Kamuda yaşanan ihraçlarda mağduriyet yok, son ihraç edilenler kripto

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli FETÖ soruşturmaları, kamuda yaşanan ihraçlar, OHAL komisyonu başvuruları hakkında açıklamalarda bulundu.

Kamuda yaşanan ihraçlarda mağduriyet yok, son ihraç edilenler kripto

Kamuda yaşanan ihraçlarda mağduriyet yok, son ihraç edilenler kripto

FETÖ soruşturmalarında kamudan 111 bin kişinin ihraç edildiğinin altını çizen Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, yaşanan ihraçlarda mağduriyet olmadığını vurguladı. 692 sayılı KHK ile yaklaşık 7 bin 500 kamu çalışanın ihraç edilmesine de değinen Canikli, son yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname ile ihraç edilenlerin büyük bir kısmının kripto olduğunu açıkladı.

MAĞDURİYET KESİNLİKLE YOK

TBMM Genel Kurulunda OHAL’in uzatılması konusunda söz alan Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli 15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan darbe girişimin küresel ölçekli olduğuna değindi. Bu küresel projenin gerçekleşmesine rol alan FETÖ ve üyelerinin birer piyon olduğunu ifade eden Canikli, bu projenin amacının Türkiye Cumhuriyetinin egemenliğini ve bağımsızlığını yok etmek olduğunu belirtti. FETÖ örgütünün kamuda devletin tüm damarlarına işlemiş olduğunu açıklayan Nurettin Canikli, örgütün karar alamaz ve kaynaklarının yok edilmesi için kararlı hareket edilmesi gerektiğini söyledi.

Kamuda çalışan personel sayısının 3 milyon 530 bin olduğunu belirten Nurettin Canikli, terör örgütü bağlantılı 111 bin kamu personelinin meslekten ihraç edildiğini, yaşanan bu ihraçlarda kesinlikle bir mağduriyet olmadığını vurguladı. Son yayımlanan KHK ile 7 bin 400 kişinin ihraç edildiğini de belirten Canikli, bu ihraç edilenlerin büyük bir kısmı kripto terör örgütü üyesi ifadesini kullandı.

OHAL KOMİSYONU BAŞVURULARI

OHAL inceleme komisyonu başvurusu ile ilgili de bilgi veren Canikli, 17 Temmuz 2017 tarihinde başlayan başvurularda saat 15:00 itibari ile 1826 başvuru yapıldığını açıkladı. 564 başvurunun Valilikler aracılığı ile yapıldığına değinen Canikli, komisyonun çalışmalarını etkin ve hızlı şekilde sürdüreceğini belirtti. Halen kamuda kripto üyelerin olduğuna inandıklarını ifade eden Canikli, tespit edilemeyen, bilmedikleri kişilerin ortaya çıkarılması için de çalışmaların sürdüğünü belirtti. FETÖ ile mücadelenin bitmediğini vurgulayan Nurettin Canikli, çalışmaların aynı kararlılık ve mücadele ile sürmesi gerektiğinin altını çizdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

17 yorum

 1. Yani bu kadar da olmaz ya. İnsanı en iyi ailesi eşi dostu bilir. Biz teröristmişiz fetöcüymüşüz dediğim zaman herkes şaşırdı. Son khk ile ihraç edildik. Rabbim düşmanıma bile yaşatmasın. Ben fanatik cumhurbaşkanı hayranıyım. Ve bu ihraç edilenlerden haberinin olduğunu düşünmüyorum. Şöyle ki önüne gelen isimleri tek tek bizzat kende inceleyemediği için söylenen sözlera bakıyor. Bu işte parmağı olan herkesi Rabbime havale ediyorum…kimse kimsenin içini bilemeez. Ama sayın başbakan yardmcısı nurettin canikli herkesin içine(kalbine) tek tek bakmış(!) Ki bu açıklamayı yapmış. Bunun başka bi izahı olamaz

 2. Acaba Allah’tan vahiy mi gelmiş ki bu kadar kesin konuşabiliyor? Ya da ihraç edilen insanların tek tek kalbini mi yarıp bakmış? Her şeyin hakikatini Allah bilir. “Beşer, şaşar” demiş atalarımız.

 3. Devletine milletine bağlı olduğu gün gibi açık olan bu kadar TÜRK VATANDAŞI darbeye ve fetöye lanet ettiği halde terörist ilan edilip zorla fetöcü yapılıyorsa takdiri yüce TÜRK MİLLETİNE bırakıyorum. Oyunu görün MİLLET. SUSMA SUSTUKCA SIRA SANA GLECEK.

 4. Kimin fetocu olup olmadığı elbet çıkacak ortaya hiç kriterimiz yok fetoyla uzaktan yakından alakamız yok ama sonuç kripto yok öyle dünya elbet alakamız olmadığı anlaşılacak sayın büyüklerimiz sizlerlede mahşerde hesaplaşacagız bizler elbet aklanacağız yeterki memleket bölünmesin daim olsun bir olsun diri olsun Türkiye var olsun ne fetonun ne pkknın nede başka hiçbir terör örgütünün gücü yetmeyecek bizi bölmeye yok etmeye buda böyle biline devletine hainlik eden de varsa allah versin belasını yeterki vatan soğolsun

 5. Allah’tan korkmazlar yüzleride kızarmıyo kimin fetocu olduğunu tarih yazmış yazacağı kadar ALLAH büyük

 6. Yazık ki ne yazık ne talihsiz bir açıklama hakkımda bylock iddia edildi iddia edilen tarihteki telefonumu verdim incelesinler yüklemediğim ortaya çıksın diye maalesef4 ayı aşkın süre geçti incelenmedi sonuç son khk ile ihraç edildim hiçbir bağlantım olmadığı için de kripto ilan ediliyorum. Allah’a havale ediyorum.

 7. Sayın BAKANIM MAĞDURİYET YOKTTA 1- NİYE OHAL İNCELEME KOMİSYON UNU KURDUZ.
  2-SİZLER YÜRÜTMESİNİZ. YARGI DEDEĞİLSİNİZ ANAYASAYA GÖRE BİR İNSANA ATILAN SUÇUN YARGI YARAFINDAN İSPATLANANA KADAR MASUÖİYET KARİNESİ GEREĞİ SUÇSUZDUR.
  33JANİ SİZDE ADALET DUYGUSU VARMI ACABA.

  5BİZ MASUM İNSANLARI YARGISIZ SUALSİZ 12.AY OLDU. HAKKIMIZDA NE ADLİ NE İDARİ BİR İŞLEM YOK.
  6-BEN KANSER HASTASIYIM EVİME BİR KRŞ PATA GİRMEDİĞİ GİBİ. TEDAVİMDE AMKSAYSRAK BAŞKALARININ YARDIMIYLA GATA DA YAPTIRMAKTAYIM.
  BEN FEYÖCÜ İSEM BENİ YARGILSYARAK İDAM EDİN.

 8. Darbenin başarılı olmasındansa 672li halime razıyım. Ben hain değilim terörist hiç değilim. İnşallah bu karanlık gecenin sabahı tez gelir.

 9. 2004 MGK da uyarılmışsınız 10yıl uyumuşsunuz. Utanmadan konuşuyorsunuz. Japonya’daki olsa intihar etmişlerdi. Terörist diyorsan savcı okur suçunu yüzüne hakim verir cezasını. Bu ülke hiç bu kadar sloganlarla yönetilmesini.

 10. ASIL SUÇLU FETÖYE GÖZ YUMAN SİYASİ İKTİDARDIR. FETÖ KURUMLARINI AÇIK BIRAKARAK MASUM MEMURUN ÜYE OLMASINA İZİN VERİLDİ. MİLLETİM BİZİ AFFET DEMEKLE BU SUÇTAN SİZ DE KURTULAMAZSINIZ

 11. Arkadaş bu ne utanmazlık ya insanları ekmeğinden edeceksin madur yok diyeceksin ALLAH Büyüktür. ALLAH Korkusu yok bunlarda avrupa insan hakları mahkemesinden korktukları kadar ALLAH’tan korkmuyorlar. Eğer suçlu varsa en ağır cezayı çeksin ama masumlarıda ayıralım. Elimizi vicdanımıza koyalım sendikaya üye yapılmış ama bu hainlere alet olmamış bunlardan ayrılmış birine terörist demek hangi dine hangi imana yakışır. Siyasiler bu hainlere kucak açmasaydı bu ülkede bu hainliği yapamazlardı. Asıl suçlu yıllarca bu örgütü destekleyen bu hainlere masum insanları ezdiren haklarını yedirten kamuya bunların adam doldurmasına yol açan devlet imkanlarını kullandıran bu hain fetoya iltifat edip yere göğe sığdıramayan iktidar sahipleridir. Masumları ayırın ki insanlar size inansın güvensin. Apaçık pkk destekçisi sendika üyeleri göreve döndü ama bu hainlerin sendikasında kısa süre kalıp ayrılan başkada bağı olmayan gariban ekmeğinden oldu adalet bu mu? Yazık be din iman deyip milleti kandırmayın.

 12. Ya hu madem mağdur yok niye komisyon var?nasıl bir hale getirdiniz Ülkeyi? ben sendika üyeliği yüzünden terörist ilan edildim . hani şu bomba atan askeri polisi vuran hainler var ya onlar gibi terörist ilan edildim. Mahkemeye çıkarın suçum ne kagit üzerinde sendikan var. Bu mudur adalet

  • resmen ölsün istiyorlar ohal cıkartıyorlar komisyonu bekliyoruz neymiş acıga alınan lisansı ıptal edilen yararlanamaz ölsün yani coluk cocugu ie ölsün baska sey değil ya b unlara gerçekten gerek yok her ilin demokrası meydanında bir dar agacı komple idam etsinler biz ne yaptık ya ne yaptık valla bilmiyorum ne olacak böle

 13. Eger ben vatanima,milletime,devletime,bayragimiza tek bir zarar verdiysem Allah belami versin inşallah.Ancak yok ben vatan aşığı,millet aşığı,bayrak aşığı biriysem,yerlere çöp dahi atmmamisken,en basarili ogrencileri yetistirmisken,3 kere odul almisken hain isem,ve buna ragmen magdur görünmüyorsam hakkimi helal etmiyorum.Rabbime havale ediyorum.

  • Sayın Canikli, demek hiç mağdur yok, size hakkımı helal etmiyorum, bu dünyada değil öbür tarafta Allah a vereceksiniz hesabı

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM