Kimler profesyonel eğitim yöneticisi olacak, öğretmenler mi işletmeciler mi?

Günlerdir tartışılan profesyonel eğitim yöneticiliği ile ilgili Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Eski Genel Başkanı İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk açıklama yaptı.

Kimler profesyonel eğitim yöneticisi olacak, öğretmenler mi işletmeciler mi?

Kimler profesyonel eğitim yöneticisi olacak, öğretmenler mi işletmeciler mi?

MEB Personel camiasının yakından tanıdığı şimdi Milletvekili olan İsmail Koncuk profesyonel eğitim yöneticiliği hakkında açıklamalarda bulundu. İYİ Parti Adana Milletvekili Koncuk yaptığı açıklamada Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk;’un profesyonel eğitim yöneticiliği hakkında açıklama yapmasının yararlı olacağını belirtti.

BAKAN ZİYA SELÇUK AÇIKLAMA YAPMALIDIR

Türkiye Kamu-Sen Eski Genel Başkanı İsmail Koncuk 100 günlük MEB Eylem Planı içerisinde “profesyonel eğitim yöneticiliği” olduğunu hatırlattı. Eğitim yöneticilerinin profesyonelliğe geçmesi konusunda herkesin farklı bir yorum yaptığını belirten İsmail Koncuk Bakan Ziya Selçuk’un bu hususla ilgili açıklama yaparak son noktayı koyması gerektiğini ifade etti.

“MEB’in 100 günlük eylem planında “ Profesyonel eğitim yöneticiliğine geçileceği” söylenmiştir. Herkes yorum yapıyor, tek yorum yapmayan Sn Ziya SELÇUK. Sn Bakan zahmet buyurup bir açıklama yapsa da, bu tartışma bu açıklamalar üzerinden yapılsa, ya da sona erse. Yoksa çok uzayacak.”

açıklamasında bulunan İsmail Koncuk bu hususun tartışmasının devam edeceğine işaret etti.

ÖĞRETMENLER Mİ YOKSA İŞLETMECİ, İKTİSATÇILAR MI?

Açıklamasını sürdüren Koncuk açıklamasının devamında;

“Bu sessizlik iyiye alamet değil. Sn Bakan tepkileri mi ölçüyor, bilmiyoruz. Kim profesyonel yönetici olacak? Öğretmen mi, işletme ya da iktisatçılar mı? Cevabı bilmeden sağlıklı bir tartışma olmaz, ancak faraziyeler konuşulur. Bu tartışma Bakana zevk mi veriyor diye düşünüyorum.”

ifadelerini kullanırken profesyonel eğitim yöneticiliği sisteminde yöneticilerin öğretmenler arasından mı yoksa işletme, iktisat gibi bölüm mezunlarından mı belirlenip belirlenmeyeceğinin netleşmesi gerektiğini vurguladı.


Sosyal Medyada Paylaşın:

3 yorum

  1. Kendi görevim dolayısı ile Van ilinden Ankara iline tayin oldum. Eşim ilk özür grubu atamasında ataması olmadı. Evi Ankaraya taşıdık. Eylül ayında seminerler başlayacak ve herkes görev yaptığı okulda seminer alacakmış. Şimdi eşim ne yapsın oteldemi kalsın dandik öğretmenevindemi.
    Okullar açılacak 2″nci özür grubu ataması belli değil.Çocukları ne yapayım çıldırmak üzereyiz.

  2. Öğretmenler önce görevlerini düzgünce yapacaklar sonrada hakettiği başka görevlere talip olacaklar. Kesinlkle genel idarede görev verilmemelidir.Sapla samanı karıştırıp malama yapıyorlar.

  3. sanane kardeşi siz gidin iblis fetonuzu aklayın.bu adamın açıklamaları meb de idareci koltuğunda binlerce fetöcünün olduğunun kanıtıdır çünkü bunlar fetöcülerin sözcüleridirler.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM