Meslekten ihraç edilen ve FETÖ militanı olmayanların tamamı iade edilecek

Meslekten ihraç edilen 102 bin kamu personeli hakkında Cuma İçten tarafından yapılan açıklama tüm dikkatleri oraya çevirdi. İçten katıldığı TV programında meslekten ihraç edilen kişilerden FETÖ militanı olmayanların tamamının göreve iade edileceğini açıkladı.

Meslekten ihraç edilen ve FETÖ militanı olmayanların tamamı iade edilecek

Meslekten ihraç edilen ve FETÖ militanı olmayanların tamamı iade edilecek

24.Dönem Ak Parti Diyarbakır Milletvekili olan Cuma İçten kamudan ihraç edilenler hakkında açıklamalarda bulundu. İhraçlar, açığa almalar, tutuklamalar, haklarında işlem yapılanlar olmak üzere kamuda yaklaşık 400 bin kişinin FETÖ’den etkilendiğini belirten Cuma İçten, bu 400 bin kişinin tamamına FETÖ üyesi denmenin yanlış olduğunu açıkladı. İhraç edilenlerin göreve iadeleri hakkında da bilgi veren İçten, militan olmayanlar iade edilecek dedi.

102 BİN İHRAÇ

ogretmenlericin.com olarak belirtmemiz gerekirse 15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan hain darbe girişimi sonrasında kamuda yürütülen FETÖ soruşturmalarında 102 bin kamu çalışanı meslekten ihraç edildi. 34 bin MEB personeli, binlerce Emniyet ve TSK personeli ile birlikte neredeyse tüm kamu kurumlarından yüzlerce kişi meslekten atıldı. Meslekten ihraç kriterleri olarak olarak basında, kamuoyunda yer alan hususlar resmi olarak şu ana kadar açıklanmazken, Bank Asya, sendika, özel okul, dergi/gazete abonelikleri ihraç kriterleri içerisinde yer aldı.

CUMA İÇTEN; İADELER GERÇEKLEŞECEK

Katıldığı televizyon programında FETÖ soruşturmalarını değerlendiren eski Milletvekili İçten, ben devletimi tanıyorum, suçsuz ve masumlar er ya da geç görevlerine iade edilecektir dedi. Devletin darbe girişimi ile birlikte karanlık bir odada olduğunu belirten İçten, sağdan soldan gelen yumrukların nereden kimden geldiğinin bilinmediğini açıkladı. İhraç edilenler arasında örgütün militan kadrosunda yer almamış, örgüte hizmet etmemiş olanların tamamının görevlerine döneceğini vurgulayan Cuma İçten çok net ve emin konuştu.

Cuma İçten tarafından yapılan göreve iadeler hakkında açıklamanın videosu;

Not: Lütfen videonun tamamını izleyiniz.

Devletin ilk etapta tedbir amaçlı bu işlemleri yaptığına değinen İçten, geçmişte de çeşitli nedenlerden dolayı mağdur olanların haklarının sonradan verildiğini belirtti. 28 Şubat, Ergenekon mağdurlarını örnek veren Cuma İçten masumların er ya da geç haklarını alacaklar dedi.

CUMA İÇTEN ÖZGEÇMİŞİ

Cuma İçten kimdir? AK Parti Diyarbakır eski Milletvekillerinden olan Cuma İçten, 24.Dönemde TBMM’de Ak Parti Diyarbakır Milletvekili olarak görev yaptı. Diyarbakırlı İşadamı ve politikacı olan İçten Milletvekilliği döneminde yaptığı açıklamalarda zaman zaman gündemde yer alıyordu. Siyasete 19 yaşında Refah Partisi İstanbul Kadıköy Gençlik Kolları yönetimi içerisinde başlayan İçten, AK Parti Eminönü Kurucu Başkan Yardımcılığı, Fatih Belediyesi meclis üyeliği, Fatih İlçe Başkan Yardımcılığı görevlerinde de bulundu. 12 Haziran 2011 yılında 24. Dönem Ak Parti Diyarbakır Milletvekili seçilen Cuma İçten, 1973 yılında Diyarbakır’da doğdu.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
Sosyal Medyada Paylaşın:

Yazıya Gelen Yorumlar

16 Yorum - "Meslekten ihraç edilen ve FETÖ militanı olmayanların tamamı iade edilecek"

Bildir
avatar
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
ayşe artun
Ziyaretçi
ayşe artun

SENDİKADAN AYRILALI 1 YIL OLDU EĞİTİM BİR SENE GEÇTİM BAŞIMA GELENLERE İNANAMIYORUM GARABET GİBİ OKULA GİDİYORUM BİRİ ŞİKAYET ETMİŞTİR DİYORLAR SENDİKAYA GİDİYORUM BİZE ÖYLE BİR ŞEY GELMEDİ DİYORLAR 9 AYLIK SENDİKASI OLAN AÇIKTAN DÖNDÜ BİZ İHRAÇ EDİLDİK ALLAH IM GÖR NE OLUR HAKSIZLIĞA DAYANAMIYORUM

Elif
Ziyaretçi

Keske sucsuz ve masum olmanin ne anlama geldigini de soyleseler.bank asya ve sendika suc mu mesela.ben masum muyum.ya masumlar iade edilecek diyorlar ya da devlete ihanet edenlerle devlet calismaz diyorlar.ama kim hangi gruba giriyor ben anlayamadim 1 seneden beri.cektigim sknti bitsin istiyrm artik

Fadme
Ziyaretçi
Fadme

Hep oyalamaca sendikadan bir yildir cikmisiz hala magduruz yok böle bir devlet

mustafa sulu
Ziyaretçi
mustafa sulu

Devletimize güvenimiz sonsuz BANKASYA ya para yatırmakla asla fetöcü olunmaz bunların ayırt edilmesi gereklidir hesap hareketlerine bakılması lazım bir havale bağış varmı yokmu araştırılırsa gerçekler ortaya çıkacaktır inşallah gerçekler ortaya çıkar felaha ulaşırız sayın vekilime teşekkür ederim bu açıklamalarından dolayı.Benim beklediğim sayın Cumhurbaşkanımızın bu sorunu çözecek ve müjdeli haberi verecek bizlere ama ihanet edenler ve gerçekten bu cemaate uyupta fitne çıkaranların asla affedilmesini isdemiyorum.SAYGILARIMLA

Solmaz erdem
Ziyaretçi
Solmaz erdem

Allah rızası için bizim çocuklarımız ada yardım edin ne olur bir anne olarak yalvarıyorum askeri öğrencileri çok mağdur ettiniz Allah inaniyorsaniz bize ulaşın lütfen yardım edin cocuklarimiz günahsız sayın vekilim bizim konuşmak isteyip konusamadigimiz herşeyi söylediniz Allah razı olsun sizden bizim çocuklarımız için bir umut varmı çünkü bizim ahimiz dan Bizim çocuklarımızı buha getirenler iflah olmaz çünkü bizim çocuklarımızi mağdur ettiniz sayın cumhurbaşkanı mız

Öğretmen
Ziyaretçi
Öğretmen

İnsallah doğrudur.Benim de eşim hemsire ve hic bir şeyi olmadıgı halde ihraç edildi.Yok yere magdur edildik.Çok dogru bir karar olur.

wpDiscuz
  • YORUM