Kamuda yıllık izin yasağı kaldırıldı

Kamuda yıllık izin yasağı kaldırıldı, 2016 yılı Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olma ihtimalinin yüksek olduğu ifade edildi.

Kamuda yıllık izin yasağı kaldırıldı

Kamuda yıllık izin yasağı kaldırıldı

15 Temmuz 2016 tarihinde darbe girişiminden sonra kamu kurum ve kuruluşlarında tedbir amaçlı getirildiği belirtilen yıllık izin yasağı kaldırıldı.

YASAK KALDIRILDI

18 Temmuz pazartesi günü Başbakanlık genelgesi ile kamuda yıllık izin yasağı getirilmiştir. Yıllık izinde bulunan tüm personeller yasaktan dolayı görevlerine dönmüştü. MEB personelleri başta olmak üzere (yöneticiler) tüm memurların yıllık izin yasağı kaldırıldı.

İDARİ TASARRUF

Bugün yapılan ve yaklaşık dört saat süren Bakanlar Kurulu sonrası açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, tedbir amaçlı, idari tasarruf olarak koyulan yıllık izin yasağının bugün itibari ile kaldırıldığını ifade etti.

DİKKAT EDİLECEK NOKTALAR

Kurtulmuş, yıllık izinlerin kaldırılması konusunda kamu oyunun dikkat etmesi gereken unsurların olduğunu ifade etti. Açığa alınan, tutuklanan kamu çalışanlarının yargılanmasının ve soruşturmasının ayrı tutulması gerektiğini, bu izinlerle bu kişilerin durumunun farklı olduğunu belirtirken, idari olarak getirilen yıllık izin yasağının kaldırıldığını belirtti.

KAMUDA EMEKLİ VE İSTİFA TEDBİRİ

Kurtulmuş, yıllık izinlerin kaldırılması ile gelen tedbirle birlikte getirilen kamu çalışanlarının emekli ve istifalarını engelleyen tedbirin Bakanlar Kurulu’na gelmediğini, bu tedbirin hala devam ettiğini vurguladı.

KURBAN BAYRAMI TATİLİ

Numan Kurtulmuş, 2016 Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olma ihtimalinin yüksek olduğunu ifade etti. Kurtulmuş, 2016 yılı Kurban Bayramı tatili hususunun Bakanlar Kurulu’na gelmediğini vurguladı.

30 AĞUSTOS BAYRAMI

Kurtulmuş, 30 Ağustos Zafer Bayramının kutlanıp kutlanmayacağı konusunda kendisine yöneltilen soruya, 30 Ağustosun iptal olup olmayacağı konusunda netlik olmadığını bu konunun görüşülmediğini ifade ederek açıklamasını sonlandırdı.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
FETÖ yıllık izin

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM