DOLAR 5,6934
EURO 6,3069
ALTIN 269,4
BIST 106.785
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 20°C
Sisli

İsmail Koncuk; suçsuz olan gariban ihraç edildi, FETÖ’nün siyasi ayağı yok

Kamu çalışanlarının yakından tanıdığı, 24 Haziran seçimlerinde Milletvekili seçilen İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk meslekten ihraçlar ve FETÖ’nün siyasi yapılanması ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

İsmail Koncuk; suçsuz olan gariban ihraç edildi, FETÖ’nün siyasi ayağı yok
23.07.2018
A+
A-

İsmail Koncuk; suçsuz olan gariban ihraç edildi, FETÖ’nün siyasi ayağı yok

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı iken görevinden ayrılan ve İYİ Parti Adana Milletvekili seçilen İsmail Koncuk TBMM’de yaptığı konuşmada meslekten ihraç edilen ve suçsuz olan kişilerin olduğuna işaret etti. İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk öğretmen, memur 115 bin kişinin FETÖ bağlantıları gerekçesi ile kamudan ihraç edildiğini içlerinde vatansever, milliyetçilerin de olduğunu vurguladı. Meclise partisi tarafından sunulan önergenin kabul edilmemesine anlam veremediğini belirten Koncuk önemli açıklamalarda bulundu.

İYİ PARTİ ÖNERGESİ REDDEDİLDİ

İYİ Parti tarafından 19 Temmuz 2018 tarihinde Meclis’e sunulan FETÖ’nün siyasi ayağının araştırması önergesi reddedildi. Reddedilen önerge FETÖ ile mücadelede sık sık gündeme gelen siyasi yapılanma hususunu tekrar gündeme taşımış oldu. İYİ Parti Genel Sekreteri Aytun Çıray tarafından 19 Temmuz tarihinde FETÖ’nün siyasi ayağının tespit edilmesi, siyasi bağlantılarının ortaya çıkarılması için Meclis Araştırma Komisyonu kurulması teklif edildi ve önerge verildi.

Yavuz Ağıralioğlu

İYİ Parti Grup Başkan Vekili Yavuz Ağıralioğlu önergenin durumu ile ilgili yaptığı açıklamada; “FETÖ’nün siyasi ayağının araştırılmasına dair verdiğimiz araştırma önergemiz Ak Parti oylarıyla reddedildi. Seçim meydanlarında atılan onca iftiranın hilafına iktidardaki arkadaşlarımızın bu tutarsızlığını da aziz milletimizin vicdanına havale ediyoruz” ifadelerini kullandı.

23 Temmuz 2018 Pazartesi Başkan Vekili Mustafa Şentop Başkanlığında TBMM birinci oturumu başladıktan sonra Başkan Şentop İYİ Parti Grubunun İç Tüzük’ün 19’uncu maddesine göre verilmiş bir önerisi olduğu bilgisini verdi. İlgili öneriyi okuyan Şentop öneriyi TBMM’de oylamaya sundu. Okunan öneri;

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına

İlk imza sahibi İzmir Milletvekili Aytun Çıray ve 28 milletvekilimizin imzasıyla 18/07/2018 tarihinde Meclis Başkanlığına iletilen, hain FETÖ terör örgütünün gerçekleştirdiği kalkışmanın siyasi ayağının araştırılması amacıyla verilen araştırma önergemizin, 23/07/2018 Pazartesi günü 8’inci Birleşimde Genel Kurulda görüşülmesini saygılarımla arz ederim.

Her partinden birer kişi önerge hakkında açıklama yaptı. Sonrasında ise öneri oylamaya sunuldu ve kabul edilmedi.

İSMAİL KONCUK; SİYASİ AYAĞI NEDEN ORTADA DEĞİL?

Türkiye Kamu-Sen eski Genel Başkanı İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk oylamadan sonra yaptığı açıklamada şunları söyledi;

Şimdi, tabii, Türkiye’de birtakım şeylerin doğru dürüst araştırılması konusu hep iktidar tarafından engellenir, yasaklanır. Kıyameti koparan da aslında siyasal iktidardır, araştırmalarına engel olan da maalesef siyasal iktidardır. Şimdi, konu seçim güvenliği ama seçim güvenliğini aşan bir durumla şu anda İYİ Parti Grubu bir suçlamayla karşı karşıya kaldı. Yüreği olan, endişesi olmayan, FETÖ’yle koyun koyuna yatmayan, şu önergemize yüreklilikle “evet” derdi. Bu, burada araştırılmayacak, nerede araştırılacak? 115 bin kamu çalışanı, öğretmen, memur, FETÖ’cü olduğu dahi şüpheli vatansever, milliyetçi birçok insanın ben şu anda açıkta olduğunu, ihraç edildiğini biliyorum ama bu FETÖ olaylarının her ne hikmetse siyasi ayağı ortada yok. Yani garibanlar ihraç, açıkta ama ağalar, ağababalar ortada yok. Bu nasıl bir anlayış ya? Bunu araştırmaktan neden imtina ediyoruz? İYİ PARTİ yüreklilikle bir teklif verdi, yüreği yeten açıklar, yüreği yeten onaylar. İYİ PARTİ içerisinde de FETÖ’cü varsa, AKP içerisinde de varsa hodri meydan, ortaya çıksın. Hadi bakayım! Şimdi, neye engel oluyorsunuz, neyden korkuyorsunuz? Bizim karın ağrımız yok. Biz çiğ yemedik, Allah’a şükürler olsun karnımız da ağrımıyor, her türlü araştırmaya varız.

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk’un açıklaması video;

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklamasını sürdüren İsmail Koncuk aşağıdaki ifadelere yer verdi;

“İYİ Parti tarafından verilen “FETÖ’nün siyasi ayağı araştırılsın.” teklifimiz AKPve MHP oyları ile reddedilmiştir. 115 bin ihraç, 35 bin açıkta olan kamu çalışanının olduğu bir ülkede, FETÖ’nün ağababalarının kirli ilişkilerinin araştırılması kimleri, neden rahatsız etmektedir?”

[haber id=”32401″]
[haber id=”32446″]
[haber id=”32453″]

YORUMLAR
 1. ogretmen dedi ki:

  Bunları az muhalif olan hemen hemen herkes görüyor. Mağdurlar olarak birşey yapabilecek güçte değiliz. Çalışan yakınlarımız var az ses çıkarsak onlara da birşey olcak diye korkuyoruz. Çaresiz sizin gibilerin ağzına yaptıklarına bakıyoruz. Az daha yürekli olup birlik oluşturamıyorsunuz ya yazıklar olsun.

 2. erol dedi ki:

  Fetönün siyasi ayağı; kılıçdaroğlundan başlar, akşenerden çıkar.ikiside Aleni fetö ile beraber çalışıyor. bunu görmek için, deha olmaya gerek yok.

 3. hasan ali dedi ki:

  aklımızla dalga mı geçiyorsun aynaya bak fetönün siyasi ayağını görürsün

 4. hasan dedi ki:

  feto ile iş tutan bunlar geri dönüp garibanı suçlayan yine bunlar allah vicdan merhamet versin

 5. Ibrahim dedi ki:

  Ben 672’li bir öğretmenim, tahmini olarak söylüyorum,çünkü neden ihraç olduğumu bilmiyorum, üye olup daha sonra istifa ettiğim sendikadan ihraç oldum,terörist oldum, vatan haini oldum. Allah bunlara vicdan ve insaf versin ,yoksa işimiz zor.3 tane çocuğum var. Kimse iş vermiyor. Özelde çalışamıyorum. Toplum dışlıyor. 19 yıllık öğretmenlikten sonra bunlar çok ağır Allah yardımcımız olsun.

 6. X dedi ki:

  Neden önergeye red geldi? Neden siyasi ayağı araştırımlıyor ?? Vakti çoktan geldi geçti bile… asıl önemli olan siyasî ayağı!!