Meslekten ihraç edilen öğretmenlerin listesi (689 sayılı KHK 29 Nisan)

689 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile meslekten ihraç edilen öğretmenlerin listesi Resmi Gazete’de yayımlandı. İhraç edilenlerin isimleri ve görev yerleri açıklanırken listenin tamamına yakını öğretmenlerden oluşmaktadır.

Meslekten ihraç edilen öğretmenlerin listesi (689 sayılı KHK 29 Nisan)

Meslekten ihraç edilen öğretmenlerin listesi (689 sayılı KHK 29 Nisan)

29 MEB personeli meslekten ihraç edildi. 689 sayılı KHK ile meslekten ihraç edilen Milli Eğitim Bakanlığı personeli içerisinde 28 öğretmen yer alırken bir kişinin de maarif müfettişi olduğu görülmektedir. Şu ana kadar yayımlanan KHK’ler içerisinde en çok ihraçlar MEB’de gerçekleşti. 30 binden fazla öğretmen meslekten ihraç edilirken, göreve iadelerde de en az iadeler Milli Eğitim Bakanlığında yaşandı.

689 SAYILI KHK MEB’DEN İHRAÇ EDİLENLERİN LİSTESİ

29 Nisan 2017 Cumartesi günü Resmi Gazete’de yayımlanan ihraç listesinde meslekten ilişiği kesilen öğretmenlerin bilgilerine, isimlerine ve listesine ulaşmak için TIKLAYINIZ

689 sayılı KHK ile 28 öğretmen meslekten ihraç edildi. Diğer kamu kurumlarında meslekten ihraçlar ile birlikte 29 Nisan tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname ile toplamda 3939 kamu personeli FETÖ bağlantıları ve örgüt üyelikleri gerekçesi ile meslekten ihraç edildiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Bu akp ne kanun çıkarmasını ne de hukuku uygulamasını biliyor.tür sayılı mhk kim çıkardı. top sayılı mhk ile neden ekleme yapıldı.bunlarda yeminle söylüyorum bir tane aklı başında hukukçu yok.kılavuzu karga olanın …. devlet böyle yonetilmez.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM