Mehmet Özhaseki; örgüt üyeleri ihraç edilerek kamuda temizlik sürüyor

FETÖ soruşturmalarında kamudan ihraçlar hakkında yaptığı açıklamalar ile dikkat çeken Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki devlette temizliğin sürdüğün vurguladı.

Mehmet Özhaseki; örgüt üyeleri ihraç edilerek kamuda temizlik sürüyor

Mehmet Özhaseki; örgüt üyeleri ihraç edilerek kamuda temizlik sürüyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki katıldığı programda gündemle ilgili açıklamalarda bulundu. Özhaseki tarafından yapılan açıklamaların merkezinde FETÖ ve FETÖ ile mücadele konuları yer aldı. Örgütün yıllarca soru çaldığına değinen Bakan Özhaseki, soru çalarak insanların haklarını yemenin hiçbir dinde olmadığını, başkalarını görevden alarak kendi adamlarını yerleştirmenin kabul edilemez bir durum olduğunu vurguladı.

FETÖ SORU ÇALMASI VE KADROLAŞMA

Haksızlıkla, soru çalma ile, adam kayırma ile kadrolaşmaya çalışan bir örgütün Devlet içerisinde yıllarca barındığına değinen Özhaseki, bunların yaptıklarının hiçbir dinde yeri olmadığını açıkladı. İlahi dinlerde yeri olmayan bu eylemlerin vahşi kabiller arasında bile olmadığını ifade eden Çevre ve Şehircilik Bakanı, Hazreti Peygamber yaşasaydı, soruların çalınıp da öbür fakir fukaranın hakkının yenilmesine göz yumar mıydı? ifadesini kullandı.

DİNİ DUYGULARI KULLANDILAR

Bakan Özhaseki, 40 yıldır devleti ve insanları sömüren bu yapının gerçek yüzünün 15 Temmuz 2016 tarihinde ortaya çıktığını vurguladı. Örgütün gerçek yüzünü daha önceden görenlerin olduğunu, bazı işaretlerin ortaya çıktığını açıklayan Özhaseki, 15 Temmuz akşamı ise herkesin gerçeklerle yüzleştiğinin altını çizdi. FETÖ üyelerini sapkın kişiler olarak nitelendiren Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, örgüt lideri Gülen’in ise yurt dışında başka kişilerin emirleri altında itaat ettiğini belirtti.

KAMUDA TEMİZLİK SÜRÜYOR

Kamuda temizliğin sürdüğünü vurgulayan Bakan Özhaseki, devletin örgüt üyesi olduğunu tespit etmiş kamu çalışanlarını kendisinden uzak tutmaya çalışıyor dedi. FETÖ ve diğer örgütlere mensup kişilerin tespit edilerek kamudan ihraç edilmesi hakkında ise bu devletin hakkıdır ifadesini kullanan Özhaseki, devletten maaş alanların devletine ve milletine hizmet etmesi gerektiğini vurguladı. Devlette çalışanların örgütlere, başkalarına hizmet etmesi halinde ise devletin bu kişilerle çalışmama hakkının ortaya çıkacağını belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı, devletten maaş alanın millete hizmet etmesi gerektiğini açıkladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

19 yorum

 1. Sayın Haseki çok doğru söyler, Torpille Soru Çalarak, Duyguları sömürerek, Kayırmacılık yaparak veya yapılarak kazanılan para haramdır. NİSÂ-58: Şübhe yok ki Allah size, emânetleri ehline vermenizi ve insanlar arasında hüküm verdiğiniz zaman adâletle hükmetmenizi emreder! Doğrusu Allah, bununla size ne güzel nasîhat veriyor! Şübhesiz ki Allah, Semî’ (herşeyi işiten)dir, Basîr (hakkıyla gören)dir.) Sayın Hasekiye sormak isterim, şu an il ve ilçe teşkilatlarının İŞ-KUR gibi çalıştığından haberi varmı

 2. Ekmeğimizi çaldınız.Size ve yedirdiklerinize haram olsun.Dünya sizin ahiret bizim olsun, Rabbim hesabını sorar bunun.

 3. Kamuda temizlik sürüyor diyen bakana:süpürdüklerinizin içindeki temiz insanların hesabını mutlak güç ve adalet shibi soracaktır…yasal olarak varlığı devam eden sendika üyeliğinden istifa eden insanları terör örgütü üyesi diye ihraç edipte temizlikyaptığınızı zannediyorsanız vay halinize..fetönün bu işlerde parmağı mı var acaba..gerekli tedbiri almayan sorumluların vay haline…

 4. bu millet disinda hizmet ettigimiz baska biseycik!bile varsa cikarin ortaya.bizi kendi vatanimizda kimsesiz biraktiniz.ailemizi hastaliklara bogdunuz.itibarimizi aldiniz.hic mi allahtan korkmazsiniz.bir gram haram lokma girmedi bogazimizdan.memuriyetimizi de meslegimizin unvanini da alin terimizle kazandik.besikten mexara agliyoruz.neyse ki ilahi adalet var.korkun bunca masumun gunahindan artik.suclulari cezalandirin.masumlarin cektigi yeter.

 5. Hâlâ utanmadan dinden imandan bahsediyor.temizlik yapılırken seni de unutmasalar bari. Bir karın ağrı n var besbelli.

 6. Bugün yapılan atamaların dinde yeri var mi acaba ya da haksız yere bir günde ihraç edilip vatan haini ilan edilen ekmeğinden edilen yuzbinlerce insanının sorgusuz sualsiz hem de atılmasının bırakın islami hangi dini inanisda yeri var sayın bakanım… her kim soru çaldıysa hemen ihraç edilmelidir ayrıca torpille atananlar da tabiki…

 7. Onlar soru çalmış, haksızlık yapmış. Sizin yaptığınız ne kadar haklı bir uygulama acaba. Hiçbir araştırma yapmadan ona değdi buna değmedi mantığıyla insanları mesleğinden etmek,doğru mu? Peygamberimiz yaşasaydı sizin yaptıklarınıza göz yumarrmıy dı?

 8. 2010 yılında herkes basbas bağırdı sorular sızdırıldı diye,sosyal medyadan soruları callan kişilerin TC kimliklerine kadar yayınlandı hiç birşey yapmadınız. Şimdi aradan 7 sene geçmiş sorular verildi diye ssoyluyyorssunuz,o zaman haberiniz yyokmuydu yani bu kadar kadrolaşma sızma olurken hicmi haberiniz olmadı. Allah hesabını sorar bu vebalde kimin zerre kaaddrr paayii varsa Allah hepsinden heesap soracak

 9. magdurum işsiz birakildim kiradayim hastayim hastahanenin önünden gecemiyorum parasizim acım işte vermelerine izin vermiyorsunuz şimdı söyleyin biz nere gidag ne edag

 10. koltuk sevdalısı bakanlardan birisi de bu zat…kabine değişikliği sürecinde koltuğu kaptırmamak için suçu olmayan ihraç ettikleri masumlara vurup duruyor..eyyy..Haseki bu insanların elleri iki cihanda da yakanda olacak..bu suçsuz günaysız insanların ahları ile nefesini nasıl vereceksin…

 11. Kim bana ve aileme serefimle ve namusumla yuruttugumuz mesleğimizden ihrac oldugum icin,terörist,terör destekcisi,orgut üyesi…vs diyorsa ya Rabbi sen beni ve kalbimi biliyorsun, herseyi ve soylenenleri sana havale ediyorum.

 12. 2010 yılında bu örgüt soruları çalıyor diye savcılıklara suç duyurusunda bulunurken bunlar, araştırdık tertemiz bir sınav siyorlardı, kıskanmayın diyorlardı. Ankaradaki kpss davasında müşteki olmama rağmen ihraç edildim, bakalım bunların altından nasıl kalkacaksınız. Şimdi demagoji yapıyorlar.

 13. Soru çalanları bahane ederek alnının teriyle ve de hiç kimsenin torpili olmadan memur olan suçsuz insanlari ihraç etmek hangi dinde var. Hz. Peygamber yaşasaydi buna razı olur muydu.
  Not:soru calan herkim var ise sonuna kadar ihrac edilmelidir.

 14. Örgüt üyeleri mi? Hadi oradan Allah sorsun hesabını . Bana örgüt üyesi diyecek kişi önce kredisine baksın. Laf salatasi yapma. İşinizi doğru düzgün hukukî ve hakkıyla yapsaniz. Hiçbir masum bu duruma düşmezdi.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM