Kamuda memur normu konusunda sıkıntı yok, kamuya 60 bin personel alınacak

Maliye Bakanı Naci Ağbal memur sayısı bakımından mevcut durumda sıkıntı olmadığını, norm verilerine göre memur sayısı konusunda iyi durumda olduklarını açıkladı. Naci Ağbal ,kamuya 60 bin yeni personel alınacağını da açıkladı.

Kamuda memur normu konusunda sıkıntı yok, kamuya 60 bin personel alınacak

Kamuda memur normu konusunda sıkıntı yok, kamuya 60 bin personel alınacak

Kamuda personel ve memur alımı konusunda kısıtlamaya gidileceği yetkililer tarafından belirtilirken geçtiğimiz günlerde ise Başbakan Binali Yıldırım tarafından yapılan açıklamada kamuda 40 bin MEB personeli fazlalığı olduğu açıklanmıştı. Başbakan’ın 40 bin öğretmen fazla açıklamasını ogretmenlericin.com olarak norm fazlası öğretmen verilerine dayandırdığını düşündüğümüzü açıklamıştık.

AĞBAL: NORM BAKIMINDAN SIKINTI YOK

Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından yapılan açıklamaya göre, kamuda çalışan memur ve personel sayısının yeterli düzeyde olduğu belirtildi. Ağbal, mevcut memur normları göz önüne alındığında herhangi bir sıkıntının olmadığını ifade etti. Bakan Naci Ağbal Türkiye’nin ekonomik olarak büyümesinin 2017 yılında da süreceğini belirtirken 2017 yılında kamuya 60 bin personel alınacağını belirtti. Kamuda çalışan toplam personel sayısı ve kamu imkanları göz önüne alındığında iyi durumda olunduğunu belirten Maliye Bakanı, 2017’de alınacak yeni personellerle birlikte kazanılacak ivmenin 2023 için önemli olduğunu vurguladı.

60 BİN PERSONEL ALINACAK

2017 yılında kamuya alınacak 60 bin yeni personel alımlarının ne zaman ve hangi kurumlara alınacağı konusunda bilgi vermeyen Ağbal, alınacak kamu personellerinin aksamaya sebep olmadan kurumlara dağıtımının yapılacağını belirtti.2017 yılının ekonomi açısından çok önemli bir yıl olacağının altını çizen Maliye Bakanı Ağbal, planlama ve yapılandırmayla ülkenin ekonomi açısından iyi durumlara geleceğini düşündüğünü ifade etti.

Öğretmenler İçin

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM