MEB’den OHAL inceleme komisyonu başvuruları hakkında açıklama

Ohal İşlemleri İnceleme Başvuruları hakkında Milli Eğitim Bakanlığı 15 Eylül tarihinde duyuru yayınladı. MEB tarafından yayınlanan duyuruda başvuruların yapılacağı adres belirtildi.

MEB’den OHAL inceleme komisyonu başvuruları hakkında açıklama

MEB’den OHAL inceleme komisyonu başvuruları hakkında açıklama

17 Temmuz 2017 tarihinde başlayan OHAL inceleme komisyonu başvuruları 14 Eylül 2017 tarihinde sona erdi. Komisyona toplam başvuru sayısı 100 bini bulurken meslekten ihraç edilen kamu personellerinin büyük bir oranını MEB personelleri oluşturmaktadır. Sendika ve banka nedeni ile meslekten ihraç edilen öğretmenler göreve iade edilebilmek için OHAL inceleme komisyonu başvurularının olumlu sonuçlanmasını beklemektedirler.

MEB’DEN OHAL İNCELEME KOMİSYONU DUYURUSU

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 15.09.2017 tarihinde yapılan bilgilendirme duyurusunda aşağıdaki ifadelere yer verildi;

02/01/2017 tarihli ve 685 sayılı Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu Kurulması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ve 12/07/2017 tarihli ve 30122 (mükerrer) sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonunun Çalışmasına İlişkin Usul ve Esaslar kapsamında yapılacak başvurular 15/09/2017 tarihinden itibaren Teftiş Kurulu Başkanlığında (Bakanlık Merkez Bina 6. Kat A Blok) alınacaktır.

MEB duyuru;

MEB

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

5 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM