Meslekten ihraç edilenlerin yazacakları itiraz dilekçeleri özgün olmalı

Meslekten ihraç edilmiş ve suçsuz olan mağdurlar itiraz dilekçelerini oluştururken dikkatli olmalılar. İçerikleri kendileri yazmalılar.

Meslekten ihraç edilenlerin yazacakları itiraz dilekçeleri özgün olmalı

Meslekten ihraç edilenlerin yazacakları itiraz dilekçeleri özgün olmalı

FETÖ soruşturması ve PKK soruşturması kapsamında meslekten ihraç edilen MEB personeli başta olmak üzere on binlerce kamu personeli yer almaktadır. Meslekten ihraç edilen ve suçsuz olduğuna inananlar için geçtiğimiz haftalarda itiraz komisyonları kurulmuştu. Mağdur olan kişiler itiraz dilekçeleri ile birlikte suçsuz olduklarını, göreve iade edilmek istediklerini resmi olarak makamlara ilettiler. Ancak yetkililer tarafından mağduriyet edebiyatı yapıldığı belirtildi. Mağduriyet edebiyatında en dikkat çeken unsur ise büyük bir kitlenin aynı taslak ile itiraz başvurusu yapması oldu.

TEK TORNADAN ÇIKMIŞ GİBİ

Başbakan Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş başta olmak üzere hükümet yetkilileri itirazlarda en dikkat çeken noktanın itiraz dilekçeleri olduğunu vurguladılar. İtiraz dilekçelerinde itiraz edenlerin kullandıkları itiraz dilekçe örneklerinin çoğunluğu aynı. Bu da FETÖ’nün itirazlar konusunda üyelerine yardımcı olduğu algısını oluşturdu. FETÖ lideri Fethullah Gülen’in meslekten ihraç edilen üyelerine talimat vererek hepsinin itiraz etmesi gerektiği bilgileri kamudanhaber medyasında yer aldı. Gülen’in üyelerine bu tarz bir talimat vererek, itiraz dilekçelerini de hazırlatması mağdur edebiyatı oluşmasında en büyük etkendir. İtiraz edenlerin dilekçe örneklerinde %90 ı benzer taslakta benzer içeriklere sahipse yetkililer bu konuda uyarmakta haklılar.

ÖZGÜN OLSUN

ogretmenlericin.com olarak mağdur olan MEB ve kamu personeli adına düzenlediğimiz, hukukçulardan temin ettiğimiz meslekten ihraç edilenler için itiraz dilekçe örnekleri sizlerle paylaşmıştık. Paylaşımlarımızın hepsinde kişisel durumunuzu elinizdeki somut evrak ve belgelerle birlikte sunmanızın yarar sağlayacağının vurgusunu yaptık. Herkes aynı içerikle itiraz ederse ortaya mağdur edebiyatı çıkar. Meslekten ihraç için yazılan itiraz dilekçesinde içerik açısından aynı şablon kullanılamaz, kullanılmamalıdır. Bu yüzden itiraz edeceklerin kendi durumlarını ayrıntılı bir şekilde anlatmaları gerekmektedir.

SOMUT EVRAK, KANIT, ŞAHİT SUNUN

Aktif Eğitim-Sen’e üye olurken size baskı yapan varsa ismini belirtin, şahit varsa yazın, bununla ilgili herhangi bir belgeniz varsa itiraz dilekçesine ekleyin. ByLock uygulaması ile alakanız yoksa savcılıktan telefonunuzun incelenmesini ısrarla talep edin. Sizin bilginiz dahilinde olmayan üzerinize bir hat çıkmışsa bunun sizle alakalı olmadığına dair GSM operatöründen evrak talep edin. Bu örnekler çoğaltılabilir. Önemli olan itiraz dilekçesi içeriği tamamen size özgü olsun ve sizle alakalı tüm veriler yer alsın.

Öğretmenler İçin

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

3 yorum

  1. Merhabalar ben Vahdettin Acgöz Van da 16 yıldır ingilizce öğretmenliği yapıyorum.Arkadaslar aktifsen denilen lanet olası sendikadan dolayı maalesef ihraç edildi. Size tüm mukaddes bildiğim değerlerimiz üzerine yemin ederim ki feto terör örgütü ile hiçbir alakam yoktur.Fakat şu anda 3,5 aydır ihraç edildim.Arkadaslar üç kız babaşıyim.Bakın bu terör örgütü ile bir alakam olsa vallahi zerre kadar üzülmem.

    • hocam bn ayetulah szi çok seviyoruz burdan tüm yetkililer sesleniyorum bn 4 yıldır vahdetin hocayı tanıyorum bu güne kadar ne terör nede fetö ile ilgili hiç bir şey görmedik hocamızda sizden rica ediyorum hocamız geri gelsin

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM