Mevlüt Çavuşoğlu; FETÖ soruşturmasında 350 diplomat ihraç edildi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu soru önergesi cevapladı. TBMM’de FETÖ soruşturmaları ile ilgili yanıt veren Bakan, 350 diplomatın meslekten ihraç edildiğini açıkladı.

Mevlüt Çavuşoğlu; FETÖ soruşturmasında 350 diplomat ihraç edildi

Mevlüt Çavuşoğlu; FETÖ soruşturmasında 350 diplomat ihraç edildi

Dışişleri Bakanlığından yayımlanan üç KHK ile toplamda 408 kişinin ihraç edildiğini belirten Mevlüt Çavuşoğlu, ihraç edilen kişilerin  667 sayılı KHK, 672 sayılı KHK ve 675 sayılı sayılı KHK ile meslekten ihraç edildiklerini açıkladı. Çavuşoğlu meslekten ihraç edilen Dışişleri Bakanlığı personeli içerisinde de yer alan diplomatları ve diğer personellerin sayısal dağılımını açıkladı.

350 DİPLOMATA İHRAÇ

Meslekten ihraç edilen Bakanlık personeli arasında 350 kişinin diplomat olduğu bilgisini veren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, meslekten ihraç edilen kalan 58 kişinin ise Dışişleri Bakanlığında çeşitli kademelerde çalışan personel olduğu vurgusunu yaptı. 16 Temmuz-7 Kasım 2016 tarihleri arasında ise meslekten ihraç edilip görevine iade edilen Dışişleri Bakanlığı personeli bulunmadığını belirtti.

16 TEMMUZ-7 KASIM ARASI İSTATİSTİKLER

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından verilen bilgilerin 16 Temmuz-7 Kasım 2016 tarihleri arasındaki süreci kapsadığını hatırlatalım. Çavuşoğlu ayrıca kendisine yöneltilen soruya verdiği cevapta Dışişleri Bakanlığına 16 Temmuz-7 Kasım 2016 tarihleri arasında açıktan atama ile personel alımı yapılmadığını belirterek, bu tarihler arasında da mahkeme kararı ile görevine iade edilen personel bulunmadığını ifade etti.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM