Mağdur edebiyatı yapmaya kimsenin hakkı yok, mağdurum diyene kapımız açık

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu meslekten ihraç edilen, açığa alınan kamu personelleri hakkında yürütülen FETÖ soruşturmasında sayısal verilerle açıklamalar yaptı.

Mağdur edebiyatı yapmaya kimsenin hakkı yok, mağdurum diyene kapımız açık

Mağdur edebiyatı yapmaya kimsenin hakkı yok, mağdurum diyene kapımız açık

FETÖ soruşturması sürecini değerlendiren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu meslekten ihraç edilen kamu personel sayısı istatistik verilerini paylaştı. Müezzinoğlu, şu ana kadar kamudan ihraç edilen kamu personel sayısının 86 bin 308, işlem yapılan kamu personel sayısının ise 120 bin 640 kişi olduğunu açıkladı.

120 BİN 640 KİŞİYE FETÖ’DEN DOKUNULDU

Açığa almalar, meslekten ihraçlar gibi işlem ve soruşturmalarda toplamda 120 bin 640 kişi hakkında işlem yapıldığını belirten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, açığa alınan kamu personel sayısının ise 35 bin 341 kişi olduğunu açıkladı. 16 bin 340 kamu personelinin iade edildiğini belirten Bakan, bunun içinde MEB personeli dahil edildiğinde iade edilen personel sayısının 18 binlere de çıkabileceğini ifade etti. Bakan Mehmet Müezzinoğlu Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan iadelerle birlikte 18-20 binlere çıkacağını vurguladı.

ANA OMURGA TEMİZLENDİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu katıldığı televizyon programının sonlarına doğru kamuda yürütülen FETÖ soruşturması hakkında bilgiler verdi. Bakan FETÖ soruşturmasında ana omurganın temizlendiğini belirtti. Bundan sonra yürütülen soruşturmalarda meslekten ihraç edilecek kamu personelinin olacağını ancak bundan sonraki ihraçlarda rakamların düşük kalacağını belirten Bakan, bundan sonraki ihraçlarda 3’lü, 5’li ihraçların olacağını açıkladı.

İADELER VAR, MAĞDURİYET DALGASI OLUŞTURULMAMALI

40 yıllık bir yapılanmanın 4 ayda temizlenemeyeceğini vurgulayan Bakan Mehmet Müezzinoğlu soruşturmaların süreceğini belirtti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında açığa alınan personel sayısının 278, ihraç edilen kamu personel sayısının 785, haklarında işlem yapılan kişi sayısının 1163, göreve iade edilen sayının  da 522 olduğunu belirten Mehmet Müezzinoğlu burada mağduriyet dalgası oluşturmaya kimsenin hakkı yok ifadelerini kullandı.

MAĞDURUM DİYENE KAPIMIZ AÇIK

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu meslekten ihraç edilen veya açığa alınan kamu personellerini kastederek mağdurum diyen herkese kapılarının açık olduğunu belirtti. 1163 kişinin işlem gördüğü bir Bakanlıkta 522 kişinin göreve iade edilmesini örnek veren Bakan kimsenin mağduriyet yaşamaması adına ciddi bir samimiyet ve gayret olduğunu açıkladı.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

32 yorum

 1. Bende 2 ağustostan beri açıkta bekleyen bir akademisyenim. Açığa alındıktan 2 hafta sonra yeni dekan aradı gel konuşalım dedi. Senin çok temiz bir insan olduğunu ve bu yapıyla ilişkin olmadığını biliyorum, ama bazı kişiler hakkında fetöcü diye şahitlik yaparsan seni korurum dedi. Bir hafta sonrada torpil bul yoksa atılacaksın dedi. Açıkta bekleyenlerden bakan ve milletvekili yiğeni iki kişi göreve dönecek dedi ve öyle de oldu. Ben kendimi kurtarmak için yalancı şahitliği kabul etseydim şimdi göreve dönmüş haysiyetsiz bir akademisyen olacaktım şimdi. Mağdur yok değil mi??? Bakan ve milletvekili dayın varsa mağdur yok tabiii…

 2. Sayın editör lütfen isimsiz ihbarlarla ihraç edilenler ne olacak lütfen haber yaparmisiniz yeniden çünkü başbakanlık genelgesi ile ihbarlar isimsiz asli astarı olmayan ihbarlar artik cop sepetine gidiyor.Peki bizler o isimsiz ihbarlarla ihraç edildik hakkımızı bari siz Koruyun ve gündeme getirin Allah aşkına peşinen tesekkurler sayın editor

 3. Dogru dogrudur butun dunya o dogruyu reddetsede dogru degismez…Deve kusu misali basin kumun icinde gercekleri degistiremezsiniz sizin actiginiz bankaya parami yatirdim diye attiniz siradan bankacillik islemi bankanin fetonun oldugunu da 18 temmuzda ogrendim..hangi banka kimindir bilmem….Kul sormasada Allah sorar sukurki hesap gunu var….siz bu oksuzu aglattiniz Rabbim yaniniza birakirmi….

 4. Mağdur edebiyatı yapan hükümet mi ben miyim mağdur edebiyatı yapan bakan mı ben miyim şimdi beni araştırsınlar tek açığımı bulsunlar ve bundan desinler yemin ederim ölene kadar hepsini sırtımda taşırım sadece kuru iftira ile hayatımı harcadılar mağdurum işte neredesiniz nerede

 5. 14 ekimde 2400 arasında açıktayım onca dilekçeme dönüş bile olmadı..oysa tek isteğim bylok gerçek kullanıcıları ile ismi hata ile karışanların teknik olarak ayrımının yapılmasıdır. Beklentim ne ayrıcalık ne torpil,bu zulmün bitmesi lazım artık

 6. Mağdurum işte ben defalarca yazılı ve kanıt sunar şekilde dilekçe verdim ne oldu o zaman ne değişti sonuç ihraç kim kimi kandırıyor bana delil sebep birşey sunulmadi sebep ne bana iftira atan şahıslar beni benden iyi tanıyor hiç bir kriter uymuyor

 7. “Mağdur yok”, “mağdur yok” dedikçe haksız yere açığa alınan insanların mağduriyeti yok mu oluyor sanıyorsunuz.Ben hiçbir kritere uymadığım halde açığa alındım.Üstelik bu fetö örgütü ile 1999 yılından beri en sert mücadele eden biri olduğumu bütün ilçe,çevrem,sosyal medya herkes biliyor.Cumhurbaşkanını hükümeti yıllarca savunuyorum.Buna rağmen benim gibi bir insanı ne hakla açığa alabilirler? 50 gündür boşu boşuna bekliyorum açıkta.Birçok Apartili vekil veya bakan benim kadar savunmuş değildir Cumhurbaşkanını.15 temmuz gecesi Cumhurbaşakanın çağrısından bile önce ben bayrağımı alıp sokağa çıkmış bir insanım.Pkk lı öğretmenleri bile göreve iade ettiler ama ben hala açıktayım.Ne soruşturmaymış arkadaş yaa,bitmedi bir türlü.neyle suçlandığımızı bile söylemediler,ifadem dahi alınmadı hala.Ama mağdur yok öylemi..mağdur edebiyatı yapmayalım öylemi…bekle bekle sabır taşım çatladı.Muhalefetin baskısına dayanamayan bakanlık pkk sempatizanı Eğitim-sen’lileri iade etti.Ama benim gibi devletinin ve hükümetinin yanında duran Eğitim-Bir- sen’liler azap çekmeye devam etsinler….Ben kendimden yüzde yüz eminim.Abdestimden şüphem yok ki namazımdan şüphem olsun.Ama bu soruşturmayı yapanların yeterliliğinden veya Fetö bağlantısı olmadıklarından emin değilim.

 8. Daha sucumun ne oldugunu bile bilmiyorum.kim hangi kriterden ihrac edilmis hangi kriterden iade edilmis hangi kreterleri tasiyan aciga alinmis isim isim yazin yayinlayin.seffaf calissin komisyonlar.gec gelen adalet adelet degildir.dunyada en adaletli sey herkesin olecek olmasi.

 9. Eşim 14 ekimde açığa alındı. Hiçbir sebep söylenmedi. Kimse birşey bilmiyor. İlçe Milli eğitim bilmiyor. Adliye ve kil, sendika kimse neden alındığını bilmiyor. Allah aşkına bu nedir? Biz kime gidelim?

 10. Bakan beyler milleti, yaptıklarının haklı olduguna inandırmak için politika yapıyor. içişl. bakanı iade için khk hazırlandı demişti. ne oldu. oyalama taktigi magduq edebiyatı diyerek mazlumla dalga geçiliyor. siz bir batı tırakya göçmeni olarak yunanistanin soydaşlarımıza baskı yok demesi gerçeği ortadan kaldırmış mı olur. verilen kararların iki tarafta da hesabı sorulur

 11. Sadece adalet istiyorum.Bakanlik bu sendikaya izin verdi,meb okullara yazi gönderdi 15 temmuzda bile sendika ucretleri ödendi suçsa bunlari yapanlar suçludur.sendikaya uye olmak anayasal bir haktir.Tmsf ‘ye geçmiş bir bankada hesab olmasi ihraç icin kriter olmamali.Madur vardir ve bu durumda olanlar madurdur.Takdir insafli kişilerindir.Allah herkese yardim etsin…

 12. Adam adıma hat çıkarıp bylock kullanmış. 2 aydır açıkta bekletiliyorum. 2 aydır gecem gündüzüme karıştı. Mağdur yok da bu nedir.Sen 30 sene şerefinle görevini yap suçsuz günahsız kaldırıp bi köşeye atsınlar, Buna itiraz edince mağdur edebiyatı mı yapmış oluyoruz. ………..

 13. LÜTFEN SESSİZ ÇIĞLIKLARI, HAYKIRIŞLARI DUYUN, DEVLET VATANDAŞINA KÜSMEZ, VATANDAŞ DEVLETE KARŞI GELEMEZ, GELMEMELİ, GELİYORSA SUÇU VARSA CEZASINI ÇEKER. ( BEN SORDUM SORUYORUM NEDİR BENİM SUÇUM HİÇBİR ŞEY YOK DENİLİYOR. SADECE ÇALIŞTIĞIN KURUMDA bir- iki kişi SENİN HAKKINDA ŞİKAYETÇİ OLMUŞ. DENİLİYOR. YA BU HAK MI? BENİM BULUNDUĞUM KURUMDA YAKLAŞIK 3000 ÇALIŞAN VAR BEN YÖNETİCİ POZİSYONUNDAYIM SEVENLER OLDUĞU GİBİ SEVMEYENLERDE OLABİLİR. YANİ SUÇUM BU MU LÜTFEN SESİMİZİ DUYURUN. ÇOK MAĞDURUZ. BAŞKA HİÇBİR SUÇUM YOK VEYA ŞİKAYET EDENLERDE FETÖCÜ OLABİLİR Mİ ACABA BUNU DA DÜŞÜNÜN LÜTFEN.. MAĞDUR EDEBİYATI DEĞİL BU..

 14. Ne kritermiş arkadaş! Normalde yasal olan şeyler keyfi bir şekilde kriter oluyor biz de kendimizi yırtıyoruz ben o kritere uymuyorum ben şu kritere uymuyorum diye.

 15. Düzeltme: Masa başında verilen kararlarla bir çok insanın fetöcüler yüzünden mağdur edilmesi, işinden olması, geçim kaynağından olması fetö mağduriyeti değil de nedir?.

 16. Fetö üst düzey börokrasi takımını mı yanıltığında mağduriyet oluşuyor? Masa başında verilen kararlarla bir çok insanın mağdur fetöcüler yüzünden işinden olması geçim kaynağından olması fetö mağduriyeti değil de nedir? . Fetö’nün silahlı bir terör örgütü olduğu 15 temmuzda anlaşılmadı mı?. Binlerce insana gözünü kırpmadan ateş eden hainler hem bu ülkeye, hem orada mücadele veren şehit düşen, gazi olanları mağdur ettiği gibi hiç bir şeyden haberi dahi olmayan sadece safhane duygularla sendikaya üye olan masum kişileri de mağdur etti. Üst tarafın hain ve ajan olduğunu alt tabaka nasıl bilsin? Bylock kullananlar haricinde safhane duygularla sadece allah rızasını kazanmak için dini bilgisi az olan( dini bilgisi fazla olan insanda allah hesap sorar bunlara inandığı için) kişilerin mağdur olduğu hakikati değişmez. LÜTFEN SESSİZ ÇIĞLIKLARI, HAYKIRIŞLARI DUYUN, DEVLET VATANDAŞINA KÜSMEZ, VATANDAŞ DEVLETE KARŞI GELEMEZ, GELMEMELİ, GELİYORSA SUÇU VARSA CEZASINI ÇEKER.

 17. Mağduriyetleri kimse görmek istemiyor.Binlerce öğretmen nedensiz,gerekçesiz ve keyfi ihraç edildi ki,bunu üstlenebilecek,yapılan hataları görecek yok.

 18. Yasal sendika nedeni ile ihraç edildim. Sayın bakan bilmiyor mu? Yasal olmayan kriter olmazsa binlerce mağdur olan olur.

 19. Yasal sendika nedeni ile ihraç edildim. Mağdur olur muyum olmaz miyim sizce? Sayın bakan uyuyor galiba. Yasal olmayan iş bulsunlar millette.

 20. Bu nasıl devlettir ki 40 yıldır fakir fukaranın yavrusunu bu yapıya yem etti . Lanet videolar yeni mi çekilmiş verseydiniz uyarsaydınız halkı önce göklere çıkarıp sonra tu kaka dediniz. Ülkeyi parsel parsel bu yapıya prşkeş çektiniz . Muhterem hoca efendi dediniz. Sonra hıncımızı gariban memurdan aldınız.
  Tamam aldınız da beni niye aldınız ben ne yaptım , bir kere fetoyu mu övdüm, bir kere kitabını mı okudum . Bankadan kriter mi kriterden suç mu olur ? Edebiyat yapmak gibi olmasın mağdurum …

 21. Sayın bakan 3 ay öncede ihraç ettiklerimiz hain değilse sahip çıkacağız bylok falan yoksa bir dernekten ya da sendikadan dolayı karar vermişsek görevlerine iade edeceğiz önümüzdeki 2 ayın en önemli çalışması bu olacak demişti. Ama 3 ay geçti daha bi haber ve çalışma göremedik. Her gün söylemler değişiyor. Bu işin sonu nereye varacak bilmiyorum.

 22. Sayin editör ben 2 aylık sendika üyeliğinden ihraç edildi benim gibi olanlar açıkta arkadaş 5 aylık açıkta benim ne suçum var .benim durumun ne olacak tek sendika başka hiç bir kriter yok.inşallah iadeler çabuk olur

 23. Bakan böyle söyleyerek kendini mi kandırıyor yoksa tribünü mü?Nasıl olur da tepedekilerin darbeden haberi yok kandırılıyor da gariban öğretmenın hain oluyor.Allah rızası için vicdan ve adalet

 24. Herkesin kapısı açık peki MEB niye bu kapıyı kapatıyor. Mebin amacı ne? İstifa edilmiş sendikadan bile öğretmenleri kapı dışarı etti. Birde hata yok diyor. Tabi yasal bir sendikadan garibanları atarsan hata yok. Sendikalılar atıldı. Derin olan sendikaya üye olur mu? Bizim gibi saf, gerizekalılar atıldı. Zaten bu yüzden sahip çıkan da yok. 20 yıl verdiğimiz emeğe, ailemize, çoluk çocuğumuza yazık. İlahi yasal kisvesi altında bizi aldatanları ve bunlara fırsat verenleri sana havale ettik.

 25. Sayın bakanın söyledği gibi mağdurlar yok, fetönün mağdur ettiği, bu hain yapının masum yüzlü görünen kişilerin yaptığı çalışmalar sonucu Türkiye sevdalıları sanıp onlara inanan, güvenen miliyetçi insanlar, dini duyguları kullanarak, dini bilgisi fazla olmayan,allah rızası için bu yapı içerisinde olupta gerçek yüzlerini gördükten sonra ayrılanlar var bu yapı hiçbir iltisakı olmadığı halde asılsız ihbar sonucu mağdur olan insanlar var. Bu insanlar fetö mağduru statüsünde değil mi? Fetö yapısı bu insanları kandırmış olduğu için mağdur olamaz mı? Siyasiler için Milat sayılan tarih memurlar için neden geçerli olmuyor? Sayın bakanın açıklamasında ihraç olan öğretmenlerden iadelerin olacağını mı ifade etti yoksa açığa alınıp iade edilenleri mi söyledi? tam anlamış değilim. İnşallah ihraç olan ve suçsuz yere mesleğinden olanlar için bir iade khk çıkarırlar. 672 khk ile bakanlığımızın biraz acele karar vermesi sonucu suçsuz olan öğretmenlerinde ihraç olmasına sebep olmuştur. İllaki bazı radikal kararlar alınması gerekiyordu fakat asılsız ihbarlar, hainlerin o yapıdan ayrılanları kasıtlı olarak isimlerini masada bırakarak yem olarak öne sürmeleri sonucu haksız yere ihraçlar da olmuştur. Bu şekilde ihraç olan masum arakadaşların bir an önce görevlerine dönmeleri için çalışmalar inş en kısa zamanda sonuçlanır. LÜTFEN SESİMİZİ DUYURUN. FETÖ MAĞDURU ÖĞRETMEN.

 26. HANİ NERDE KAPI NERDE HAK NERDE ADALET. AYNI AÇUKLAMALARI DİNLEMEKTEN BEN YORULDUM YA HERGÜN YALAN HABERLERE SÖYLENENLERE AĞLIYORUM… BİN YERE DİLEKÇE YOLLADIM EEEE NOLDU NE KOMISYON VAR NE BİŞEY ALLAH VAR YA YAPMAYIN

 27. acik kapiyi biz niye bulamiyoruz.sendikadan veya bankadan kimseyi atmadik dedi M.E.bakani. dogruyu soylemedigini cumle alem biliyor sajit

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM