İsmail Koncuk; MEB yönetici atama mülakat sonuçlarını neden erteledi?

İYİ Parti Seçim İşleri, Hukuk ve İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve eğitim camiasının yakından tanıdığı isim Türkiye Kamu-Sen eski Genel Başkanı İsmail Koncuk yönetici atama sözlü mülakat sonuçlarının ertelenmesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

İsmail Koncuk; MEB yönetici atama mülakat sonuçlarını neden erteledi?

İsmail Koncuk; MEB yönetici atama mülakat sonuçlarını neden erteledi?

Türk Eğitim-Sen eski Genel Başkanı İsmail Koncuk Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından 2018 yılı yönetici atama takviminde yapılan değişikliği değerlendirdi. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı İsmail Koncuk “BU KADAR PİS KOKUYU ÖRTEMEZSİNİZ!” dedi.

KONCUK; YİNE YANDAŞLAR YÖNETİCİ OLACAK

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Eski Genel Başkanı İsmail Koncuk MEB’in bu güncellemeyi yapmasındaki nedenin seçim öncesi tepki çekmemek olduğunu belirtti. “MEB yönetici görevlendirme sınav sonuçlarını seçim sonunda açıklayacakmış? Neden? Çünkü yine yandaşlar yönetici olacak ve Türk Eğitim Sen ve diğer sendika üyeleri çok az sayıda görevlendirilecek” açıklamasında bulunan İsmail Koncuk bu durumun AKP ve MHP arasında yapılan ittifaka zarar vereceğini bu yüzden mülakat sonuçlarının seçim sonrasına bırakıldığını belirtti.

YUH OLSUN!

İYİ Parti Seçim İşleri, Hukuk ve İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İsmail Koncuk açıklamasında “Peki eğitimciler bunu anlamayacak mı?” sorusunu yöneltti ve “MEB şunu iyi bilsin yıllardır zapt edemediğiniz taşra çetelerinin ne kirli oyunlar kurduğunu tüm eğitimciler bilir. Bu gizlenemeyecek kadar pis kokan bir gerçektir.Yahu bir kere de adaletli olmayı ve hak edenleri yönetici yapmayı denemek ve başarmak bu kadar mı zor? Yuh olsun!” dedi.

YÖNETİCİ ATAMA TAKVİMİNDE DEĞİŞİKLİK

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan yönetici atama takvimi kapsamında müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı görevlendirmelerinde sözlü mülakata giren yönetici adaylarının mülakat sonuçları 7 Mayıs 2018 Pazartesi günü açıklanacakken Bakanlığın 3 Mayıs 2018 tarihinde yaptığı değişiklikle yönetici atama mülakat sonuçları 26 Haziran 2018 tarihinde yani seçimden sonra açıklanacak. Bu konuyla ilgili MEB İKGM tarafından yapılan açıklamada değişikliğin neden yapıldığı bilgisi yer almazken yönetici görevlendirme takviminde değişikliğe gidildiği belirtildi.

İKGM resmi yazı;

meb yönetici atama takvimi resmi açıklama
İKGM resmi açıklama

Güncellenen yeni yönetici atama takvimi;

meb 2018 yılı yönetici atama sonuç ilanı
Yönetici atama takvimi son hali

Mülakat sonuçları 24 Haziran erken seçimlerinden sonra 26 Haziran tarihinde açıklanacak. Bu konuda neden değişiklik yapıldı resmi bir açıklama halen yapılmadı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM