İstinaf Mahkemesi kararı ile FETÖ hapis cezası uygun bulundu, onaylandı

FETÖ soruşturmasında yerel mahkeme tarafından verilen ceza İstinaf Mahkemesi tarafından da kabul edildi ve hapis cezası alan 4 kişinin cezaları da onaylanmış oldu.

İstinaf Mahkemesi kararı ile FETÖ hapis cezası uygun bulundu, onaylandı

İstinaf Mahkemesi kararı ile FETÖ hapis cezası uygun bulundu, onaylandı

Tokat Ağır Ceza Mahkemesi tarafından verilen hapis cezaları Samsun Bölge Adliye Mahkemesi (İstinaf) 2. Ceza Dairesi tarafından uygun bulundu. Karardan sonra “FETÖ/PDY’ye üye olmak” suçundan 4 sanık için verilen hapis cezalarını kesinleşmiş oldu. Tokat Ağır Ceza Mahkemesi tarafından verilen karar sanık avukatları tarafından istinaf mahkemesine taşınmıştı.

İSTİNAF MAHKEMESİ UYGUN BULDU

İstinaf mahkemesi dosyayı inceledi ve dosyada yer alan kararda hukuka aykırılık olmadığını belirledi. Mahkeme ilgili karar ve dosyada yer alan bilgi, belge ve delillerde hukuka aykırılık olmadığına karar vererek ilgili sanıklara verilen cezaları uygun buldu. İstinaf mahkemesi sanık avukatları tarafından yapılan istinaf başvurularını esastan reddetti. Tokat Ağır Ceza Mahkemesi sanıklar Kadir Tulum’a verilen 3 yıl 1 ay 15 gün, Mesut Böğrek’e verilen 1 yıl 8 ay 18 gün, Serhat Kızılkaya’ya verilen 1 yıl 8 ay 18 gün, Şaban Top’a verilen ise 2 yıl 1 ay hapis cezası vermişti.

Verilen bu kararla birlikte FETÖ soruşturmalarında ilk kez bir İstinaf mahkemesi karar vermiş oldu.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. örgüt suçlarına 6 yıl 3 ay ceza verilir. Bu kişiler suçları kabul etmiş ve indirimden yararlanarak 2-3 yıl ceza almışlar.. İtiraf olduğu içinde istinafın onaylamasını çok doğal.. Suçsuz olanların ümitleri kırılması..

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM