Kamudanhaber anketi sabote edildi! Ali Yalçın’a binlerce sahte oy kullanıldı

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın adına 11 bin 890 sahte oy kullanıldığı ortaya çıktı. En beğenilen sendika başkanı anketine yine HİLE karıştı.

Kamudanhaber anketi sabote edildi! Ali Yalçın’a binlerce sahte oy kullanıldı

Kamudanhaber anketi sabote edildi! Ali Yalçın’a binlerce sahte oy kullanıldı

Hangi Sendika Başkanını Beğeniyorsunuz? anket çalışmasında yine MANİPÜLASYON yapıldı. Türkçesi olarak HİLE yapıldı. Kamudan haber internet sitesi tarafından önce internet sitesi üzerinden bir anket çalışması başlatıldı. Başlatılan anket çalışmasında 27 dakikada Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’a 20 binden fazla oy verildiğinin ortaya çıkmasından sonra anket iptal edildi.

27 DAKİKADA 20 BİN OY VERİLDİ

Kamudanhaber internet sitesi sitesinin sahip olduğu yazılım şirketinden yapılan açıklamada yaklaşık yarım saat içerisinde Ali Yalçın lehine 20 bin oy verildiğinin tespit edildiği belirtildi. Site yetkilileri ise yapılan hileden dolayı anket çalışmasını kaldırdı ve twitter üzerinden anket çalışması başlattı.

TWİTTERDA KONCUK ÖNDE

4 Ocak tarihinde başlatılan ve bir hafta süre verilen Hangi Sendika Başkanını Beğeniyorsunuz? anket çalışmasında 6 günden fazla sürede Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk’un üstünlüğü devam ederken anketin son gününde son saatlere doğru Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın’ın çok hızlı bir şekilde oy almasına anlam verilemedi. Twitter üzerinden yapılan anket çalışması kamudan haber sitesi tarafından güvenilir olarak lanse edilse de Twitter’da hileye açık bir sistemdir.

SAHTE ANKET SONUÇLARI

kamudan haber

Anketin sona ermesinden sonra Ali Yalçın’ın %50 ile en yüksek oy aldığı, İsmail Koncuk’un ise yüzde 47 oy oranına sahip olduğu görülmektedir. Öğretmenler İçin olarak görülen anket sonuçlarına göre aşağıdaki haber analizini yayınladık;

ogretmenlericin.com olarak yapılan analizimizde bunda bir HİLE olduğunu belirttik. Ancak anketi oluşturan internet sitesinin twitter hesabından yapılan açıklama bu ankette de HİLE olduğunu gösterdi.  Yapılan açıklamada gerçekten oy kullanan kişi sayısının 18 bin 545 olduğu görülmektedir. Ancak anket sonuçlarında 30 bin 435 oy kullanıldığı yansımıştır.

ALİ YALÇIN’A 11 BİN 890 SAHTE OY

Yapılan açıklamada anket oylamasında Ali Yalçın lehine 11 bin 890 sahte oy kullanıldığı açıklanmıştır. İnternet sitesi üzerinden de aynı manipülasyon yapılmış olup, twitterdan da aynı HİLE tekrarlanmıştır.

GERÇEK ANKET SONUÇLARI

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk açık ara en sevilen sendika genel başkanı olmuştur. Tebrik ederiz.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. Bence en sevilen yerine en iyi icraat yapan sendika başkanı anketi yapılmalıydı kesk başkanı lami Özgen açıktaki üyelerinin nerdeyse tamamını geri döndürdü diğerleri gibi laf üretmiyor icraat yapıyor haticeye değil neticeye bakmak gerekiyor valla helal olsun adama ben Türk eğitim-sen liydim ihraç oldum Sayın koncuk ne yaptı bizim için eğitim bir sen zaten belli

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM