Kamuda halen ihraç edilenden fazla FETÖ bağlantısı olan çalışan var

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli meslekten ihraç edilenlerden daha fazla kişinin halen kamuda olduğunu belirtti. Canikli ihraç edilen kamu personeli sayısından daha çok ‘FETÖ’ ilişkili çalışan var dedi.

Kamuda halen ihraç edilenden fazla FETÖ bağlantısı olan çalışan var

Kamuda halen ihraç edilenden fazla FETÖ bağlantısı olan çalışan var

Nurettin Canikli bugün TBMM’de yaptığı konuşmada kamuda yaşanan ihraç sayısına değindi. Meslekten 111 bin kişinin ihraç edildiğini açıklayan Canikli, kamuda ihraç edilen personelden fazla FETÖ irtibatlı kamu çalışanı var dedi. Kripto FETÖ üyelerinin varlığına dikkat çeken Nurettin Canikli son ihraçlarda ağırlıklı olarak kripto olanların ihraç edildiğini belirtti.

MÜCADELE BİTMEDİ

İlk günden itibaren kararlılıkla sürdürülen FETÖ mücadelesinin bundan sonrada süreceğini söyleyen Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, mücadelenin bitmediğini kripto FETÖ üyeleri başta olmak üzere terör örgütü mensuplarının tespit edilmesine kadar çalışmaların süreceğini açıkladı. Meslekten ihraçlarda mağduriyet yok ifadesini kullanan Canikli, toplam kamu personel sayısı ile yaşanan ihraç sayısının oranı hakkında da bilgi verdi. 111 bin 240 kişinin meslekten ihraç edildiğini söyleyen Canikli kamuda toplam çalışan sayısının ise 3 milyon 530 bin 31 kişi olduğunu açıkladı.

İHRAÇ EDİLENDEN DAHA FAZLASI VAR

Deliller ile ispat edilememesine rağmen halen kamuda çok sayıda FETÖ üyesinin olduğunu vurgulayan Canikli, ihraç edilen sayıdan çok daha fazla örgütle bağlantılı, örgütün talimatlarını sorgusuz yerine getirecek kişi olduğunu belirtti. Kamuda bulunan FETÖ üyeleri hakkında Canikli şu açıklamaları yaptı;

Delillerle ispat edemiyoruz ama bugün kamuda ihraç edilenden daha fazla bu örgüte bağımlı, bu örgütle irtibatlı ve örgütün talimatlarını sorgusuz sualsiz yerine getirecek kadar hem kalbini, ruhunu hem de aklını oraya teslim etmiş kamu çalışanı olduğunu biliyoruz.

Kamuda ihraç kriterleri olarak objektif, matematiksel veriler kullanıldığının altını çizen Canikli, elde delil olmadan, somut veri olmadan subjektif faktörlerle ihraçlar olamayacağını açıkladı. Bu yüzden kamuda bulunan bu kişiler hakkında ihraç kararları verilemediğini ifade eden Nurettin Canikli, son ihraçlarda büyük kısmının kripto olduğu bir grubun ihraç edildiğini açıkladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

7 yorum

  1. Mağdur yok mu? Ben kendim magdur olduğuma göre yalan söylediği apacık ortada. Nokta kadar ilgim olmadığı halde ihrac edildim. Zalimlik bu. Allaha birazcik inanıyorsanız korkun ondan. Bu yaptıklarınızın hesabını iki dünyada veremezsiniz insaf edin artık. Feto temizliğine kimsenin karsı cıktığı falan yok. Haksız yere insanların hayatını zindana cevirdiniz. Nasıl rahat uyuyorsunuz inanılır gibi değil.

  2. Sayın canikli askeri öğrencilerin komşsyona başvurup suçsuzların geri döneceğini espiye devlet hastanesin açılışında bizzat bana söyledi videoları bile duruyor ama biz suçsuz askeri öğrencilerin başvurularını kabul etmiyorlar açıklama yapıcaz deyip geçiştiriyolar artık size inancımız zerre kakma Allah herşeyin gören duyan rabbim sizi bildiği gibş yapsın şu gencecik yaşımızda alın terimizi üniformamızı hakkımızı elimizden aldınız suçsuzken suçlu yaptınız yazıklar olsun ne diyeyim artık. Herşeyiniz yalan dolan başka bişe değil!!!!

  3. Ohal komisyonuna mesaj bu ayrica.kimse geri donmesin.matematiksel netlikmis yok efendim magdur yokmus falanmis filanmis.tarihe gectiniz hala haberiniz yok

  4. Daha o kadar cok kisiyi atacazki biz bile sasiracagiz diyor. Bu ihraclar cok hosumuza gitti kendimizi yari tanri gibi hissettirdi o yuzden devam edecez kanunmu hukukmu hakmi hic biri bizi irgalamaz diyor bakan efendi.

  5. Bunlardan bazıları da hiç akp ye sızmamış allah allah devletin bütün kurumlarını ele geçir ne hikmetse kaç yıldır ülkeyi yöneten partiye dokunma. Allah akp li leri feto nün tuzaklarindan korumuş demekki.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM