Kamudan haber içerikleri tutarsızlıklarla, bilgi kirliliği ile tavan yaptı

Kamudan haber içerikleri barındıran başta haber siteleri olmak üzere bilgi sunan kaynaklar arasında son dönemde büyük tutarsızlıklar yaşanmakta olup bu tutarsızlıklar da bilgi kirliliğine neden olmaktadır. Bunda en büyük etken ise ‘Resmi Kaynaklar’dır.

Kamudan haber içerikleri tutarsızlıklarla, bilgi kirliliği ile tavan yaptı

Kamudan haber içerikleri tutarsızlıklarla, bilgi kirliliği ile tavan yaptı

Ülkemizde son dönemde yaşanan olayların kamuda görev yapan personelleri büyük ölçüde etkilemesinden dolayı yıllardır kamu personeline yönelik haber yapan kamu ajansları için yoğun bir gündem oluşmuştur. Ajansların kamu gündemi yoğun ancak sağlıklı ve net bilgisi az olmasından dolayı okurları tutarsız bilgilerle karşı karşıya bırakmaktadır.

BİLGİ KİRLİLİĞİ

Öğretmenler İçin olarak yaptığımız haber içeriklerinde sağlıklı bilgi vermeye çalışmaktayız. Ancak gündemde oluşan gelişmeler konusunda resmi açıklamaların azlığından dolayı bizlerde kamudan haber yapan diğer siteler gibi haberlerimize yorum katarak okurlarımıza düşüncelerimizi aktarmaya ve olabilecekler konusunda bilgi vermeye çalışıyoruz. Kimi zaman okurlarımızın övgüsüne kimi zaman da eleştirisine maruz kalıyoruz. Sitemizde haber içeriklerine yapılan tüm yorumlar yayımlanmaktadır. Hakaret, küfür olmadığı sürece her ziyaretçi görüşünü rahatlıkla dile getirebilmektedir.

TUTARSIZLIKLAR OLUŞUYOR

MEB başta olmak üzere kamu kurumlarından personelleri hakkında yaşanan gelişmeler hususunda resmi açıklamalar yapılmadığı için her haber sitesi farklı yorumlamalarla sunum yapıyorlar. Bu da haber siteleri arasında bilgi tutarsızlığı oluşturmaktadır. MEB personeli başta olmak üzere kamu personellerinin haber kaynağı kamu ajans haberleridir. Kendi ziyaretçilerimiz başta olmak üzere bu konuda yaşanan bilgi kirliliği ve tutarsızlıklardan Öğretmenler İçin olarak bizlerde memnun değiliz ancak ziyaretçilerimize son gelişmelerden haberdar etmemiz için haber yapmamız, güncel bilgi vermemiz gerekmektedir. Resmi kaynaklardan gelen bilgiler, yetkililer tarafından yapılan açıklamaların fazla olması net ve doğru bilginin sizlere aktarılması için yarar sağlamaktadır. Bunun dışında yapılan haberler ise internet siteleri tarafından farklı yorumlanabilmektedir.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

4 yorum

  1. Spam yiyeceksin bu haber sen haberin yok paso etiket basmışsın benden demesi Google gümlersin

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM