‘Meslekten ihraç edilenler gitsin özelde çalışsın, devlet mi besleyecek’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kamudan ihraç edilen kişiler hakkında açıklama yaparken, bu kişilerin devlete ihanet ettiğini ve devletin bu kişileri beslemeyeceğini ifade etti.

‘Meslekten ihraç edilenler gitsin özelde çalışsın, devlet mi besleyecek’

‘Meslekten ihraç edilenler gitsin özelde çalışsın, devlet mi besleyecek’

15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan darbe girişimi sonrası FETÖ/PDY bağlantıları oldukları gerekçesi ile kamudan 110 binden fazla kişi meslekten ihraç edildi. 14 Temmuz 2017 tarihinde yayımlanan 692 sayılı KHK ile de 7 binden fazla kamu personeli de meslekten ihraç edildi. Dün düzenlenen panelde açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan batının meslekten ihraç edilen FETÖ bağlantılı kişilere sahip çıktığını belirtti ve eleştiride bulundu.

ERDOĞAN’DAN ELEŞTİRİ

15 Temmuz darbe girişimi sırasında çatışmalarda darbecilerin öldürüldüğünü belirten Erdoğan, bu kişiler karşısındaki kişileri öldürmeye çalışırken ölmüşlerdir dedi. Darbeci hainler tarafından öldürülen, yaralanan vatandaşlarımıza gösterilmeyen ilginin darbecilere gösterilmesini eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, benim 250 vatandaşım şehit oldu açıklamasını yaptı.

Darbe girişiminde ve sonrasında tutuklanarak cezaevine gönderilen cezaevinde yatanların durumları, cezaevinde yatanların sayıları hakkında sorulan soruları da eleştiren Cumhurbaşkanı, bunların sorulması yerine darbecilerden kaç kişi öldürüldü ya da öldü bunu sorsanıza ifadesini kullandı. Benim 250 vatandaşım şehit oldu, darbecilerden ise 35 kişi öldü diyen Erdoğan, yaralanan kişilerin sayısının da sorulması gerektiğini açıkladı.

ALMANYA’DA 500 BİN KİŞİ ATILDI

Geçtiğimiz aylarda da açıklamalarında Almanya örneğini veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kamudan ihraçlarla ilgili açıklama yaparken yine Almanya örneğini verdi. Doğu Almanya ve Batı Almanya birleşmesi sırasında 500 binden fazla memur Almanın meslekten atıldığını, işlerinden edildiğini açıklayan Cumhurbaşkanı, darbecileri ve cezaevinde yatanların durumlarını soranların Almanyanın bu durumunu sormadıklarını belirtti.

GİTSİN ÖZELDE ÇALIŞSIN

Meslekten ihraç edilenlerin durumları ve imkanları hakkında sorulan soruları eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu kişiler için gitsin özel sektörde çalışsın açıklamasını yaptı. Erdoğan bu konuyla ilgili; “ihraç edilenler özelde çalışsın, bu kişilerin durumlarını artık biz mi düşüneceğiz, bize ne” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamanın videosu;

DEVLET BESLEDİ DEVLETE İHANET ETTİLER

Kamuda çalışırken örgüt bağlantıları gerekçesi ile meslekten ihraç edilen kişiler için “devlet besledi devlete ihanet ettiler” sözlerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu kişileri “devlet mi besleyecek” dedi.Sosyal Medyada Paylaşın:

6 yorum

  1. Ey cumhurbaşkanım seni mitinglerde desteklemek için sıcağın bağrında saatlerce bekleyen insan mı bu vatana ihanet etti, 15 temmuz gecesi telefondan çağrı yaptığında hüngür hüngür ağlayarak sokağa dökülen ve sabah güneş doğana kadar dua dua ustune bu memleketi ve seni kurtarmaya çalışan biri mi bu vatana ihanet etti, sen böyle değildin cumhurbaşkanım, sen mazlumun yanında olduğun için sevdim seni, zerre vatana ihanet ettiysem Allah kahretsin beni, peki ya etmediysem, sesimi duyacak değilsin c.baskanim sesimi duyacak olan ancak Allahtir, hamdolsun bir iş buldum işe ihtiyacım yok ancak şu vatana ihanet ettiler deyip genelleme yapmasan olmaz mı, uçakla bomba atan de silah çeken de devletin imkaniyla bu halka ateş edenler de ama şu veya bu nedenle yasal işlemlerinden dolayı işinden atılan biri nasıl vatan haini olur, sen ne yaptın diye sorarsan belirledigin hiç bir kriter yok c.baskanim, yok oğlu yok, 17-25 aralık öncesi 11 bin TL kredi çektim, ve devletin eline geçti diye hesabıma para yatirmadım açık bıraktım, vicdan, hak hukuk adalet bir gün elbet tecelli edecektir lakin sözleriniz vatana ihanet etmeyen biri için çok yaralayıcı, Rabbim bu vatana zeval vermesin, jöh pöh ve terörle mücadele.eden tüm yigitlerimize selam olsun.

    • Saygıdeğer hocam, sayın cumhurbaşkanı, bu yapıdan için, Ne istediniz de vermedik? diyor. Ben ise bu yapıya bir kuruş dahi verdiysem Rabb’im bin türlü belamı versin diyorum. Her zaman bu yapıdan uzak durdum. 17-25 Aralık, kumpas, inanmayın dediğim için çevremdeki bazı kişiler, Gözlerin kör mü? dediklerinde, Hiçbir şey göründüğü gibi değildir, dedim. Kulaklarında mı sağır? dediklerinde, İnsanın her duyduğunu söylemesi günah olarak kendisine yeter, diyerek hükümeti savundum. Gel gör ki bugün terör örgütüne üye olmakla suçlanıyorum. Benim rahatsız olduğum şey aradan bir yıl geçmesine rağmen adaletin tecelli etmesi adına adında adalet kelimesi geçen iktidar niçin adamakıllı bir araştırma yapmıyor? Ona değdi buna değmedi, mantığıyla hareket ediliyor. İktidar sahiplerine soruyorum. Böyle yaparak, yine aldanmış olmuyorlar mı?

  2. Allah ihanet edenle etmeyeni elbet ayırt edecektir.İşte o zaman çektiklerimin cezasını sebep olanların burnundan fitil fitil getirir inşallah

  3. Ben lütuf yada af değil hakkımı istiyorum. Babamdan harçlık istemeden okudum Türkiye 157.olarak atandım istifa edilmiş yasal bir sendikadan terörist ilan edildim.Allah büyük mühlet verir ihmal etmez.

  4. Zaten asıl sıkıntılarımızdan biri de bu özelde çalışalım bari ama çalıştırılmıyoruz. Admin öğretmenler için özel çalışmayla ilgili bir düzenleme olacak mı

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM