Meslekten ihraç edilenlerin kararları Mecliste reddedilirse ne olacak?

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan KHK ile ihraç edilenler hakkında ilerleyen zamanlarda denetim sonucu verilen kararların maddi olarak mağduriyet oluşturabileceği yönündeki eleştirilere cevap verdi.

Meslekten ihraç edilenlerin kararları Mecliste reddedilirse ne olacak?

Meslekten ihraç edilenlerin kararları Mecliste reddedilirse ne olacak?

Hürriyet gazetesinden Gizem Karakaş’ın haberine göre AK Partinin son MKYK toplantısında OHAL döneminde çıkartılan Kanun Hükmünde Kararnameler, KHK’lar ile ihraç edilen kamu personellerinin gündeme getirildiği belirtildi.

İHRAÇ KARARLARI İLERDE REDDEDİLEBİLİR

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında bazı milletvekillerinin KHK ile ihraç edilenlerin durumları hakkında söz aldığı ve görüş bildirdiği ifade edilirken, Milletvekillerinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “KHK ile alınan kararlar Meclise geldiğinde denetime açılacak, denetime açılan kararların ilerleyen yıllarda yaşanan ihraçların reddine karar verilebilir. Bu kararlarında bu sefer maddi olarak da mağduriyet yaratabileceği.” açıklamalarında bulunduğu belirtildi.

CUMHURBAŞKANI: HAYAT RİSKTİR

Milletvekilleri tarafından yapılan bu açıklama ve eleştiriler için AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yapılan işlemlerin ve alınan kararların doğru olduğunu işaret ederek “Biz doğru olanı yapıyoruz. Hayat risktir. Denetimden kaçmıyoruz” dediği öğrenildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

21 yorum

 1. Bir insanı karalamak bukadar kolay işte ALLAHA HAVALE ETTİM hepinizi okadar insanın Ekmeğiyle gururutla oynadınız vatan hainiyle suçladınız Nasıl can vereceksiniz çok merak ediyom İlahi Adalet şaşmaz bu dünyanın terazisi Bozulmuş rabbim yardım etsin

 2. Başkalarının hayatı üzerinden ris almak kolay.Ayrıca risk almak demek karşılığında bir şey kazanmak demektir. Burada devletin kazandığı birşey yok. Çünkü olan garibana oldu . Torpili olan , siyasi yakını olan kurtuldu .Ama garibansan, dürüst bir memursan , işini iyi yapıyorsan zaten sevilmeyen bir memursun . Tamamen idari kararla , fişlemeyle işinden atılırsın . Bu mu risk? Bu riskin sonucunda devlet be kazandı ? Bylock kullanan , bankalarda milyonları olanlar kurtuldu , onlarda risk almaya değmez miydi? Bence çok talihsiz bir açıklama olmuş , vicdandan , hukuktan uzak bir açıklama.

 3. Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir.Hukuk devletinde siyasi kararlar her zaman yargının denetimine bugün olmazsa da yarın tabidir. Bugün hukuku hiçe sayanlar; terörle, teröristle; suçla, suçluyla ömrünce aynı köprüden dahi geçmemiş, incinir diye kelebeğe dahi üflememiş on binlerce insanı hukuksuz bir takım kriterlerle itham ederek, suç oluşturmak hukuksuzluğun ta kendisidir. Anayasa ve yasaların belirtilen tarihlerde suç saymadığı ve hak olarak gördüğü bir fiili( sendika üyeliği vb.gibi) suç kapsamına nasıl alırsınız? Neredesiniz hukukçularımız, sosyal bilimcilerimiz, insan hakları savunucularımız?.. Bugün hukuk adına söz almayacak, risk üstlenmeyecek iseniz ne zaman üstleneceksiniz.

 4. ALLAH Büyüktür sabır imtahan zulmü yapanada yapılanada halk o kadar bozulmuş ki kendine dokunmazsa doğru diyor yarın başına çocuğuna aynısı gelir şüpheniz olmasın.

 5. mecliste reddedilirse demiyor haber. meclisten geçince yargı denetimine açılmış oluyor. ileriki yıllarda bu ihraçları mahkemeler iade edebilir. ederse ne olur diye sormuşlar. o da hayat risktir şeklinde bir cevap vermiş. haberin başlığından farklı bir şey anlaşılıyor. sanki meclis reddederse şeklinde anlaşılıyor. meclis reddedemez. çünkü cesaret ister.

  • Doğru olanı yapıyoruz diyip risk demek tam bir çelişki oluyor. Doğru yapılan şey risk teşkil etmez eğer doğru olduğundan emin değilsen riskden bahsedebilirsin.

 6. Benim hayatım karardı hastalandım arkadaşlar sağlığınıza dikkat edin üzüntüden oldu çocuklarıma çok üzülüyorum gözümün yaşı kurudu bütün bunları haketmek için ne yaptım yasal bir sendika üyeliği

   • Hep şahsınızı kurtarmak için çabalıyorsunuz. Sendika yasa dışımıydı ki bir yıl öncesinden çıkmıştım diyorsun. Yani senin dediğine göre sendikadan 1 ay önce çıkan terör örgütü üyesi mi? Ya da darbe ile hiç bir alakası ve bilgisi olmadığı halde sendika üyesiyken darbe girişimi yapılması onu suçlu mu kılar? Lütfen bırakın şahsi düşünmeyi. Hakkani düşünün

 7. oh ne güzel ya. nasıl olsa bu maddi cezalar cebinizden çıkmayacak. devlet hazinesi ödeyecek. eminim; o zaman da diyeceksiniz ki; bakın bunlar hazineyi ne kadar zarara uğrattılar. ama bu insanlar 19 aydır ne yapıyor diye hiç sordunuz mu; sizin yüzünüzden hangi sıkıntıları, hastalıkları yaşadıklarını hiç aklınıza getiriyor musunuz? bunların hem bu dünyada hem öbür dünyada hesabı olmayacak mı? hadi bu dünyada öldük hesaptan kurtuldunuz. peki öbür dünyada?

 8. Benim eşim öldü acaba bunada bir çare düşünmüşler mıdır öldüğü halde soruşturması devam ediyor

  • bunlar peşini bırakmaz valla.ama orda allah var kimseden korkmaz adaletli yalancılara iftiracılara işkencecilere tehditlere boyun eğmez.vay o zaman şimdi burda keyf yapanlara

 9. Değerli büyüğümüz masumların üzerinden kumar oynanmaz.Ya tutarsa diye attığınız insanların hayatı,onuru,şerefi bu.1 kişi dahi olsa kul hakkı.Mahkemei Kübra çetindir kimsenin torpili geçmez.

 10. 1) KHK’larla suçsuz insanlarında ihraç edildiğinin… 2)Hukuk devletinden ne kadar uzakta olduğumuzun ikramıdır. Zulme uğrayanlar sabretsin zulmedenlere akıbetlerini beklesin.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM