Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Andımız ile ilgili değerlendirme yaptı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Danıştay tarafından verilen Andımız kararına yönelik açıklamalarda bulundu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Andımız ile ilgili değerlendirme yaptı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Andımız ile ilgili değerlendirme yaptı

28.10.2018 Pazar günü CNN Türk ekranlarında hafta sonu adlı programa katılan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Danıştay’ın Andımız kararı sonrası MEB’in kararı temyize götürdüğüne değinirken, 2023 Eğitim Vizyonu Belgesi sürecinde Andımız kararının tebliğ edilmesinin sorgulanması gerektiğine işaret etti.

ANDIMIZ TARTIŞMASI SÜRÜYOR

Program sunucusu tarafından Andımız kararı Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a hatırlatılırken Siyasi partilerin Andımız konusunda farklı tutum sergilediklerine dikkat çekildi. Andımızın hem siyasi tarafı hem de eğitim tarafı ilgilendiren bir durum olduğuna vurgu yapılırken Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un Andımız konusunda kendi düşünceleri soruldu.

ANDIMIZ KARARI ZAMANLAMASI MANİDAR

Danıştaydan Andımız kararının Nisan 2018 de çıktığını belirten Bakan Ziya Selçuk bu kararın vizyon belgesi açıklanırken gündeme getirildiğini söyledi. 5 yıldır bekleyen kararın Nisan 2018 de sonuçlandırıldığını ancak 2023 Eğitim Vizyonu açıklaması yapılacak haftada ortaya çıktığını vurgulayan Bakan Selçuk Danıştayın kararının zamanlamasına dikkat çekti.

Andımız konusunda Bakan Ziya Selçuk’un açıklaması video;

CUMHURBAŞKANININ YANINDAYIZ

“Gelecekle ilgili bir şeyler kurgulamaya çalışıyoruz” ifadesini kullanan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararın zamanlamasına değindiği açıklamayı hatırlattı. “Milli Eğitim Bakanlığı kabinenin doğal bir üyesi olarak elbette Sayın Cumhurbaşkanımızın çizdiği çerçeve doğrultusunda meseleye bakıyor” ifadelerini kullanan Bakan Ziya Selçuk Andımız kararı ile ilgili Cumhurbaşkanının çizdiği çerçevede durduklarını söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM