MEB Müsteşarı Yusuf Tekin’i tehdit eden bakan Suat Kılıç çıktı

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin’i tehdit eden ve FETÖ lideri Fethullah Gülen’in selamını getiren kişinin dönemin Gençlik ve Spor Bakanı, samsun Milletvekili Suat Kılıç olduğu ortaya çıktı.

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin’i tehdit eden bakan Suat Kılıç çıktı

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin’i tehdit eden bakan Suat Kılıç çıktı iddiasında bulunuldu

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin tarafından geçtiğimiz hafta yapılan açıklama kamuda büyük ses getirmiş ve Tekin bu açıklamasından sonra birkaç kez Twitter hesabından açıklama yapmıştı. Yusuf Tekin Trabzon’da katıldığı konferansta 2013 yılında kendisine Fethullah Gülen’in selamını getiren bir bakandan bahsetmiş ve Müsteşar olması durumunda kendisinin rezil edileceği yönde tehdit edildiğini açıklamıştı. Kamu haber ve ulusal haber basınında Müsteşar Yusuf Tekin’in bu açıklamalarından sonra o dönemin iki Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer ve Nabi Avcı hakkında iddialar ortaya atıldı. müsteşar Yusuf Tekin ise twitetr hesabından yaptığı açıklamalarda kastettiği bakanın Ömer Dinçer ya da Nabi Avcı olmadığını vurgulayarak, ilgili kişinin şu anda kabinede yer almadığını, milletvekili dahi olmadığını belirtmişti.

FETÖ LİDERİNİN SELAMINI GETİREN SUAT KILIÇ ÇIKTI İDDİASI

2013 yılında Fethullah Gülen’in sana selamı var, eğer Müsteşar olursan seni rezil ederiz diyerek Müsteşar Yusuf Tekin’i tehdit eden kişinin o dönem Gençlik ve Spor Bakanlığı görevinde bulunan Suat Kılıç olduğu iddia edildi. Yeni Şafak‘ın haberine göre Yusuf Tekin’i tehdit eden bakan Suat Kılıç. 2011-2013 yılları arasında Gençlik ve Spor Bakanı olarak görev yapan, 22, 23 ve 24. dönem milletvekili olarak TBMM’de yer almış olan Suat Kılıç, Seksenler dizisinde de konuk oyuncu olarak TV ekranlarında yer almıştı. 61.hükümet döneminde ise kabinenin en genç bakanı olarak dikkat çekmişti.

KILIÇ TARAFINDAN ATANAN EĞİTİM UZMANLARI FETÖCÜ ÇIKTI

Ayrıca hükümete yakınlığı ile dikkat çeken twitter hesabı Başkantçi’den atılan mesaj dikkat çekti. Atılan mesajda Suat Kılıç’ın Gençlik ve Spor Bakanı olduğu dönemde bakanlığa aldığı eğitim uzmanlarından büyük bir kısmının FETÖ’den atıldığı belirtildi.

ERDOĞAN SUAT KILIÇ’I DÖVDÜ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakan olduğu dönemde Suat Kılıç’a tokat attığı haberleri basında yer almıştı. Suat Kılıç 17-25 Aralık sürecinden sonra görevlerinden alınmıştı.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. ozaman niye konusmadinda simdi kinusuyorsun.yoksa meb de ihraclarin bukadar cok olmasiyla bu kisisel olayin bir payi varmi.nede olsa darbete kalkisan askerlerin on kati masum ogretmeni isten attin

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM