Milli Savunma Bakanı Fikri Işık; yeni KHK çıkacak ve yeni ihraçlar olacak

TRT Haber’e konuk olan Fikri Işık yeni ihraçlar olacak açıklamasını yaptı. Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde FETÖ soruşturmalarının sürdüğünü ifade eden Işık, yayımlanacak yeni KHK ile birlikte yeni ihraçlar olacak vurgusu yaptı.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık; yeni KHK çıkacak ve yeni ihraçlar olacak

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık; yeni KHK çıkacak ve yeni ihraçlar olacak

Bakan Fikri Işık son dönemde askerler arasında yaşanan gıda zehirlenmesi konusunda açıklamalarda bulundu. Işık, askerlerin yedikleri yemeklerden dolayı zehirlenmesi hususunda yetkili 6 kişinin açığa alındığını, tüm incelemelerin ayrıntılı bir şekilde araştırıldığını belirten Savunma Bakanı Fikri Işık, soruşturmanın tamamlanması ile birlikte alınması gereken tüm tedbirlerin de alınacağını ifade etti.

2 YILDA 11 BİN TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Terörle mücadelenin sürdüğünü belirten Fikri Işık, terörle mücadele edilirken en az sayıda şehit verilmesi için uğraştıklarını ifade etti. Son iki yıl içerisinde 11 bin teröristin etkisiz hale getirildiğini açıklayan Milli Savunma Bakanı terörle mücadelede büyük bir başarı gösterildiğinin altını çizdi. Son yıllarda teknolojik cihazların ve İHA’ların yoğun olarak kullanıldığını ifade eden Işık, silahlı olan HÜRKUŞ’ların da bölgeye gönderildiğini açıkladı.

Afrin’e olası bir operasyondan Türkiyenin çekinmeyeceğini vurgulayan Fikri Işık, S-400 savunma füzeleri konusunda da Rusya ile teknik çalışma konusunda son aşamaya gelindiğini açıkladı. Türkiye sınırları içerisinde teröristlerin rahat edeceği bir karış dahi toprak olmadığını belirten Bakan Işık, önceden operasyon yapılamayan yerlerin artık olmadığını ifade etti.

Bakan Fikri Işık’ın açıklaması video;

Bakan Işık Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde FETÖ yapılanması kapsamında ihraçlar olacağını vurguladı.

YENİ KHK VE YENİ İHRAÇLAR GELİYOR

Yeni KHK ile yeni ihraçlar yaşanacağını belirten Fikri Işık, ihraçlarda kaç kişinin ihraç edileceği konusunda sayı vermenin yanlış olacağını ifade etti. FETÖ ile mücadelenin durmadan anlık olarak yapıldığını açıklayan Işık, twitterda sabitlenen twit gibi FETÖ mücadelesinin de bakanlık nezdinde sabitlendiğini belirtti.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

4 yorum

  1. Şehitlerin şefaati üzerimize olsun.Allahın laneti fetö ve fetönün peşinden gidenlere olsun.Göz yaşı nedir bilirmisiniz? Bebek çocuk,anne,baba vs.mekkeyi fethedince başını önüne eğen efendimiz Muhammed mustafa nın mallarınız malınız dediğini bilirmisiniz? Ağlayanın arşı titrettiğini bilirmisiniz? Yalan yanlış sırf o kişiyi sevmediği ve sizin tarafınızda sandığınız kişi ve kişiler istedikleri gibi at koşturrmak için tüyü bitmemiş yetimin hakkını yediklerini bilirmisiniz? Allahın gücüne gider gazabına maruz kalırım düşüncesiyle makam ve mevkisini terkedenleri bilmezmisiniz? düşünmezmisiniz? Arşı alayı titrtmekten imtina etmeyi bilmezmisiniz? Kur’an-ı kerimi dünyevi illerimize göre yorumlamak hoşunuzamı gider? 1400 senelik evliyaları hayatları örnek teşkil etmezmi düşünmezmisiniz?kalpler katılaşmışsa onu yumuşatmak Rabbimin işi bu kişilere ne söylesen boş demekki müslüman olduğunu sanıyorlardı iyilik yapıyoruz sanıyorlardı vesselam. La ilahe illallah muhammedurrasulullah

  2. Şehitlerin şefaati üzerimize olsun.Allahın laneti fetö ve fetönün peşinden gidenlere olsun.Göz yaşı nedir bilirmisiniz? Bebek çocuk,anne,baba vs.mekkeyi fethedince başını önüne eğen efendimiz Muhammed mustafa nın mallarınız malınız dediğini bilirmisiniz? Ağlayanın arşı titrettiğini bilirmisiniz? Yalan yanlış sırf o kişiyi sevmediği ve sizin tarafınızda sandığınız kişi ve kişiler istedikleri gibi at koşturrmak için tüyü bitmemiş yetimin hakkını yediklerini bilirmisiniz?Allahın gücüne gider gazabına maruz kalırım düşüncesiyle makam ve mevkisini terkedenleri bilmezmisiniz? düşünmezmisiniz? Arşı alayı titrtmekten imtina etmeyi bilmezmisiniz? Kur’an-ı kerimi dünyevi illerimize göre yorumlamak hoşunuzamı gider? 1400 senelik evliyaları hayatları örnek teşkil etmezmi düşünmezmisiniz?kalpler katılaşmışsa onu yumuşatmak Rabbimin işi bu kişilere ne söylesen boş demekki müslüman olduğunu sanıyorlardı iyilik yapıyoruz sanıyorlardı vesselam. La ilahe illallah muhammedurrasulallah

  3. Bu soruşturmalar hep atmak için sürüyor. Almak için kimse kılını kıpırdatmıyor. Biraz da haksız yere atılanları soruşturun. Hata yapmış, yanılmış olamaz misiniz? Geçmişte yanıldığınız gibi. Her şeyin hakikatini Allah bilir.

    • Bende gecen sordum hakkinda dava dahi acamadiklari kisiler icin bir calisma varmi diye yok dediler yeni ihraclar icin calisiyolar dediler gidin kendinizi olmayan mahkemede aklan diyorlar şuna eminim artik vatan millet kimsenin umrunda değil ali gider veli gelir mantigi ali giderde onca tecrube emek birikim gider sifirdan veli gelir herkes kendi yerini koltugunu düşünüyor hep düşünürdüm etrafimda bu kadar özveri ile calisan insan varken neden bu devlet beş ileri dört geri geliyo diye gecte olsa sebebini anladim bana birşey olmasın mantigi KOLTUK

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM