İsmail Koncuk; sözleşmeli öğretmene verilen 3+1 sözü unutuldu mu?

Sözleşmeli öğretmenlerin beklediği 3+1 düzenlemesi hala yapılmadı. Konuyu İsmail Koncuk gündeme taşıdı.

İsmail Koncuk; sözleşmeli öğretmene verilen 3+1 sözü unutuldu mu?

İsmail Koncuk; sözleşmeli öğretmene verilen 3+1 sözü unutuldu mu?

Sözleşmeli öğretmenleri ilgilendiren 4+2 yıl süresinin 3+1 yıl olarak değiştirilmesi ile ilgili yapılan açıklama için adım atılmadı. Bu yüzden binlerce sözleşmeli öğretmen 4 yıl sözleşmeli sonrasında da 2 yıl kadrolu çalıştıktan sonra isteğe bağlı il içi ve il dışı yer değiştirme hakkı elde edebilecekler. Eş özrü için ise 4 yıllık sürenin bitmesi beklenecek. Konuyla ilgili Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen eski Genel Başkanı şimdi İYİ Parti Adana Milletvekili olan İsmail Koncuk açıklama yaptı.

3+1 SÖZÜ NEREDE KALDI?

Milletvekili Koncuk tarafından yapılan açıklamada Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un 4+2 düzenlemesi yerine 3+1 düzenlemesinin getirileceği yönündeki açıklama hatırlatıldı.

İsmail Koncuk’un yaptığı açıklama;

Sn Ziya Selçuk, hadi sözleşmeli öğretmene kadro vermediniz ancak 3+1 sözünüz nerede kaldı? Bir söz verip, yerine getirmemek size yakışıyor mu? 3+1 sözünüzün üzerinden aylar geçti, nice torba yasalar çıkartıldı, bir madde eklemek çok mu zordu? Sn Selçuk, 3+1 sözünüzün takipçisiyiz.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER BEKLİYOR

Sözleşmeli öğretmenler bir an önce 3+1 düzenlemesinin hayata geçirilmesini istiyor. 3+1 düzenlemesi gerçekleşmesi durumunda isteğe bağlı yer değiştirme tayin süreleri 6 yıldan 4 yıla, eş özrü için süre şartı da 4 yıldan 3 yıla inmiş olacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM