Memurun aile yardımı ödeneği 2017 yılı ilk yarısında 48 lira

Memurlara ödenen aile yardımı ücretlerinde artış oldu. Zamlı memur maaşları ile birlikte Ocak 2017 maaşında aile yardımları da eklenecek.

Memurun aile yardımı ödeneği 2017 yılı ilk yarısında 48 lira

Memurun aile yardımı ödeneği 2017 yılı ilk yarısında 48 lira

2016 yılının ikinci yarısında yaşanan enflasyon rakamları nedeniyle memurlara enflasyon zammı ödenmeyecek. Toplu sözleşme kararı gereği memurlara ocak maaşı %3 zamlı ödenecek ancak toplu sözleşme maddesinde yer alan %3 zam+enflasyon zammı içerisinden enflasyon zammı ödenmemiş olacak. Sözleşmeli kamu personelleri ve memurlar 15 Ocak 2017 maaşını yüzde üç zam oranıyla alacaklar.

MEMURA EŞ YARDIMI

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) rakamlarına göre enflasyon zammı alamayan memurlar, aile yardımını arttırımlı alacaklar. Memura ödenen eş için aile yardımı ödeneği 2016 yılının ikinci yarısında 199 lira olarak ödenirken, 2017 yılının ilk altı aylık sürecinde ise eş yardımı memura 205 lira olarak ödenecek.

ÇOCUK YARDIMI

Memura 0 ile 6 yaş arasındaki bebek ve çocuğu için aylık çocuk yardım ödeneği 48 lira olarak ödenecek. Diğer yaş gruplarında yer alan çocuklar içinse memura çocuk yardım ödeneği 24 lira tutarında ödenecek.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM