İsmail Koncuk öğretmeni aşağılayan programa faturayı ağır kestirdi

Prof. Dr. Mustafa Karataş ile İftar Vakti programında öğretmeni aşağılayan ve küçük düşürücü ifadeler kullanan Karataş’ın programına RTÜK ağır fatura kesti. Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk o dönemde Karataş’a gereken tepkiyi göstermiş ve programı RTÜK’e şikayet etmişti.

İsmail Koncuk öğretmeni aşağılayan programa faturayı ağır kestirdi

İsmail Koncuk öğretmeni aşağılayan programa faturayı ağır kestirdi

Show TV’de yayımlanan Prof. Dr. Mustafa Karataş ile İftar Vakti programına RTÜK ağır ceza verdi. Program sunucusu Mustafa Karataş programda öğretmenin namaz kılmadığını, albayın namaz kılmadığını belirtmiş ve bu kişilerin namaz kıldığını gören var mı diye soru sormuştu. Ayrıca Karataş haddini aşarak Öğretmen namazı bırak, Allah dese, inşallah dese, sözün arasında pişman oluyor ifadelerini kullanmıştı. Karataş’ın bu açıklamalarına en sert tepkiyi Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk göstermiş ve program ile kanalı RTÜK’e şikayet etmişti.

İSMAİL KONCUK: CENNETİN ANAHTARINI SATAN PAPAZ ZİHNİYETİ

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk Mustafa Karataş’ın açıklamalarını eleştirerek, bu anlayışta olan kişilerin İslam Dini ile bağdaşmadığını, bu tarz kişilerle dinin temsil edilmesinin üzüntü verici olduğunu açıklamıştı. Koncuk, öğretmeni aşağılayıcı cümleler kullanan Karataş’a tepkisinde bu kafadaki insanların, ortaçağda cennetin anahtarını satan papazlardan farkı nedir ifadelerini kullanmıştı. Türk Eğitim-Sen yaşanan bu durumla ilgili program sunucusu Mustafa Karataş hakkında suç duyurusunda bulundu. Ayrıca ilgili programı RTÜK’e şikayet etti.

317 BİN LİRA CEZA!

RTÜK şikayetin incelenmesi ve araştırılması sonucunda RTÜK programdan dolayı Show Tv’ye 317 bin 173 TL ceza kesti. RTÜK programda kullanılan ifadelerin öğretmenlik mesleğini ve Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarını kamuoyu nezdinde küçük düşürücü, aşağılayıcı ifadeler olduğuna kanaat getirdi.

KONCUK: BÖYLE İSLAMA HİZMET EDEMEZSİNİZ

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk programa RTÜK tarafından verilen cezanın yerinde bir ceza olduğunu ifade ederek, böylesi sorumsuz bir şekilde konuşanların; toplumun önde gelen meslek gruplarını aşağılayarak, reyting kapısını aralama devri sona ermelidir. Bu tür sözler ile İslam’a hizmet edemezsiniz açıklamasında bulundu.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Bu Vücut Benim