklarını oynuyor. Yok sendikaya üye oldum sonra üyelikten çıktım. Yok Bankaya para yatırmadım falan filan. 80 milyon insan neden sizin yaptıklarınızı yapmamış da siz yaptınız. Neden o kadar banka varken Bankasyaya para yatırdınız? Faiz oranı yüksek diye mi ? NEden o kadar sendika varken örgütün sendikasına üye oldunuz. Acaba o sendikanın aidatı fazlamıydı ? Sizin atanmış olmanız dahi şaibeli.

  • argadaş “bırakın bu işleri” kodlu sayın arkadaş! sizin okuduğunuzu anlama sorununuz yok demi? gardaş bende ne banka ne sendika ne de başka bişey yok! yok oğlu yok! yukardaki yazıyı önce bi oku sayın “”bırakın bu işleri” KODLU arkadaş! saygılar…

 2. Efendim; ne diyeceğimi ne nasıl anlatacağımı bilemiyorum. İçerisinde bulunduğum çaresizliğimi Allah düşmanlarıma vermesin. Öyle bir çaresizlik ki; bazen Ammar (r.a.)’ın üzerine konulan kızıl taşların altındaki inleyişini, bazen Sümeyye annemizin çarmıha gerilmiş haldeki haykırışlarını, bazen halini nasıl ifade edeceğini bilmeyen Hz. Meryem in duygusallığını, bazen de Hz. Yusuf (a.s.)’ın kuyunun dibindeki umutsuzluğunu yaşıyorum. Lütfen artık dayanacak gücüm kalmadı. Allah rızası için duyun artık sesimi öyle bir pişmanlık yaşıyorum ki Vahşi nin pişmanlığı kadar pişmanım. Vahşi Hz. Hamza yı katletmiş ve mübarek göğsünü yararak kalbini çıkarıp Hin de sunmuştu. Peki ben ne yaptım? Kime ne zarar verdim.? Hangi suçu işledim? Allah şahittirki suçlandığım suç ile ilgili hiçbir faaliyetim olmadı. İnsan beşerdir yanlış yapabilir. Aldatılabilir, kandırıla bilir. Allah pişman olanlara tövbe hakkı vermiştir. Ulul emrimizde bize böyle bir hak veremez mi? Fetö ülkemizin bir gerçeğidir. Bu insan kılığına girmiş şeytanlar kimleri kandırmadı ki? Kimleri aladatmadı ki? Kim bilebilirdi bu hainliği yapacaklarını, ülkemizi satacaklarını. Şeytanlaşmış bu satılmış mahluklar başta islam dini olmak üzere, ülkemizi, binlerce masum insanı emelleri doğrultusunda kullanmışlardır. Bunlar sözde bir karıncayı incitmekten kaçınırken nasıl olurda insanların üzerinden tanklarla geçerler. Halkın üzerine bombalar yağdırırlar, 250 masum insanımızı şehit ederler, binlerce insanımızın sakatlanmasına sebep olurlar. Milletin meclisini bombalar, cennet ülkemizin ve müslümanların üzerine bomba yağdırırlar? Bunlar değil müslüman bunlar insan bile olamazlar. Bunların bu hainliği ve şerefsizliği yapacağını bilseydim değil sohbetlerine katılmak selam dahi vermezdim.
  Çok şükür bereat ettim. Ancak göreve iade bir muamma. Gizli bir hazinegibi saklı tutuluyor.
  Yani yeniden yargınanıyorum ohalce…
  Sayın Cumhurbaşkanımdan ricam; ya bereat vermesinler. Yada en kısa zamanda iade etsinler. Bittim artık. Ben eşim 3 çocuğum ilaçlarla ayakta kalıyoruz. Öldükten sonra lütfen iade etmeyiniz ki insanlar arkamdan konuşsun belki günahlarım dökülür…
  Bu dünyaya zaten garip kimsesiz geldim. Garip olarak ölmem daha hayırlı olur…
  Cumhurbaşkanıma selam olsun. Allah uzun ömürler versin. Allah islam alemine halife etsi inşallah…

 3. feto artığı besleme gizli saklı amir ve tetikçilerinin iz sapıtmasıyla harcandım ve yine diyorum samimiyetle ve özümden… sanrısal güçleri olduğuna vehmeden, vehmedilen feto ve o mundarın sanrısallıkları olmasaydı ve bitakım dış güçlerin kullanabileceği bu türden sanrısallıklar da bulunamasaydı kim hangi bahaneyle gelip benim memleketime kan; ekmeğime zehir düşürebilirdi. Rahmetli Erbekan Hoca için bu nalet feto mundarı vaktiyle ne demişti 28 şubat tozu dumanında: “kucağındaki taşı Sayın Erbakan ayağına düşürmüş ondan ciyak ciyak bağırıyo diye”… işte bacım ben yılmadan sabırla anlatacam bu mundarın mundarlıklarını: “Ülen deyus-ı muazzam feto, Rahmetli Erbakan Hoca taşı kendi ayağına düşürdü miletin çolunun cocuğunun ocana bucana değil. Rametli Demirel de. feto naleti ne yaptı melmeketin başına “yıldırım gibi düşeceği” sanrısına kapıldı ve vatanın dört bucağını derde saldı mundar feto yavsa! Çünkü onun bilgi kaynakları ta baştan beri farklıydı bu memleketinkinden:

  “Ey parlak yıldız, seherin oğlu, Göklerden nasıl da düştün! Ey ulusları ezip geçen, Nasıl da yere yıkıldın! ( Yeşaya 14-12)

  Quomodo cecidisti de caelo, lucifer, fili aurorae?
  Deiectus es in terram, qui deiciebas gentes,…”

  Luka 10-18

  İsa onlara şöyle dedi: “Şeytan`ın gökten yıldırım gibi düştüğünü gördüm”

  İşte gerçek madur ve masum gardaş ve bacılar bu başLucifer ve tohumlarının sanrısal bozukluklarının ne menem aşağılık bişey olduğuna ve melmeketi nasıl yangın yerine çevirdiklerine dikkat kesilelim lütfen! Saygılar…

 4. inancımızı asla yitirmemeliyiz zira bu fetöcüler le alakası olmayan insanlar er geç devletimiz bunları ayırıp görevlerine iade edecektir.Bende bu yananlardan biriyim eğer buna suç denilirse bankasyaya para yatırmam ama döneceğimize eminim.Devletimizin başı olan sayın Cumhurbaşkanımız bizleri tekrar görevlerimize iade emrini verereceğini bekliyoruz.Ama gerçekten ihanet edenleri iade etmesin ve hala bunların bu fetönün peşinden gidenleri Allah islah eylesin diyorum.SABIR

 5. ‘Hain’, ‘terörist’ dendi, 13 gün gözaltında kaldı. İşkenceyle öldürüldü, hainler mezarlığına gömülmek istendi. Diyanet, cenaze namazını kıldırmadı. , Gökhan öğretmeni 1,5 yıl sonra suçsuz bularak görevine iade kararı aldı.

  ölen öğretmen Gökhan Açıkkollu, 1.5 yıl sonra görevine iade edildi!

 6. insafsızca bir darbegirişimi olabilir ama darbeyle alakasız kişileri yıllarca süründürenler de bana göre de dinimize göre de evrensel değerlere göre de insanlaragöre deherkese göre de haksız hukuksuz hatta ısrar ediyorsa zalimdirdin kültürü bölümüöğrt.olarak acayip derecede rahatsızız böyle konularda….hassasız görmediğimizi sanamsınalr arkadaşlarımıza haksızlık yapılıyo her ne kadar biz iade olduysak dadiğer arkadaşlarımız dasucsuz iade ollmalılar etmezseniz hukuksuzsunuz

 7. KAN DAVASINDA suçlu olmak değil o sülaleden olmak yeterlidir.Durum aynı.Geçmişte yolun bir kez bile kesiştiyse yeterli suç olup olmaması önemli değil.ZALİMDEN merhamet dilenmez.

 8. Merhaba öncelikle bu paylaşım çok güzel her şeyı açıkça beyan ediyor bende 14 ay oldu meslekten çıkarılalı hakkımda hiç bir adli vr hukuki işlem yapılmadı hangi sebepte meslekten çıkarıldım bilmiyorum yazıda anlatılan gibi inssanlarla olan bağlar koptu bakış açıları bir anda değişti aileyle olan bağlar koptu bu dirum ne kadar ayakta tuta bilirki en yakın akraba iş adamı bile iş imkanı sağlamadı borçlar gırtlağı geçti biçak artık kemiğide geçti iki sefer intihara kalkıştım bu acı ve ızdırapla nekadar dayanır ve yaşaya bilirsinki allah tek şahidimiz masummiyetimizin suçluysak neden yargılanmıyoruz kurbanlık koyun gibi bekliyoruz nedir suçumuz en azından onu bildirseler ne yaptık biz millete devlette kurşunmu sıktık ihanetmi ettik allah belasını versin fetönunda pudninde onları destekleyeninde onlarla olanın allah gün yüzünü nasip etmez inşallah yetmedimi bu kadar acı ve sefalete sürüklenmemiz 26 yıl devletime hizmet verdim mükafatı bumu olacaktı neyle hangi sebeple işime son vetdiniz sesimiz kulağımız olan herkese teşekkürler bitsin artik bu acı suçlu olan çeksin cezasını mahsumlara dokunmayın bari dayanacak ne gücüm ne sabrım kaldı her günüm göz yaşı ayrı bir acı allah yar ve yardımcımız olsun saygılarımla

 9. Yokmuş savaşta bile aman dileyen merhamet eder müslüman ama müslüman kalmamış kendilerini rab sanırlar RIZKI VEREN ALLAHDIR.ELRIZGU ALELLAH

 10. Sesimiz olduğunuz için Allah razı olsun. İnşaallah hukuken aklanan masumlar bir an önce iade edilir. TAKİPSİZLİK kararım geleli ise 7 ay oldu.Husumetle ihraç edildim iRabbime havale ediyorum.Sadece biz masumlar etkilenmiyor bahsettiginiz gibi bütün aileyi etkiliyor bu süreç. Rabbim bu imtihanı başarı ile verebilenlerden eylesin hayırlı akşamlar.

 11. Rabbimiz karşı dua etmekten başka bir şansımız yok inşaallah suçsuz olan herkes geç bile olsa ekmeğine kavuşur.Evet bu yol ızdırapl acılı hüzünlü acımasız ve ağır geliyor insana … Tek çaremiz dua

 12. Slm yazıyı okuduğum zaman inan gözyaşlarımı tutamadım çünkü bende 17 aydır ihraç olan biriyim ve halen dönemedik üstelik beraat kararımız olduğu halde suçlandığım konu ise fetö bile değil

 13. ya bir de 19 aydır ihraç olup ta hiç bir idari soruşturma, inceleme, mahkeme ifade alma geçirmemiş olan, her gün ohal komisyonu acaba ne yaptı, ne karar verdi diye merak eden benim gibi insanların durumu ne olacak. Sayın Başbakan Merkel’le yaptığı görüşmede darbe ile doğrudan ilişiği olmamasının tespit edilmesi durumunda bu kişilerin görevlerine iade edildiğini beyan etti. ve bu sayının 33000 olduğunu söyledi. yani bu durumda ihraç olan ve komisyona başvuran her üç kişiden birinin iade olmuş olması gerekiyor.

 14. Tam 20 qy oldu. 39 yaşındayım. Bu 20 ayda tüm hayatım boyunca ağlamadığım kadar ağladım bu güne kadar sızlqmqdığı kadar burnumun direği sızladı hiç yanmadığım kadar yandım hiç boğulmadığım kadar boğulmadığım nefessiz kaldım. Ha bide hiç yalan söylemediğim kadar yalan söyledim. Nedenmi beni okusundiye halı dokumaktqn parmakları yarılan anam kanser olmuştu üzülmemesi gerekiyordu. Halada söylüyorum diyorumki ana bizi başlatıcaklarmış az kalmış. Hergün yüzüm gülüyo amaiçimde fırtınalar esiyo kalbim ağlıyo. Neden bütün bunlar şerefsiz bi kurum amiri koltuğundan olmasın diye Şimdi soruyorum ben sizehqkkımı nasıl helal edeyim bütün bunlar yaşadıklarımın binde biri Allah tüm masumların yardımcısı olsun. Suçlu kim varsada cezasını çeksin. Sadece dilim hayırlısı olsun diyebiliyor artık. Sözde bitti sabırds.

  • aynen katılıyorum kardeşim. Allah tan ki benim annem 10 yıl önce vefat etti de benim bu halimi görmedi.yoksa zaten hayatı boyunca hastalıkla yaşamış oğlunun bir de sadece üzüntüden tüberküloz ve diyaliz tedavisi olmaya başladığını görse oracıkta ölürdü. ama ya annem beni öbür dünyadan görüyor da, orada üzülüyorsa?

 15. yöneticilerin keyfi uygulamasından dolayı işinden olup hakkımda yapılan soruşturmada takipsizlik kararı verilen birisi olarak bizleri gündemde tuttuğunuz için sizlere teşekkür ederim.

 16. Ya ALLAH rızası için hiç bir adlı ve idarî soruşturma geçirmeyenlerede değinin….ben hala niye ihraç olduğumu bile bilmiyorum MEB te bir öğretmen arkadaşın açığa alma evrakını gördüm onlarda en azından sebeb sendika göstermişler. Bizim sağlık bakanlığında sebeb bile yok açığa almada.

 17. Yukarıdaki arkadaşla o kadar benziyorki kaferimiz. Bende kurum amirinin ve senika temsilcisinin iftirasıylq

 18. bence de takipsizlik alan kişiler takipsizlik kararını ulaşabildiği kadar insana ulaştırsın gerekiyorsa gazetelere ilan versin

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM