Müezzinoğlu; çıkacak KHK’de meslekten ihraçlar ve göreve iadeler olacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu gazeteciler ile bir araya geldi. Gazetecilere açıklamalarda bulunan Bakan Müezzinoğlu çıkacak olan Kanun Hükmünde Kararname içerisinde meslekten ihraç edilenlerin olacağını aynı zamanda da göreve iadelerin gerçekleşeceğini belirtti.

Müezzinoğlu; çıkacak KHK’de meslekten ihraçlar ve göreve iadeler olacak

Müezzinoğlu; çıkacak KHK’de meslekten ihraçlar ve göreve iadeler olacak

Yeni KHK ne zaman çıkacak? Numan Kurtulmuş tarafından geçtiğimiz gün yapılan yeni KHK açıklamasından sonra meslekten ihraç edilen ve suçsuz olduğuna inanan kişiler umutla bu KHK’yı beklemektedir. Valilikler aracılığı ile yapılan itirazların değerlendirme süreçleri ağırdan işlese de, suçsuz olan ve mağdur olduğunu belirten MEB personeli ve kamu personelleri çıkacak Kanun Hükmünde Kararname’de iade edilmeyi umut ediyorlar.

MÜEZZİNOĞLU: İADELER DE OLACAK

Bugün Bakanlık binasında gazetecilerle bir araya gelen Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, yeni çıkacak olan Kanun Hükmünde Kararname için kendisine yöneltilen soruyu cevaplandırdı. Çıkacak yeni KHK’de ne olacak sorusuna cevap veren Mehmet Müezzinoğlu, KHK içerisinde ihraçların da olacağını iadelerin de gerçekleşeceğini vurguladı. OHAL süresinin üç ay daha uzatıldığını vurgulayan Bakan Müezzinoğlu, bu yüzden FETÖ soruşturmalarının detaylı olarak sürdürüldüğünü, kısa süre içinde çıkacak olan KHK ve sonrasında çıkarılacak KHK’lerde de ihraç ve iadelerin olacağını belirtti.

Öğretmenler İçin

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

51 yorum

 1. 14 ekimde esim bylocktan aciga alinip 15 gun sonra ihrac oldu. 2400 ogretmenin 1700 acikta 700 u ihrac hepsine bylock denildi. Bu 700 neye gore ihrac. A simdi ne olcak. Savciliga gittik kendi istedimiz ile ifade verdik ve arastirma yapildi. Uzaktan yakindan ilgisi yoktur cikti. Simdi neye gore ihrac neye gore acikta olanlar. 2400 ogretmen listesi cok sorunlu. Aveaya dava aciyorum. Mili egitimde vebal altinda artik.

 2. Öğretmenlik mesleğine gönülden aşık birisi olarak bu yaşananlara isyan ediyorum.allahtan başka kimseye güvenim yok.22 yıllık öğretmenlik hayatım onurun şerefim uyduruk bir sendika yüzünden gitti.yaşamak bile zulüm devletimiz bizlerin sesini duyuyormu acaba.Madem suçluyum benim dışarda ne işim var yerim yurdum belli atın içeri ağaç kabuğu yiyerek ölmek istiyorum.bizleri öldürün gitsin.dayanamiyorum artık.hergün bir gelişme varmı diye haber okumaktan yoruldum.ülkemiz güzel ülkemiz üzerinde her gün ne oyunlar oynanıyor.Allah yar ve yardımcımız olsun.Amin.

 3. Sayın editör isimsiz ihbarlarla ihraç olanlar ne olacak başbakanlık genelgesi ile bu durumda olanların dönmesi gerekmezmi lütfen haber yaparmisiniz değerli ediror

 4. Sayin editor 2015 yilinda annemin bilezikleri icin kasa kiralamistik.en dusuk fiyat bankasyaydi.gorevli bize 50 tl katilim hesabi actirmamizi soyledi.sonra 2016 nisan ayinda paramizi cekip hesabimizi tamamen kapattirdik. Evimizi arabamizi satip yuklu miktarda yatirmadik surekli para transfer etmedik.saka gibi fetocu ilan edildik. Heryere dilekce yazdim.sayin basbakanimiz adama bakiyorsun hesabinda 50 tl para var.bu yetmez daha somut delillerle gelin oda yetmez vicdaninizin sesini dinleyin dedi. Kapatilmis bir hesaptan dolayi hergun aglamaktan yoruldum.

 5. Türk milletinin yarısı adına soruyorum , abd , israil , rusya hakkında ki açıklamalarınız sizi kahraman yaptı ve alkışladık sonra van minut , mavi marmara , rus uçağı ve daha bir çok olayda özür dilediniz yine alkışladık , ergenekon ve balyozda savcısı oldunuz alkışladık , olimpiyatlarda balkonda pensilvanyaya selam saldınız alkışladık , etmediğiniz hakaret kalmadı yine alkışladık , ergenekon a kumpas dediniz tahliye ettiniz yine alkışladık , kuranı elinize aldınız meydanlarda alkışladık makara geçtiniz alkışladık , çözüm deyip tüm tavizleri verdiniz alkışladık , müzakere bitti dediniz alkışladık , davutoğlu dediniz önce alkışladık sonra yuhaladık , ihraç ettiniz haklısınız diye alkışladık , iade ederseniz yine alkışlıyoruz yani bugün siz ne derseniz deyin alkışlıyoruz , yarın aksini derseniz yine alkışlıyoruz bizim gibisi dünyada var mı ?

 6. Haybeden isimden asimdan oldum 5 yaşındaki evladmn hayatı ve geleceği ellerimden kayıp gidiyor bir hiç ugruna..kiytirik bir sendika hayatmi mahvetti su dünya dar geliyor icimdeki skntinn tarifi yok ölüm bir ödül gibi geliyor…sendkaya üye yapandan başka bir Allahn kulunu tanimam etmem 2 yil öncede istifa ettim ne edeym daha..bosunami ümit ediyoruz acaba sucsuzlar dönecek diye..kurunun yannda yanacaz sanrm

  • Aynı duyguları yaşıyorum. Ama yaşam devam ediyor. İsteseler te olamıyoruz. Çocukların hatırına yaşayacağız ve yeni iş arayalım yapabileceğimiz bir iş vardır. Rabbim herkese sabır versin.

 7. Sayin editor icinde 50 tl bulunan kapatilmis bi banka hesabindan ihrac edildim.geri donermiyim

   • 2014 yılı itibari ile toplam işlem 50 tl ise başka kriter yoksa kesin dönersen. Ancak çok sayıda insan yüklü para yatırdı ve bu parayı belli süre sonra çekti hesapta cuzzi para kaldı böyle ise malesef

    • Sayın editör ben size birşey sormak istiyorum Asya emeklilikten bireysel emeklilik ihraç nedenlerinde varmı

   • Baska hicbir kriter yok.sadece 2015te acilip 2016 da kapanan ve icinde 50 tl bulunan kapatilmis bir banka hesabi var. Editor sucsuzlugumu nasil anlatacagim bilemedim.hasta annemle ortada kaldik ev kira. En sonki khk da ihrac edildik.sendika yok dernek yok bylock yok gazete yok sosyal medyada begeni paylasim yok.sohbetlere gitmedim. Saka gibi resmen

 8. iFTİRA ATMANIN VEBALİ…
  Müminler kendilerine bir iftira atıldığında, Allah’ın kendilerini bununla denediğini, sabır göstererek tevekkül ederlerse Allah’ın kendilerinden razı olacağını ve kendilerini bu iftiradan temizleyeceğini bilirler. Nitekim bir ayette müminlere atılan iftiranın, kendileri için aslında bir hayır olduğu şöyle bildirilir:

  Doğrusu, uydurulmuş bir yalanla gelenler, sizin içinizden birlikte davranan bir topluluktur; siz onu kendiniz için bir şer saymayın, aksine o sizin için bir hayırdır. Onlardan her bir kişiye kazandığı günahtan (bir ceza) vardır. Onlardan (iftiranın) büyüğünü yüklenene ise büyük bir azap vardır. (Nur Suresi, 11)

  Kuran’a uyan insanlar, herşeyden önce tüm olayların Allah’ın bilgisi ve kontrolü altında gerçekleştiğine ve her olayı Allah’ın kendileri için en güzel ve en hayırlı şekilde yarattığına kesin bir bilgiyle iman ederler. Dolayısıyla, en şiddetli ve acımasızca görünen iftira sözü ile de karşılaşsalar, bunun ardından mutlaka kendileri için bir hayır geleceğini bilirler. Elbetteki, müminler kendileri hakkında söylenen asılsız sözlerden uzak olduklarını göstermek ve iftirayı üzerlerinden atmak için her türlü meşru yola başvururlar. Ancak, sonuçta Allah’ın kendileri için hayır ve güzellik dilediğini bilerek bunu yaparlar.

  Hatta kimi zaman dünya hayatındaki imtihanın bir parçası olarak, bir mümin için iftira ile birlikte birçok başka zorluk da peşi sıra gelebilir. Aynı dönemde çok şiddetli bir hastalık geçirebilir, ailesi, yakınları mağdur duruma düşebilir ya da herhangi bir nedenle zor durumda kalabilir, maddi açıdan bazı güçlükler çekebilir. İşte gerçek bir Müslüman tüm bunların Allah katından bir deneme olduğunu, her zorlukla beraber bir kolaylık yaratıldığını ve sabredenlerin cennet ile müjdelendiklerini bilerek çok kararlı, itidalli, cesur ve şevk dolu bir tavır gösterir. Asla sıkıntı duymaz, ümitsizliğe kapılmaz, üzülmez; başına gelen tüm zorlukları Kuran’da emredilen akılcı tavır ve güzel üslupla karşılar.
  İHBAR demek İFTİRA demek!Yukarıdaki yazıyı okuyunca içim rahatladı.Bu da bir imtihanmış!

 9. Bu yanlıştan tez zamanda dönülmeli.. Binlerce Suçsuz bir insanın rızkı kesilip, itibarı yok sayılırsa bu durumdan Allah razı olur mu?

 10. 672 ile açığa alınmadan ihraç.Ben irtibatlı iltisaklı her ne ise değilim.Sendika 2014 te istifa.Kim inanır ki bana.Vijdani kanaatleri aleyhimde.Allah şahit bana.Bu hak kalırsa mizana yakar onları.Bu kadar rahatsalar beklesinler bende onlarla bekleyenlerdenim.Masumları mazlum edenler mizanda ne yaparlar yarın çok uzak değil.Çok yakın çok.

 11. 672 sayılı KHK’da açığa alınmadan ihraç edilenler,hangi sebepten ihraç edilmiş olabilir?Bilgisi,tahmini,etraftan duyumu olanlar var mı?

 12. Şu olumsuz yönde yazanlar sizi Allah a havale ediyorum.Hukuk okumadım ama dün suç olmayan bugünde olmaz ne kriteri….Magna karta kanunlarını arar hale geldim.Ama bir de öbür taraf var…

 13. Banka kapatılmadı hatta bir ara diyanet hac paralarını oraya yatırmaları için yönlendirdi…

 14. Cevabın 17 aralik ise eger 17 aralik bana ve millete yapilmadi yolsuzluk yapanlara yapildi o yuzden birseyler anlamamam çok doğal….

  • tam da bu işte.. halen daha 17 aralık borazanlığı yapıyorsunuz. 17 aralık da fetö tezgahı olduğu gün gibi aşikarken dilinize dolamışssınız halen hırsız yolsuz diyorsunuz. sorsan şimdi fetöyle irtibatım yok, gülen itini tanımam sohbetini vaazını dinlemişliğim, gazetesine aboneliğim yok dersiniz..

 15. Şu olumsuz yorum yazanlar ben buradan isimleri bizi göremiyorum yoksa izninizle hitap ederdim. Hele de şu geriye dönük suç ve ceza işletilemez diyen kişi suçumuz sendika ise 15 temmuzdan cook önceydi banka ise yine aynı şekilde… neden bizimki işletiliyor da onların ki isletilemiyor acaba
  LÜTFEN CEVAP YAZ ÇOK MERAK EDIYORUM NE DIYECEĞINİ… DIYECEĞIN HERŞEYE BIR CEVABIM OLACAK.

  • o olumsuz bir yorum degildiki hocam.birisine cevapti. zaten dikkat cekmek istedigim oydu. geriye isletilemez ama bu ulkede isletiluyor yani hukuk hice sayiliyor keyfi bir duzen var demek istedim. lutfen bidaha okuyun

 16. Ankara’da dayım yok, yokluk içinde, devlet yurtlarında yatılı okudum. Kısacası tanıdğım kimsem yok ama umudumu hiç yetirmedim İnşallah çıkacak ilk khk’da ismimi göreceğimi düşünüyorum çünkü hiçbir suçum yok sadece arkadaş hatrına 3-5 aylığına sendika üyeliği yüzünden ihraç oldum. Adelete olan inancım tam devletçi yetiştik devlete isyanımız hiçbir zaman olmadı, inşallah suçsuz olan mağdur edilen herkes geri döner.

  • 12 aydan az kalanlar ikinci kriter yoksa ihrac olmadi dendi..ikinci bir kriteriniz yoksa 3 5 aydan neden.ihrac oldunuz..3 5 ay kalip istifa etmis.su an girevde tanidigim.cok kisi var..sadece 3 4 ay kalip ihrac olanlar 15.temmuza kadar kalmis kisiler

   • 2sy kalip istifa eden var ihrac edildi hocam.kim niye geri veriliyor kim atiliyor bilem yokki

 17. Sayın editör bu khk da sendikadan istifa edenler ve başka bir bağı olmayanlar geri dönecek mi? Bir bilginiz var mi?

 18. Sayin editör Komisyon görevini tamamladı demişsiniz .bütün itirazlar degerlendirildimi acaba

 19. Allaha hamdolsun ki gömleğimiz arkadan yırtık. Vicdanen rahatız ama magduruz darbeden de darbecilerdende terorden de terörist lerdende Allaha sığınıyoruz. Rabbim devletimizi ve milletimizi de bu tür seylerden muhafaza etsin. Allah mağdurların yar ve yardımcısı olsun

 20. Artık yasal olan kriter lerle insanların ekmeği ile oynamayin.Egitimsenliler gibi görevde soruşturma yapılsa ne olur.

 21. Peki kullanmadığı/indirmediği halde hattında bylok görünüyor denilenler bu şekilde iftiraya uğrayanlara ne olacak? Teknik araştırma ve sağlam süzgeçli komisyonlar ancak çözer bu işi..aksi durumda fetö bağlantısız ben gibi kişilere bütük zulüm yaşatılır

 22. ALLAH büyük: FETÖ hainini hazırlayan, büyüten,sorular sızdırılırken göz yuman ve haksız atamalar yapılırken ses çıkarmayan tüm şahısların FETÖ ile ilgili hem bu dünyada hem ahirette cezasını versin. Ama hiç alakası olmayan oldu bittiye getirilen ihraçlarla atılanlara da yardımcı olsun.

 23. 30 iade olur, onlarda dayısı olanlar, 10 bin ihraç olur beklentiye girip hayal kırıklığına uğramaktan bıktık

 24. gerçekten ama gerçekten yanlış yapılan varsa, fetö ile uzaktan yakından ilgisi olmayan varsa, ters fişleme ya da ortak wifi veya gsm hattı nedeniyle yapılan hatalardan dolayı masumlar varsa derhal iadeleri yapılsın.. mağduriyet oluşturulmasın. ama sohbet, himmet, özel okul, sendika, gazete, dergi, sosyal medya vb unsurlarla fetö sempatisi ve desteği olanlar için geri iadeler sancılı olur. fetö ile mücadele neticesiz kalır. fetönün asıl mağduru halkımızdır. masumiyet ve mağduriyet konuları üzerinde hassas çalışılmalıdır. birilerinin baskısı, isteği ile atılacak adımlar bu mücadeleyi kaybettirebilir.

  • Hükümetin bu yapıyla Okan yakınlığı herkes tarafından malum bu konuda ne disunuyorsunuz merak ediyorum . Bu okullar dernekler sendikalar merdiven altı kurulmadı izinlerini kendileri verdi hemde son güne kadar. Gerçekten onları da hatalı buluyorsanız objektif olduğunuzu düşüneceğim yoksa gücün yanında olmayı tercih ettiğinizi düşüneceğim

  • suc ve ceza geriye dogru isletilemez. hammurabi de bile isletilmemisti. gunumuz turkuyesinin hangi caglara geri dondugunu sen dusun.hammurabi dende geri. belki boyle bir cag dunyada yasanmamista olabilir.dinazor devrinde bile

  • En tehlikeli iade bylock olur ters fişlemë diye bir şey yok eşine dostuna kendi adina hat çıkarmatacaksin wifi adresini kimseyle paylasmayacaksin. Zaten başlı başına bunlar suç gsm hatası varsa git mahkemeye ver alan. Sonuçta buyukbaslar hep başkasının üzerine çıkarttığı hatla bylock kullandı

  • Ne yani yasadigim sehirdeki tek tamgun egitim Veren okula cocugumu gonderdigim icin hainmi oldum

  • Allah senide bu duruma dusururse akp li yada ebs li oldugn icin Paralel.ilan edilirsen..yada akpli birilerinin yanlis isleri sana yuklenirse o.zaman.anlarsin.. ben egitimbirsenli bir ogretmenim..ama en onemlisi.insanim ve mazlumun yanindayim darbeyi bilen yaoani assinlar yardim.yataklik edeni assinlar ipini ben cekeyim.ama.birakin ginahsiz erleri birakin gariban.ogretmeni memuru..yaziktir gunahtir

 25. Ankarada dayım yok bakan tanıdığım yok bi şoför babanın çocuğuyum.Benim iş Allaha kaldı.Kısmet olsun yüce devlete güvenim tam.Eninde sonunda olur inşallah bekliyorum umudumu yitirmedim.

 26. Bu kriterler değişmediği sürece veya milat 15 temmuz olmazsa torpil harici iade zor bence .allah bütün madur lara yardımcısı olsun .

  • katılıyorum kardeşim sana. amaç üzüm yemek değil bağcı dövmek. adalet olsa yasal olan kuruluşlardan ihraç edilmezdik.ben bize kumpas kurulduğunu düşünüyorum. hukuk somut suçlara yani konusu kesin suç olana bakar. maalesef ben dedim oldu bittiye getiriliyor.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM