Jülide Sarıeroğlu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı oldu

Yeni kabine listesine bir bayan Bakan daha eklendi. Jülide Sarıeroğlu yeni bakanlar kurulu listesinde yer aldı. Başbakan Binali Yıldırım yeni bakanlar listesini açıkladı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik yeni Bakanı Jülide Sarıeroğlu kimdir?

Jülide Sarıeroğlu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı oldu

Jülide Sarıeroğlu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı oldu

Yeni kabine listesi içerisinde geçmişinde sendika başkanlığı olan bir bayan Milletvekili yer aldı. AK Parti Ankara Milletvekili Jülide Sarıeroğlu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak yeni kabine listesi içerisinde yer aldı. Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ise kabine dışı kaldı.

MEHMET MÜEZZİNOĞLU KABİNE DIŞINDA KALDI

Sağlık Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı görevlerinde bulunan son Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Başbakan tarafından 19 Temmuz 2017 tarihinde açıklanan Bakanlar Kurulu listesinde yer almadı. Yapılan kabine revizyonu sonrası kabine dışında kalan Mehmet Müezzinoğlu’nun çalışma Bakanlığı görevine ise Ankara Milletvekili Jülide Sarıeroğlu getirildi.

Başbakan Binali Yıldırım’ın yeni kabine açıklaması

JÜLİDE SARIEROĞLU ÖZGEÇMİŞİ

Jülide Sarıeroğlu kimdir? 7 Haziran 1979 tarihinde Adana’da doğan Sarıeroğlu Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümünden mezun olduktan sonra Çalışma Ekonomisti ve Sendikacı olarak çalışma hayatında görev aldı. AK Parti içerisinde Kadın Kollarında MKYK üyeliği görevinde de bulunan Sarıeroğlu sendikacı kimliği ile de tanınıyor.

HAK-İŞ Konfederasyonuna bağlı Öz Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanlığı, HAK-İŞ Kadın Komitesi Başkanlığı, Genel Başkan Danışmanlığı görevlerinde bulunan yeni Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu Başbakan tarafından açıklanan yeni kabine listesi içerisinde görev alacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM