Mehmet Müezzinoğlu; KHK’lerle kamudan 97 bin 679 kişi ihraç edildi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu FETÖ/PDY ile PKK soruşturmaları hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Müezzinoğlu soruşturmalar kapsamında kamuda hakkında işlem yapılan kamu personel sayısı ve kamudan ihraç edilenlerin sayısı hakkında sayısal veriler sundu.

Mehmet Müezzinoğlu; KHK’lerle kamudan 97 bin 679 kişi ihraç edildi

Mehmet Müezzinoğlu; KHK’lerle kamudan 97 bin 679 kişi ihraç edildi

Kamuda şu ana kadar toplam kaç kişi meslekten ihraç edildi? Sorunun cevabını Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu canlı yayında açıkladı. Bakan açıklamasında şu ana kadar çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnamalerle birlikte kamudan meslekten ihraç edilen personel sayısının 97 bin 679 kişi olduğunu açıkladı. Mehmet Müezzinoğlu ayrıca hakkında işlem yapılan kamu personel sayısının da 135 bin 356 olduğunu belirtti.

MÜEZZİNOĞLU CANLI YAYINDA

Bakan Müezzinoğlu katıldığı televizyon programında açıklamalar yaparken soruları da yanıtladı. Sunucunun fiadesinde Bakan’a rekor sayıda soru sorulduğu vurgusu yapılırken Bakan’a yöneltilen en dikkat çekici sorular ise kamudan ihraç edilen personeller hakkında oldu. Kıdem tazminatı, esnaf fonu, taşeron meselesi ile de açıklamalar yapan Bakan Müezzinoğlu’nun kısa bir videosunu ogretmenlericin.com olarak sizlerle paylaşıyoruz.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun meslekten ihraç edilen kamu personeli hakkındaki açıklama videosu;

Taşerona kadro verilecek mi? Referandumdan sonra kamu çalışanları reformu yaptığımızda taşeronun da bunun içerisinde, bu yapının içerisinde yer alacağını belirten Müezzinoğlu bir süre daha sabredilmesi gerektiğini belirtti.

SON KHK İLE İHRAÇ SAYILARI

Çalışma Bakanlığı;

Son çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname ile PKK, DHKPC gibi örgüt üyelerinin ihraç dildiğini belirten Bakan, Çalışma Bakanlığından toplam FETÖ ve PKK soruşturmasında 797 personelin ihraç edildiğini, açıkta duran Çalışma Bakanlığı personelinin 484 kişi olduğunu, iade edilen personel sayısının ise 628 olduğunu ifade etti.

Tüm Kamuda;

Şu ana kadar tüm kamu personeli arasında FETÖ, PKK, DHKPC gibi örgüt üyeliklerinden dolayı meslekten ihraç edilen kamu personel sayısının 97 bin 679 kişi, açıkta bekleyen kamu personel sayısının 37 bin 677, göreve iade edilen persoenel sayısının ise 19 bin 345 olduğunu açıkladı.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

34 yorum

 1. Öğrenciyken(1990 larda) imam hatip lisesine ek bina için deri toplardık polisten kaçardık yakalandığımızda THY verilmesi gerekiyormuş hem derimizi alırlardı hemde copla döverlerdi. İktidar partisinin gelmesi için bütün gücümüzle mücadele ettik hatır gönülle üye olduğumuz üfürükten bir sendika yüzünden şimdide işimizden olduk aç kaldık terörüs damgası yedik horlandık kimse selamdahi vermez oldu bizi gören sanki lanet darbeyi biz yapmışız gibi kinle bakıyor kim darbe yapmışsa kim birşekilde işin ucundan tutmuşsa tesbit edilsin asılsın bizim gibi vatanını seven devletine bağlı insanların ne suçu var. Canımız malımız vatanımıza feda olsun müslüman devletime yan bakanın gözü çıksın ama lütfen ağladığımız yeter duyun sesimizi sayın büyüklerim büyüklük size yakışır.

 2. bundan 25 30 sene önce din kültürü öğretmenimiz yusuf bey ALLAH KENDİNDEN RAZI OLSUN BEN YANMAZSAM SEN YANMAZSAN BİZ YANMAZSAK NASIL ÇIKAR KARANLIKLAR AYDINĞA DEMİŞTİ ÇÜNKÜ BİZ BAŞÖRTÜLÜ OLDUĞUMUZ İÇİN HOR HÖRÜLÜYORDUK hiç unutmam istanbulda göreve yenibaşladığım yıllarda otobüsebindiğimde genç bir çocuğun yaptığı hakareti pislik muamelesi yapmasını o zamanda biz yanıyorduk şimdidebiz yanıyoruz olsun az önce eltimede dedim vatan sağolsun ülke aydınlığa çıksın bir ben yanmışım varsın olsun.. duamız ve sabrımız önce ülkemize sonra kendimize EVELALLAH … HAK ŞERLERİ HAYIR EYLER..ARİF ANI SEYİR EYLER…ZANNETME Kİ GAYR EYLER…MEVLA GÖRELİM NEYLER.. NEYLERSE GÜZEL EYLER…

 3. Birisine hain denildiğinde o kişi hain olmuyor ya da birinin yaptığını tüm dünya doğrulasa o kişi doğru yapmış olmuyor.. Gerçek hüküm sahibi Allah’tır elbette haklı haksız ortaya çıkacaktır.. Sabır ve tevekkülle bekliyorum… Eminim ki çoğu ihraç edilenler de dua ve gözyaşıyla vatanımız için dua edenlerdir.. Allah bilsin yeter!

 4. afferin sizlere…gözü sevdiğimin bakanı ne güzelde anlatıyor başarılarını.Sizi 100 bin değil şurda mağdur ettiklerinizin 10 tanesini çocuğunun ahı iflah etmez,siz Kur an okumaz mısınız.Allah önce insanların kendi ettiklerini görmelerini bekler sonra adaletini gönderir.O gün sizleri göreceğiz,düştüğünüz durumları…Memleketin bu durumda olmasında ki baş aktörler etkisiz elemenları sefil bırakarak kendi suçlarını örtmeye çalışıyorlar.Bunun başka bir manası yok…Şu yaşananlar kaçıncı dünya ülkelerinde ülkelerinde yaşanır…

 5. Bir banka bir sendika yüzünden insanlar işlerinden atılmamalıdır.Bu ülke hepimizin.Bu gariban anadolu çocuklarına sahip çıkılmali.Anadolu insanının yüreğinde mağdurlar kitlesi her geçen gün artmaktadır.Banka okul ve sendika dan ihraçlar mutlaka iade edilmelidir.Bu yanlıştan tez zamanda dönülmeli..devlet açık tuttuğu bankadan, izin verip aidatını ödedediği sendikadan ihraç etmemeli,devlet HUKUKLA ayakta durur.Fetöyle mücadele ediyorum diye gariban memur/öğretmenle mücadele ediliyor.Akıl, mantık, vicdan, adalet, insaf susturulmazsa 15 Temmuz’un millet için milat kabul edilmesi gerektiği sonucu ortaya çıkar. İhraç kriterleri yeniden düzeltilmeli. Hukuğa uygunsa bir eylem, onu kriter olarak almak hangi vicdana sığar?Unutulmamalıdır ki FETÖ lideri 15 Temmuza kadar bu ülkeden emekli maaşı almıştır.ihraçlara uygulanan kriterler tüm vatandaşa uygulansa ülke nüfusunun yarısı vatandaşlıktan çıkarılırdı…

 6. Bak şimdi beddua etmedim meydan okudum. Beddua etmeme gerek yok çünkü Rabbim bizlerin hakkını sizlerin yanına bırakmayacaktır zaten… ama öyle bu vatan bizim siz hainsiniz laflarıyla bir yere varamayacaksınız.BU VATAN BENIM ve BENİM DİYEN HERKESIN.

 7. Ben ve benim gibi binlerce kişi bizde 15 temmuzun kahramanlarıyız… ÖMER HALIS DEMIR CANINI VERDI ELBETTE KAHRAMAN ama ben de mesleğimi çocuklarımın ekmeğini aşımı verdim ve asla isyan etmedim sabır vetevekkul içinde bekliyorum.. BEN DE KAHRAMANIM..VATANIMA FEDA OLSUN… ama senin gibi şakşakçılara kriptoculara değil… sen ķriptosun bence.

 8. Şimdi yaptıkları tek şey binlerce kişi attık deyip halkın goźunu boyamak. Yani yüzbin kişi varken kim der siz suçlusunuz. SIZDE ŞAKŞAKÇISINIZ.HESAP GÜNÜ KORK BENDEN O EYY O YORUMU YAZAN İKİ ELIM YAKANDA OLACAK…HAKKIMI SENDEN DE FETÖDENDE FITİL ALACAM.

 9. Asıl fetocu senin gibiler ve bizi suçlu ilan edip kendilerini kurtarmaya örtmeye çalışanlar. Biz mi verdik parsel parsel arsaları. Biz mi pensilvanyaya gidip el etek öptük. Biz mi selam getirdik okyanus ötelerinden. HAYIR… BİZ DEĞIL BAKANLAR MILLETVEKILLERI BAŞBAKANLAR HATTA CUMHURBAŞKANLARI… Bizim hatamız bütün bu ışbirliğini görmeyip bilmeden bu hükümete oy vermek oldu…

 10. iftira yahut teknik ya da istihbari hatalar nedeniyle fetö ile hiçbir ilgisi alakası olmayan arkadaşlarımız var ise Allah yardımcıları olsun. inşallah en kısa zamanda hak yerini bulur. milletçe birtakım sıkıntılar yaşıyoruz. başımıza her ne gelirse gelsin şehid ömer halisdemir’in çocuklarının yaşadığı acıyı yaşamış olamayız. ya da diğer şehid ve gazilerimizin. elbette asıl suçlular cezalarını çeksin ama fetö ahtopot gibi her yere kolunu uzatmış, bukelemun gibi renk değiştiriyor; arada bazı yanlışlıklar yapılmış olabilir. nitekim devlet büyüklerimiz bunun yüzde birden daha fazla olmadığını belirtiler. 1 kişi bile olsa gerçek suçsuzların en kısa zamanda ortaya çıkarılmasını temenni ederim. o arkadaşlar da gösterecekleri sabır ve tevekkül ile birer 15 temmuz kahramanı olacaklardır. ama mağdur edebiyatı yapan dünün fetöcüleri yok mu, elbette onlar da var. kendi çevremde istisnasız tüm ihraçlar fetö ile irtibatlı öğretmenlerden oluşuyor. yorumlarımdan dolayı bana beddua içerikli cevap yazan arkadaşlara gelince; şecaat arz ederek hılkatin söylüyorlar. beddua dinimizde yok derken fetönün bedduasına amin desenize hadi amin de diye tempo tutup mülane savunması yapanlar mı masum. hayır işte onlar masum mağdur edebiyatı yaparak gerçek masumların da görünmesine engel olanlardır.

  • Simdi bide magdur edebiyati yapanlarin yaninda benim cevremdeki ihrac edilen herkes fetocu edebiyati yapanlar çıktı.Ben de diyorum ki benim cevremdeki herkes de fetocu olmadığımi bilir ve sahitlik eder.Buraya yazan bircok arkadas ayni seyi ifade ediyor.Sayilari yuzde birden cok fazla.Vicdanlar boyle kandirilamaz…

  • Dinimizde beddua yok diyorsun peki dinimizde haksizlik yapmak zulum yapmak var mi.Peygamber efendimize biri bir hukuksuzluk iddiasi ile geldiginde karsi tarafi dinlemeden karar veremem demistir.Allah bile kulunu yargiliyor.Kuranda kac tane beddua ile ayet var kac tane adalet ile istersen google yaz bakara makara arastir bakalim.Devletlulerimiz kendine gelince gecmisi karistirma diyor.Darbeden 1 yil once istifa ettigim sendikadan nasil ihrac olurum.Hangi hukukta var afrika cadir devleti hangisinde.Dagda teslim olan teroristlere bile af imkani veriuorsun is imkani veriyorsun.Bu hukuksuzluklar sizi bitirecek.Yaz bir kenara.Cunku Allahin adaleti bu Allahin bir ismi Adil dir.Her savunmada sehit kardesim Omer Halis Demir ornek veriliyor 15 Temmuz gecesi Cumhurbaskanindan emir gelmeden ben olumune indim ben de sehit olsaydim cocuklarim ne olacakti.Bu darbeye firsat verenler imkan verenler fetoyu devlete sizdiranlar bu sehitlerin hesabini nasil verecek.

  • bak isa denilen şahsiyet gözünü kör vicdanını satılık etme lakin hakdünyada bunun hesabını veremezsin sosyal medya hesabıma bakılırsa ömer halis demire ne kadar ağladığım anlaşılır…cumurbaşkanımızın abdullah olçak ve oğlu için gözyaşı dökerken gözyaşlarımı tutamadım bunu ALLAH BİLİYOR sen ve senin gibiler bilmesede olur insan banka hesabından sendikadan işten atılmaz avukatım literatüre geçdiniz dünya tarihinde böyle bir hukuksuzluğa imza atılmadı dedi bunun diyen zamanında devlettte üst kademelerde görev yapmış biz 12 eylülü yaşamış ordaki hukuksuz yaptırımları görmüş birinsan tebrikler siyasiler yıllarca kenan evren ve yaptıklarından bahsettiler biz öyle olmayacağız dediler onlardan beter hukuksuz yaptırımlara imza atıyorlar el insaf…

 11. 2 sene once tanıdığın birisi adini verdi diyip kardeşimi tutuklandı. Once bylock dendi tahliye edildi 2 ay tutuklu kaldi.simdi bu bunlarla adalet olacaksa olmasın.

 12. Bu kadar kisinin ekmegi ile oynuyorsunuz.sebep ne?
  Kriterler var.kriter ne bankasya.sendika.bunlara suc diyemiyorsunuz degil mi.sizde biliyorsunuz ki bunlar suc degil.
  Sayin bakanim yanlis kisilerle ugrasiyorsunuz.polisi,askeri organize eden ögretmenle benim gibi faizli bankaya1 tl komisyon kazandirmamak icin bankasya kredi karti borcunu yatirmak icin bankasya hesabina para gönderen ögretmeni ayni kefeye koymayin. su basima gelenler CHP tarafindan yapilsaydi inanin bu kadar gam yemezdim.Bunu bize yasatanlar 2002 den beri oy verdigimiz insanlar olunca esas bana koyan bu.en acisida vatan haini damgasi yemek.her sehit haberlerinde yemek bile yemek istemem, tv bakamam.10 bin pkk li ogretmeni göreve iade ettiniz.namaz kilan ögretmenler ihrac.Esas fetöcüler ne bankada kaydi vardir ne sendika ne dernek vakif.siz onlarla ugrasin.gariban en alt tabakadaki ögretmenleri ihrac et sonrada kamu oyuna temizlik yapiyom diye show yap.nede olsa 3 milyon memurun 900 bini ögretmen.
  ögretmenden cok ne var.
  at 50 binini yerine 1500 tl ye vekil ögretmenlerle doldur.
  Özür dilerim,arka odalarda babam sucsuz diye sessizce aglayan 12 yasindaki kizimdan.
  Özür dilerim,baba niye ise gitmiyon diyen 7 yasindaki oglumdan.
  Özür dilerim,beni 46 yasimdan sonra , al oglum emekli ayligimi cektigim bankamatik kartini sen kullan diyen 70 yasindaki anamdan
  Özür dilerim;
  Milletimden,VATANIMDAN
  Bizler vatan haini olduk
  Onlar KAHRAMAN…

 13. Ne diyelim gecenin bu saatinde göz yaşları içinde umutsuz bir halde bu haberi okuyunca içim o kadar yandı ki .. Rabbim diyorum sen büyüksün.

 14. Başka sitede 135 bin yazıyor. Aynı haber değil mı? Sayın editör kusura bakma basmadı kafam

 15. Birgün gelecek bugün bu açıklamaları yapanlar utanacaklar…. biz neler yapmışız diyecekler… Bir zamanlar darbe yapanların isimlerinin cadde ve sokaklara verildiği yıllar sonra da o kişilerin yargılandığı isimlerinin silindiği bir ülke burası…

 16. En azından yargısal süreçte aklananlar görevine dönmeli.Aksi taktirde bu kadar zulüm Allahın gücüne gider…

 17. Acikta bekleyen ogretmenleri neden bekletiyorsunyz ki,arastirma sorusturma yapildi bir sey yok iade icin ne bekleniyor.Allah askina gorevimize donmek istiyoruz.Maddi manevi olarak cok yiprandik,en kotusude bu damgayi yemek …lutfen goreve iade istiyoruz…

 18. Hakkımı hükümetten bu işte vebali kimin varsa helal etmiyorum Rabbim den tek dileğim üç kız evladımın ahı onlarinda ailesinden çıkarsın çünkü ben haklıyim.Defalarca bu siteden yazdım sucluysam ne işim var dışarda.Yazıklar olsun yeter diyorum devletimize zorla düşman yapmak istiyorlar ya biz dondugumuzde hangi duygular içerisinde öğretmenlik gibi kutsal mesleği nasil icra edeceğiz

 19. Gozunuz aydin haftada bir rakam vermezsseniz olmaz sanki zaten herkesin morali bozuk iadeler ne zaman olacak Allah buyuk Allahtan umit kesilmez

 20. Çok büyük bir başarı elde edilmiş gibi açıklama yapanlar,mağdur ettikleri vatandaş sayıları ile övünüyor olsa gerek!

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM