Meslekten ihraç edilen şube müdürüne MEB’den ödül verilmiş

Geçtiğimiz günlerde tebliğler dergisinde yayımlanan 2016 yılında MEB’de ödül alan personel listesinde yer alanlardan bazı çalışanların ihraç edildiği ortaya çıktı. ogretmenlericin.com olarak listede yer alan ancak FETÖ soruşturmasında meslekten ihraç edilen öğretmen, şube müdürü ve MEB çalışanı olduğunu aktarmak istiyoruz.

Meslekten ihraç edilen şube müdürüne MEB’den ödül verilmiş

Meslekten ihraç edilen şube müdürüne MEB’den ödül verilmiş

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bünyesinde görev yapan öğretmen, yönetici, denetmen, memur vs 2016 ödül listesi açıklandı. Nisan 2017 Tebliğler Dergisinde yayımlanan ödül listesine göre 2210 MEB personeli ödül aldı. 2016 yılı MEB ödül listesinde geçmiş yıllara göre idarecilerin ağırlıklı olduğu görülmekte olup, Ankara, Şanlıurfa, Bolu gibi illerden hiç öğretmen ödül alamamıştır.

2016 MEB ÖDÜL LİSTESİ YAYIMLANDI

Son çıkan tebliğler dergisinde ödül alan öğretmenlerin ve diğer MEB personellerinin listesi yayımlandı. Ödül alanların isimleri listede yer alırken öğretmene veya ödül listesinde yer alan kişilere ödül verilme nedeni bilgisi açıklanmadı. Sosyal medya üzerinden ve kamu haber sitelerinden haberle ilgili görüşlerini açıklayan öğretmenler idarecilerin idareci olarak yine kendilerini ödüllendirdiklerini, öğretmen yerine kendilerini teklif ettikleri gibi eleştirilerde bulundular. Bazı illerden ödül alan öğretmen bulunmazken, küçük ilçelerde ise ortalamanın üstünde ödül alan idareci olduğu ogretmenlericin.com olarak ilk dikkat ettiğimi hususlardan oldu.

BAKANLIK İHRAÇ EDİLENE ÖDÜL VERDİ

FETÖ soruşturmalarında ve PKK soruşturmalarında kamudan ihraç edilenlerin sayısı 100 bini geçti. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan 2016 yılı ödül listesinde meslekten ihraç edilen kişilerin isimlerinin de olduğu görülmektedir. Öğretmenler İçin olarak bizim tespit ettiğimiz kişileri açıklamıyoruz, çünkü bu kişiler gerçekten suçsuz olabilir ve iade KHK’si ya da OHAL komisyonu başvurusu sonrası göreve iade edilebilir. Ancak meslekten ihraç edilen şube müdürü, ihraç edilen öğretmen, okul müdürü Bakanlık ödül listesinde yer almaktadır. Ödül alanların ihraçlardan önce ödül aldığı ancak ihraç edildikten sonra ödül listesinde yayınlandığını hatırlatalım.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Bu iktidar başbakanımız duyarlıdır mutlaka mazlumların sesini duyacaklar yanlış ve hataları duzelteceklerdir. Yoksa alma mazlumun ahını ….. bilyorlardır. Fakat süreç çok yavaş işliyor. Mazlumlarında dayanacak sabrı kalmadı lütfen Sayın Başbakanım bu insanların endişeli bekleyişlerine bi cevap verin. Gerçektdn nasıl bir değerlendirme yapıldığından kimsenin bilgisi yok. Bu değerlendirmeleri merkezde değilde illere yada Büyükşehirlerde kuracağınız komisyonlarla daha çabuk ve hızlı bir şekilde toplumuda germeden çözüleceği kanaatindeyim. Hemde adil bir değerlendirme olur takibi kolay olur mazlumların duasını alırsınız fenamı olur he… ne dersiniz? Bu ülke bizim bu problemde bizim oyleyse bu problemi bizçözeceğiz. İnsanlarımızın adalete olan güvenlerini zedelemeyelim. Bu insanları elin gavurunun adaletine muhtaç etmeyelim lütfen suçlular cezalandırılsın fakat suçsuzlar özelliklede sizin işaret buyurduğunuz nedenlerle iftira sonucu bu hain örgütle uzaktan yakından ilgisi olmayıp madur edilenlerin hesabı mutlaka sorulmalı. SEPETE KOYANLAR BEDEL ÖDEYECEKLER
    İzmir Dokuz Eylül Üniversitesinde konuşan Başbakan FETÖ soruşturmasında kişilerin sevmedikleri kişileri ihbar etmesine değinmişti. Başbakan Binali Yıldırım yaklaşık iki ay önce yaptığı açıklamada “Fırsat elime geçti ben de bunları FETÖ sepetine koyayım” ifadelerini kullanmıştı. Yıldırım açıklamasında suçluyla suçsuzun ayrılması gerektiği vurgusunu yaparak, fırsat elime geçti diye düşünenlerin FETÖ ile alakası olmadığı halde FETÖ’cü diye başkalarını suçlamalarının ilerde ağır bedellere sebep olacağını ifade etmişti. İntikam, nefret ve kinle hareket edilmesinin yanlış olduğunun altını çizen Başbakan, hukuk ve adaletle soruşturmaların yürütülmesini, tespitlerin yapılmasını belirtmişti.
    ARAŞTIRILSINLAR, İFTİRA ATANLAR CEZALANDIRILSINLAR
    Kamuda amirlerin, rektörlerin, komutanların, baş hekimlerin, okul müdürlerinin, il milli eğitim müdürlerinin yürüttükleri incelemelerde FETÖ ile alakası olmadığı halde kendisi gibi düşünmedikleri kişileri FETÖ sepetine koyup açığa alınmalarına, meslekten ihraç edilmelerine sebep olanlar, iftira ile devlet kurumunu yönetip, kamu personeline zarar verenler gerekli cezai yaptırımla karşı karşıya kalmalıdırlar.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM