Kamudan ihraç edilenler için MHP tarafından yapılan itirazlar işe yaradı

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman yaptığı açıklamada kamudan ihraç edilenler için yatıkları itirazlar sonucu verdikleri listelerde yer alan kişilerin yüzde on beşinin görevlerine iade edildiğini ifade etti.

Kamudan ihraç edilenler için MHP tarafından yapılan itirazlar işe yaradı

Kamudan ihraç edilenler için MHP tarafından yapılan itirazlar işe yaradı

15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası kamuda başlatılan FETÖ soruşturmaları sonucu şu ana kadar 110 bine yakın kamu personeli meslekten ihraç edildi. Açığa almalar ve haklarında işlem yapılanlar ile birlikte toplamda 200 binden fazla kamu çalışanına FETÖ soruşturmalarında işlem yapılırken en çok işlem MEB personelleri arasında oldu. MHP’nin darbe girişimi sonrasında izlediği politika ve zaman zaman ihraçlar hakkında yapılan açıklamalar konuşulurken son açıklama MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman’dan geldi.

MHP İHRAÇLARDA BAŞVURU YERİ OLDU

OHAL sürecinde MHP’nin yoğun bir şekilde kamudan ihraç edilenler tarafından başvurulan, yardım amaçlı destek istenilen bir parti haline geldiğine işaret eden Büyükataman, 17 bine yakın kamu personelinin bu süreç içerisinde MHP’ye başvurduğunu açıkladı. Toplamda 16670 kamu personelinin MHP’ye geldiğini, bu kişilerin FETÖ bağlantıları gerekçesi ile ihraç edilmelerine rağmen örgütle bağlantılarının olmadığını savunduklarını ifade eden MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman parti olarak yaptıkları inceleme ve değerlendirme sonucu suçsuz olduklarına inandıkları kişilerin listelerinin hükümete gönderildiğini belirtti.

OHAL inceleme komisyonu kurulması ile birlikte partinin artık başvuru almadığını vurgulayan Büyükataman, 1435 kişilik son dosyayı da Mart ayının ortalarında yetkili birimlere gönderdiklerini açıkladı. HaberTürk’ten Saliha Çolak’ın haberine göre ise MHP tarafından dosyalar halinde hükümete gönderilen evrakların, başvuruların sonucunda yüzde 10-15 aralığında kamu personelinin göreve iade edildiği belirtildi.

YÜZDE 15 GERİ DÖNDÜ

OHAL inceleme komisyonu kurulmasından önce MHP ile uzaktan yakından alakası olmayan kişilerde dahil olmak üzere binlerce kişinin MHP’nin kapısını çaldığını belirten İsmet Büyükataman, kendilerinden yardım beklentisi olan meslekten ihraç edilmiş kamu personellerini geri çevirmediklerini açıkladı. 17 bine yakın başvuruyu AK Parti Hükümetine ilettiklerini, bunlardan yüzde 10-15 aralığında göreve iade olduğunun altını çizen Büyükataman, bu konuda ellerinde resmi veriler olmadığını da vurguladı. Göreve iade edilenlerden MHP’ye teşekkür için gelenlerin olduğunu da açıklayan İsmet Büyükataman, artık kendilerine gelen başvuruları OHAL inceleme komisyonunu adres göstererek yönlendirdiklerini ifade etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

11 yorum

  1. Tamamı yalan haber hadi diyelim Şu son açıktan alınan 700 kişi de sizden olsun 1000 kişi iade yok 1700 2000 iade oldu da kamuoyunun haberi mi yok ortaklar el altından iş mi yapıyor.

  2. Biz neden bilmiyoruz bu kişileri acaba? Nasıl yüzde 10-15 dalga mı geçiyorsunuz? iade sayısı 1000 kişi bile değil!!?? Ne amaçlamış acaba??? yapamadıkları işlerle mi övünür oldular… Yazıklar olsun…

  3. ufak at biraz kimse innmaz buna.basvurduk ama foss cikti.ohal uzasin diye akp li sahiplerinize yalvariyorsunuz

  4. Cok ise yaradi daha cok kisi atildi ne iadesi 100 binin yuzde 10 u ne yapar 10 bin iade bu kadar mi?ayrica hukumetle isbirligi icinde oldugunuz bilinseydi hic basvurmazdik

  5. iş o kadar büyüdü ki fetocu olmayanlara bile bylok yapıştırılarak ihraç edildi…kullanmadığımız bylok listelerine yazarak ihracımıza zemin hazırladılar, NE YAZIK Kİ BÜYÜK VEBALE GİRDİLER..BEN FETOCU DEĞİLDİM OYSA

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM