Milli Savunma Bakanı Fikri Işık; FETÖ’den dolayı 22 bin 85 kişi ihraç edildi

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık; FETÖ’den dolayı 22 bin 85 kişi ihraç edildi Bakan Işık FETÖ soruşturması kapsamında Türk Silahlı Kuvvetlerinden ihraç edilen, göreve iade edilen personel hakkında açıklamalara bulundu. Savunma Bakanı Fikri Işık TSK’dan ihraç edilip göreve iade edilen 39 kişi olduğunu belirtirken askeri öğrenci dahil TSK’dan ilişiği kesilen, meslekten ihraç edilen toplam 22 bin […]

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık; FETÖ’den dolayı 22 bin 85 kişi ihraç edildi

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık; FETÖ’den dolayı 22 bin 85 kişi ihraç edildi

Bakan Işık FETÖ soruşturması kapsamında Türk Silahlı Kuvvetlerinden ihraç edilen, göreve iade edilen personel hakkında açıklamalara bulundu. Savunma Bakanı Fikri Işık TSK’dan ihraç edilip göreve iade edilen 39 kişi olduğunu belirtirken askeri öğrenci dahil TSK’dan ilişiği kesilen, meslekten ihraç edilen toplam 22 bin 85 kişi olduğunu açıkladı.

ASKERİ ÖĞRENCİLER

Bakan Işık, askeri okullarda öğrenim gören ve TSK ile ilişiği kesilen askeri öğrenci sayısının 16 bin 409 olduğunu ifade etti. 15 Temmuz’dan sonra FETÖ’nün en büyük yapılanması olarak gösterilen Askeri Okullar kapatılmış, okullar ve öğrenciler Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bünyesine devredilmişti. Bakan Fikri Işık Milli Savunma Bakanlığı bütçesi ile ilgili TBMM’de yaptığı konuşmada meslekten ihraç edilen Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) hakkında da bilgi verdi.

5 BİN 676 PERSONEL İHRAÇ EDİLDİ

Türk Silahlı Kuvvetleri’nden (TSK) 5 bin 676 personelin ihraç edildiğini ifade eden Işık, ihraç edilen TSK personelinin FETÖ terör örgütü ile bağlantılı oldukları gerekçesi ile ihraç edildiğini belirtti. İhraç edilen kişilerden 39 kişinin suçsuz olduğunun tespiti üzerine göreve iade edildiğini vurgulayan Bakan Fikri Işık,  22 bin 85 personelin TSK’dan ilişiğinin kesildiğini açıkladı.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. işte burada şu kriterlerin saçmalığı ortaya çıkıyor: ordudan ihraç edilenlerin büyük bir kesimi darbe sebebiyle. (içinde masum olan, ilgisi olmayanlar da var elbette). Askerin sendikası olmaz, bankasyayla da kolay kolay işi olmaz, adamların OYAK’ı var. olsa olsa özel okul. O yüzden darbeyi yapmaya çalışan kesimden ihraçlar, diğerlerinden her halükarda az olur.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM