Memur-Sen eski Başkanı Ahmet Gündoğdu’ya kadına şiddet uyguladı iddiası

Fatih Portakal; TBMM tarihinde, Cumhuriyet tarihinde bir erkek vekil bir kadın vekile şiddet uygulamamıştı. Eski bir sendikacı Memur-Sen eski başkanı olan Ahmet Gündoğdu kadına uyguladığı şiddetle tarihe geçtiğini belirten Portakal, Gündoğdu’nun özür dilemesi gerektiğini açıkladı.

Memur-Sen eski Başkanı Ahmet Gündoğdu’ya kadına şiddet uyguladı iddiası

Memur-Sen eski Başkanı Ahmet Gündoğdu’ya kadına şiddet uyguladı iddiası

Fox Tv Ana Haber bülteninde 12 Ocak 2017 tarihinde Ahmet Gündoğdu gündeme getirildi. Anayasa görüşmeleri sırasında CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet’e şiddet uyguladığı belirtilen Ahmet Gündoğdu sunucu Fatih Portakal tarafından ağır eleştirildi. Portakal ayrıca Gündoğdu’nun 2012 yılında Toplu Sözleşme masasında memurların hakkını savunamadığından dolayı eleştirildiğini de belirtti.

GÜNDOĞDU TARİHE GEÇTİ

Memur-Sen, Eğitim Bir-Sen eski Genel Başkanı olan ve Ak Parti’den Ankara Milletvekili seçilen Gündoğdu Anayasa görüşmeleri sırasında milletvekilleri oy kullanırken görüntü alan CHP Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet’e fiili müdahalede bulunduğu belirtildi. Bayan vekilin boynunu sıktığı iddia edilen Gündoğdu’nun bayan vekilden ve tüm bayanlardan özür dilemesi istendi. Fatih Portakal ise Gündoğdu’nun artık kadına şiddet uygulayan bir erkek milletvekili olarak tarihe geçtiğini ifade etti.

2012 YILINDA MEMURUN HAKKINI SAVUNAMADI

Fatih Portakal ve haber bülteni izleyicilerinden gelen yorumlarda ise 2012 yılında yapılan toplu sözleşmelere değinildi. 2012 yılında yapılan toplu sözleşme görüşmelerinde Memur-Sen eski Başkanı Ahmet Gündoğdu’nun memurların hakkını savunamamasından dolayı yapılan eleştiri hatırlatıldı.

ELİTAŞ VE GÜNDOĞDU ŞİDDET UYGULADI

Fatma Kaplan Hürriyet yaptığı açıklamada Ak Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş’ın kendisine fiziksel müdahalede bulunduğunu, Ahmet Gündoğdu’nun da telefonuna ve kendisine müdahale ederek şiddet uyguladığını belirtmesi üzerine ELitaş ve Gündoğdu açıklama yaptı. Elitaş yaptığı açıklamada kadın milletvekilinin birileri bana saldırdı diye ortaya çıkmasının haysiyetsizlik olduğunu ifade ederek kadın milletvekiline dokunmadığını belirtti.

AHMET GÜNDOĞDU: OY KULLANANLARI TACİZ ETTİ

Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen eski Genel Başkanı olan TBMM İdare Amiri Ahmet Gündoğdu ise Fatma Kaplan Hürriyet’i taciz etmekle suçladı. Hürriyet’in Ak Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş’ı taciz ettiğini belirtti.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. haram diye kadının elini sıkmazlar boğazını sıkmayı helal kabul ederler.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM