Kaymakam ve vali yardımcıları mülki idare amirleri kararnamesi yayımlandı

1 Aralık 2016 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan İçişleri Bakanlığı mülki idare amirleri atama kararlarında 396 ilçe kaymakamı ve 106 vali yardımcısı yer değiştirdi.

Kaymakam ve vali yardımcıları mülki idare amirleri kararnamesi yayımlandı

Kaymakam ve vali yardımcıları mülki idare amirleri kararnamesi yayımlandı

396 ilçe kaymakamı ve 106 vali yardımcısının atamaları yapıldı. Ayrıca 75 kaymakam ve vali yardımcısı da İl Hukuk Müşaviri olarak görevlendirildi. Toplamda 616 mülki idare amirinin görev yer değişmiş oldu. Kaymakamlar kararnamesi olarak da belirtilen mülki idare amirleri atama kararları Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiş oldu.

616 MÜLKİ AMİRİN YERİ DEĞİŞTİ

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan düzenleme ile kaymakam ve vali yardımcılarının atama kararnameleri yayımlandı. 616 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirilirken kararnamede dikkat çeken verileri ogretmenlericin.com olarak sizlerle paylaşalım.

616 mülki idare amirinin ataması/yer değişikliği gerçekleşti. 616 mülki idare amirinin içerisinde 396 ilçe kaymakamının, 106 vali yardımcısının görev yerleri değiştirilmiş oldu. İçişleri Bakanlığı mülki idare amirleri atama kararları içerisinde kaymakam ve vali yardımcıları arasından toplamda 75 kişi il hukuk müşaviri olarak görevlendirildi. Kaymakam ve vali yardımcılarından 30 kişi ise İçişleri Bakanlığı merkez birimlerine atandı.

SAFİTÜRK’ÜN YERİNE

Bombalı saldırıda şehit edilen Derik kaymakamımız Muhammed Fatih Safitürk’ün yerine Mardin Derik Belediyesine Başkanvekili olarak görevlendirilmiş olan Hakan Kafkas atandı. İçişleri Bakanlığı mülki idare amirleri atama kararları içerisinde belediyelere kayyum olarak görevlendirilmiş kaymakamların da atama bilgileri yer aldı.

2016 yılı İçişleri Bakanlığı Kaymakamlar kararnamesi ve vali Yardımcıları atama kararnamesi için TIKLAYINIZ

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM