Kapatılan okullarda çalışan, çalışma izni iptal edilen öğretmenlerin durumu

FETÖ soruşturmalarında örgütle ilişkili özel eğitim kurumlarında çalışan ve kurumun kapatılmasından sonra işsiz kalan, örgütle bağı olmayan öğretmenlerin mağduriyetleri sürüyor. Çalışma izni iptal edilenlerin de OHAL inceleme komisyonuna başvuru yapmaları mümkün gözükmüyor.

Kapatılan okullarda çalışan, çalışma izni iptal edilen öğretmenlerin durumu

Kapatılan okullarda çalışan, çalışma izni iptal edilen öğretmenlerin durumu

Kanun Hükmünde Kararnameler ile kapatılan kurum ve kuruluşlarda çalışan ve çalışma izinleri iptal edilen çalışanların mağduriyetlerini gidermek adına OHAL inceleme komisyonuna yapacakları başvuru umutları yıkıldı. OHAL inceleme komisyonu başvurusuna 4.güne girilirken, çalışma izinleri iptal edilenler OHAL inceleme komisyonuna başvuru yapamıyorlar.

ÇALIŞMA İZİNLERİ İPTAL EDİLENLER

MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan OHAL inceleme komisyonu başvuruları hakkında açıklama yaptı. Başvurularda sınırlama olduğunun altını çizen Erdoğan, çıkartılan Kanun Hükmünde Kararnameler ile etkilenen kişilerin neredeyse yarısına yakının OHAL komisyonuna başvuru yapma hakkı elde edemediğini vurguladı. Pasaportu iptal edilenlerden çalışma izni iptal edilenlere, özel güvenlik belgesi iptal edilen çalışanlardan belediyelerde sözleşmesi feshedilen çalışanlara kadar binlerce kişinin OHAL komisyonuna başvuruda bulunamadığına dikkat çeken MHP Muğla Milletvekili bu durumda olan kişilerin nereye, nasıl başvuru yapacakları hakkında bilgi sahibi olunmadığını belirtti.

KAPATILAN OKULLARDA GÖREV YAPAN ÖĞRETMENLER

Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan okulların OHAL inceleme komisyonuna başvuru yaparak hak talebinde bulunabileceğini ifade eden Mehmet Erdoğan, okulun komisyona başvuru yapabilmesine rağmen okulda çalışan öğretmen için başvuru hakkı verilmediğini açıkladı. Açığa alınan kamu personelleri, memurlar için de OHAL inceleme komisyonuna başvuru yolunun kapalı olduğunu vurgulayan Erdoğan, bu durumda olanların dertlerini anlatacakları haklarını arayacakları bir mercii olmadığını söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Yasal konumda iken,fetö okullarına çocuklarını gönderip,bilerek veya bilmeyerek örgüte finans ve eleman temininde yardımcı olan veli ve öğrenciler mazur ve masum olarak görülüyor,KPSS’den puan alamayıp bunların okulunda çalışıp paralarını alan öğretmenlerin çalışma izni iptal ediliyor.Örgütün hain amaçlarını bilerek öğrenci temin edenler, öğretmenlik yapanlar elbette cezalandırılmalı. Ancak bizide kandırdı diyen devleti yönetenler nasıl hain değil ise duyguları istismar edilen vatandaşında masum olduğu peşinen kabul edilip suçlular varsa devletin istihbarat görevlileri tarafından tespit edilip sadece hainlere cezaları verilmeli.Bu konuda mağdur ve çaresiz bırakılanların vebali nasıl ödenecek.Bu kişiler in sesini kimse duymuyor,dikkate almıyor. Bimer,Cimer tam bir bürokrasi,usulüne uygun,standart klişe cevaplarla topu taca atıyor.Medya ilgisiz,dün fetöye duyarsız kamu görevlileri bana zararı bulaşır korkusu ile her masum talebi fetö düşmanlığı fanatizmi ile ilk merhalede çıkmaza sokuyor.Peki ne olacak bu masum vatandaşların hali.Hem mağdur olacaklar,hem zımmi vatan hainliği ile damgalanacaklar,hemde sesinizi çıkartmayın halinize razı olun muamelesine tabi tutulacaklar.Ben vatandaş olarak itiraz ediyorum,dün Allah(C.C), Peygamber(S.A.V), Vatan,bayrak sevgisinden bihaber olanların alaycı bakışlarından,madem öyle niye fetö okulunda öğretmenlik yaptı diyen iki yüzlü yetkililerin tavırlarından,haksız olarak kızımın öğretmenliğini elinden alınmasına seyirci kalanlardan şikayetciyim.Allah’ım(c.c) senin rızan için desteklediğimiz yöneticilerimize doğruyu göster,onları adaletten ayırma,zulüm yapmalarına fırsat verme.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM