Kamuda lojmanlar satışa çıkartılıyor, öncelik lojmanda kalan memurun

Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından yapılan açıklamada kamu lojmanlarının satışa çıkartılacağı belirtildi. Kamu lojmanlarında kalan devlet memurlarına lojman satışında öncelik verilecek.

Kamuda lojmanlar satışa çıkartılıyor, öncelik lojmanda kalan memurun

Kamuda lojmanlar satışa çıkartılıyor, öncelik lojmanda kalan memurun

Maliye Bakanı Naci Ağbal , Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan tarafından açıklanan Orta Vadeli Program içerisinde kamu lojmanlarının satılacağı bilgisine yer verildi. Kamudaki taşınmazların 2018 yılında satışa sunulması bekleniyor.

KAMU LOJMANLARI SATILACAK

Maliye Bakanı Naci Ağbal kamuda yer alan taşınmazların ekonomiye kazandırılması için satılacağını açıklarken satılan kamu lojmanları bütçeye kaynak oluşturacak dedi. Mevcut kamuda yer alan lojmanların satılması ile birlikte elde edilen gelirin kamuya kaynak oluşturacağı ve yeni lojmanların yapılmasında kullanılacağı belirtildi. Kamuda çok sayıda eski lojman olduğunu da açıklayan Ağbal, bu eski lojmanlardan çoğunun depreme dayanıklı olmadığını bunların normalde yıkılması gerektiğini ifade etti.

TAPULARI OTURMA RUHSATLARI YOK

Şehir merkezlerinde yer alan lojmanların da olduğunu belirten Maliye Bakanı Naci Ağbal, konum itibari ile tam merkezde yer alan kamu lojmanlarının da kaldırılması gerektiğini vurgularken birçok lojmanın tapusunun da oturma ruhsatının da olmadığını açıkladı. Eski lojmanların bakım masraflarının da devlete yük olduğunu ve çıkan masrafların yüksek olduğunu ifade eden Ağbal, Asgari 10 yıldan fazla ömrü olan, şehir merkezlerinde kalan kamu lojmanlarını Maliye Bakanlığı marifetiyle elden çıkaracağız açıklamasında bulundu.

ÖNCELİK LOJMANDA OTURAN MEMURUN

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ise yaptığı açıklamada 2018 yılında kamuda taşınmazlar ile ilgili düzenlemeler yaptıklarını, şehir merkezinde kalmış eskimiş kamu lojmanlarının satılacağını belirtti. Kamu lojmanlarının satışı sırasında lojmanda kalan devlet memurunun satın almasında öncelikli olacağı açıklanırken, belli bir bedel üzerinden lojmanda kalan kişinin satın alabileceği ifade edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

12 yorum

 1. Hakkari defterdarlığı satmam diyo.30 yılı aşkındır yapılan bu lojmanlar ya satım yada yıkım yoluyla yenilenmeli yapıldığı günden bu güne milli emlek kiraları toplayıp en ufak bi onarı dahi yapmamış zaten oturanlara hayli bi külfetli yarın maazallah bi felaket yaşanırsa defterdarlık nasıl hesap verecek.

 2. Rais bedel uzerinden mi memura verilecek yoksa Ihale bedelini verirse oturan memurun olacak eger ihale usulu olursa yuksek bir rakam cikarsa nasil alacaz 15 yil bekledim gecen ay cikti lojman bir suru masraf ettim

 3. bizim lojmanında kat mülkiyeti yok.8 daire ver .ne zaman satışa çıkacak merakla bekliyoruz.

 4. Artık satış kararı verilsin bütün lojmanda oturan biz garibanlar lojmanin satışını bekliyoruz .satılsın artık memuru yormadan bütcesine uygun fiyata verilsin .parası olmayanda devlet babamız bir güzelik yapıp emekli tazminatından kessin ve herkez ev sahibi olsun

 5. Uygulama çok güzel ancak ne kadar zamanda sona erecek 6 ay zamanım kaldı olmazsa açıkta kalacam hamd olsun allaha hiç değilse bi işim var kiraya çıkmak akıl karı değil sözün özü DÜNYADA MEKAN AHİRETTE İMAN

 6. Oturduğumuz lojmanin yıkım kararı çıktı. Hakkında yıkım kararı olan lojmanlar da satışa sunulacak mi? Bilgisi olan var mi?

 7. Evimiz yok 3 cocugum var 3 okuyor bir memur maasi yetmiyor ev bizim icin hayaldi ama nezamanki lojmanlarin satilacagini duydum cok sevindim cok uygun fiyata da satilirsa bu bizler icn gercekten cok iyi olacak insallah en kisa zaman da satilir

 8. açık arttıtmaya çıkar. oturan memura öncelik ver ama en iyi teklifi verirse. zaten en iyi teklifi veren öncelikli olmaz mı. anlamadım pek bişe

  • kesınlikle devlet lojman,otel motel işletme ve benzer yükleri atmalıdır.Lojmanların içinde oturana teklif edilmesi uygundur.Ama üzerinde tapulu evi vs.gibi mülkü olmamalıdır. yoksa amacının dışına çıkmaz mı?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM