Kamu personelinin kış dönemi kılık kıyafet uygulaması başladı

15 Mayıs 2017 tarihinde başlayan yaz dönemi kılık kıyafet uygulaması 15 Eylül 2017 tarihinde sona erdi. 18 Eylül 2017 tarihinde okulların başlaması ile birlikte MEB personelleri de ceket ve kravat zorunluluğu ile eğitim öğretime başlamış olacaklar.

Kamu personelinin kış dönemi kılık kıyafet uygulaması başladı

Kamu personelinin kış dönemi kılık kıyafet uygulaması başladı

Kamuda sürekli tartışılan kravat takma zorunluluğu bazı sendikalar tarafından protesto edilip sendika üyeleri tarafından takılmasa da gerek sendikasız olan öğretmenler ve memurlar ile gerekse de sendikalı olanlardan eyleme uymayanlar için hala tartışma konusu olmaktadır. 15 Mayıs 2017 – 15 Eylül 2017 tarihleri arasında yazlık kıyafet uygulaması sona erdi.

KIŞLIK KIYAFET UYGULAMASI BAŞLADI

15.05.2017 tarihinde başlayan yazlık kıyafet uygulaması 15.09.2017 tarihinde sona erdi. 2017-2018 eğitim öğretim yılının yarın başlayacak olmasından dolayı da öğretmenler, idareciler kışlık kıyafet uygulaması ile okullarda mesaiye başlayacaklar. Kamu kurum ve kuruluşlarda çalışan memurlar, öğretmenler, sözleşmeli öğretmenler, ücretli öğretmenler, sözleşmeli personeller, geçici personeller ve hizmetliler için kış kıyafeti uygulaması 14 Mayıs 2017 tarihinde sona ermiş, 15 Mayıs itibari ile yazlık kılık kıyafet uygulamasına geçilmişti.

KRAVAT VE CEKET ZORUNLULUĞU

ogretmenlericin.com olarak belirtmek gerekirse 15 Mayıs-15 Eylül tarihleri arasında uygulanan yazlık kıyafet uygulamasında erkek personellerin makam odalarına girerken de dahil olmak üzere ceket giyme ve kravat takma zorunluluğu bulunmamaktadır. 15 Eylül itibari ile memurlar ceket giymek ve kravat takmak zorundadır. Bu durum öğretmenler için de geçerlidir. Ancak sendikaların kıyafet eylemlerinin de bulunduğunu hatırlatalım. 2017-2018 eğitim öğretim yılı başlarken sendikalardan bu konuda yeni kararlar çıkacak mı süreçte birlikte göreceğiz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

8 yorum

  1. disardan konusanlar yok mu o kravat elbiseyle nasil ogretmenlik yapiliyor bilmeden konusmasinlar. kendileri merakliysa taksinlar bisey demeyiz. sana ne

  2. Nasıl öğrencilerin belirli bir kıyafeti varsa, öğretmenlerin de olmalı. Sendikaların görevi, devletin işleyişini bozmak değildir, öğretmenin hakkı yeniyorsa, onu takip edip hakkını aramaktır. Sendikalıysa kravat takmaz, gibi bir olgu oluştu ve dünyada bir ilk! Öğretmen de bunu bir kazanç sanıyor ki çok mantıksız ve akılsızca bir fikir. Ya hepten kaldırılsın ya da kural uygulansın; pazar yerine döndü okullar!

  3. Milli Eğitim Müdürlükleri bu konuda yönetmeliklere uymayanlara(sendika gerekçe gösterilerek!)her hangi bir soruşturma açmıyorlar. Okullarda kravat takan da var, takmayan da. Hatta kot pantolonla okula gelenler, top sakal uzatanlar var! Eğer bir yaptırım uygulanmayacaksa kravat takanların suçu ne?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM