İş ve Meslek Danışmanları için Maliye Bakanlığından 3 bin kadro talebi

Yeterlik sınavlarından geçerek sertifika alan ve başarılı olan İş ve Meslek Danışmanları için Maliyeden kadro talebi yapıldı. iş ve Meslek Danışmanları için 3 bin kadro talep edildi.

İş ve Meslek Danışmanları için Maliye Bakanlığından 3 bin kadro talebi

İş ve Meslek Danışmanları için Maliye Bakanlığından 3 bin kadro talebi

Kamuda 1,5 milyon personele istihdam sağlayacak paket hayata geçiriliyor. Hükümet tarafından yürürlüğe sokulacak olan paket kapsamında İŞKUR tarafından 3 bin kişilik kadro Maliye Bakanlığından talep edildi. İŞKUR talep ettiği 3 bin kişilik kadroyu iş koçu olarak bilinen İş ve Meslek Danışmanları istihdamında kullanacak.

İŞSİZLERE KOÇLUK YAPACAKLAR İŞSİZ

İş ve meslek danışmanları olarak bilinen personeller işsizlere koçluk yapma görevi üstlenecek. Meslek koçları işsizlere çeşitli eğitimler vererek iş imkanları yaratılmasında katkı sağlayacak. İş bulmalarında kendilerine kılavuzluk yapacak koçlar sayesinde binlerce işsizin iş bulması bekleniyor. Profesyonel olarak sertifikalı işsizlik koçlarının görev yapması için Maliyenin 3 bin kadroya onay vermesi gerekiyor. İş ve Meslek Danışmanları (İMD) için Maliye Bakanlığının vereceği kadro onayı hem işsiz koçlara hem de işsizlere faydalı olacak.

280 BİN AÇIK İŞ POZİSYONU VAR

İŞKUR tarafından belirlenen yaklaşık 280 bin açık iş pozisyonuna elaman bulmayı kolaylaştırmak için İş ve Meslek Danışmanlarına (İMD) büyük görev düşüyor. 12 milyarlık maliyeti olacak istihdam paketi içerisinde iş koçlarının kamudaki istihdamı sayesinde binlerce işsize iş imkanı oluşturulacak. İŞKUR işsizlik konusunda en önemli kurum durumunda yer alırken, boş pozisyonu olan işveren tarafından eleman bulunamayan yerler ile iş arayanların koordine edilmesinde önemli bir noktada bulunuyor.

Öğretmenler İçin

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM