İsmail Koncuk’tan sözleşmeli personelin kadroya alınması için kanun teklifi

Türkiye Kamu-Sen eski Genel Başkanı olan ve 24 Haziran seçimlerinde İyi Parti Milletvekili olan İsmail Koncuk, sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi için kanun teklifi verdi.

İsmail Koncuk’tan sözleşmeli personelin kadroya alınması için kanun teklifi

İsmail Koncuk’tan sözleşmeli personelin kadroya alınması için kanun teklifi

Kamu kurumlarında çalışan sözleşmeli personellerin kadroya geçirilmesi için İsmail Koncuk kanun teklifi verdi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Kamu-Sen eski Genel Başkanı Koncuk “Sözleşmeli öğretmen, sözleşmeli sağlık çalışanı ve 5393 Sayılı Kanun kapsamında çalışanlar ve tüm 4 B’li memurların 4 A kadrosuna alınmasıyla ilgili kanun teklifi verdim. Umarım tüm siyasi partiler bu sıkıntıyı çözmek konusunda sorumluluklarını yerine getirir. Hayırlı olsun.” dedi.

SÖZLEŞMELİLERİN KADROYA GEÇİRİLMESİ

İyi Parti Adana Milletvekili ve Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyesi İsmail Koncuk 20.09.2018 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına 657 sayılı Devlet Memurların Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi verdi. Milletvekili Koncuk kanun teklifinin gerekçelerini de ekleri ile birlikte ayrıntılı olarak TBMM’ye sundu.

İsmail Koncuk’un 657 DMK değişikliği, sözleşmeli öğretmenlerin ve diğer sözleşmeli kamu personelinin kadroya alınması için verdiği kanun teklifi;

İsmail Koncuk kanun teklifi

2

657 sayılı Kanunda değişiklik talebi

3

Sözleşmelilere kadro talebi

4

Sözleşmelilerin kadroya alınması için teklif

İyi Parti Milletvekili İsmail Koncuk tarafından sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi için verilen kanun teklifi TBMM’de daha fazla sayıya sahip partiler tarafından desteklenmesi gerekmektedir. Yoksa teklif sadece teklif olarak kalacak ve değişiklik yapılmayacak. Bunun için AK Parti tarafından kabul görmesi gerekiyor.

HÜKÜMET SICAK BAKMIYOR

Hükümet ise sözleşmeli personel istihdamından şu anda vazgeçeceğe benzemiyor. Çünkü yapılan açıklamalarda mahrumiyet yerlerinde personel tutulması için sözleşmeli modele ihtiyaç duyulduğuna inanılıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. Haberi dogru yapin sayin moderator teklifin ak parti tarafindan kabul gormesi gerekiyor yaziniz gercek degildir keza ak parti mecliste cogunluk degildir artik!diger partiler desteklerse ak parti desteklemese bilr kanun gececektir…

  2. Bunların maaşları var, güvenceleri var.Bu boş işlerle uğraşacağınıza şartları tutan bütün ücretli öğretmenleri öğretmenleri kadroya geçirmek için çalışma yapsanız daha iyi olmaz mı? Kontenjan adaletsizliğinden dolayı gerçek hak sahipleri atanamıyor.5000 kadroyu iki atmada da hep aynı branşlara dağıttılar.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM