Meslekten ihraç edilen kamu personelini OHAL komisyonu iade etti

OHAL işlemleri inceleme komisyonu kararları arasında göreve iadeler sürüyor. Meslekten ihraç edilen bir kamu çalışanı komisyon tarafından göreve iade edildi.

Meslekten ihraç edilen kamu personelini OHAL komisyonu iade etti

Meslekten ihraç edilen kamu personelini OHAL komisyonu iade etti

OHAL işlemleri inceleme komisyonu tarafından göreve iade edilen kamu personelinin komisyon başvurusunun incelenmesinde kişi hakkında herhangi bir FETÖ iltisakının olmadığı görüldü. Peki bu kişi neden ihraç edildi? FETÖ bağlantısı gerekçesi ile ihraç edilmesinde bu kişiyi suçlayanlar, örgüt bağlantısının olduğunu belirtenler hakkında işlem yapılacak mı?

KRİTERİ OLMAYAN ÇALIŞANA GÖREVE İADE

689 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile görevinden ihraç edilen bir Diyanet personeli OHAL Komisyonu kararı ile görevine iade edildi. FETÖ iltisakı olduğu gerekçesi ile meslekten atılan kamu personelinin OHAL işlemleri inceleme komisyonuna yaptığı itiraz başvurusu yapılan incelemelerin ardından kabul edildi. Diyanet İşleri Başkanlığı çalışan komisyon tarafından görevine iade edilirken çalışan hakkında yapılan incelemede FETÖ bağlantısına dair bir kriterin yer almadığı görüldü.

OHAL inceleme komisyonu karar metni;

OHAL komisyonu göreve iade karar metni
OHAL komisyonu göreve iade

Devamı;

Komisyon göreve iade kararı
Komisyon kararı

AYLAR SONRA GÖREVE İADE EDİLDİ

29.04.2017 tarihinde yayımlanan Resmi Gazete’de yer alan 689 sayılı KHK ile dört bine yakın kamu personeli meslekten ihraç edilmişti. Meslekten ihraç edilenlerden birisi olan ve hakkında yukarıdaki karar çıkan kamu personeli 6 Eylül 2018 tarihli kararla göreve iade edilmiş oldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

3 yorum

  1. Benim ne ülkemin adaletine ne de Allah’ın adaletine inancım kalmadı. 22 aydır neden ihraç olduğumu bilmiyorum. Yeter artık

  2. OHAL komisyonu hangi sıraya göre dosyalara incelemektedir …yazık günahtır 26 aydır bekleyene sıra gelmezken 1 yıl önce çıkan 689 nolu khkya atılana nasıl sıra geliyor..lütfen bu konularla alakalı da haber yapın.ohal komisyonu hangi sıraya göre dosyalara bakmaktadir

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM